عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

شهید عماد مغنیه

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:03 ب.ظ

مغنیه، مرد سایه‌ها

از زندگی شخصی مغنیه چیزی معلوم نیست، جز ازدواج با دختر عمه‌اش كه حاصل آن یك دختر و یك پسر است. مغنیه از سنین پایین احساس می‌كرد كه هدف تعدادی از دستگاههای اطلاعاتی غربی است، لذا تلاش كرد هویت خود را پنهان سازد؛ وی عمل جراحی پلاستیك ناموفقی را لیبی انجام داد.

تنها یك عكس از مغنیه به دستگاههای اطلاعاتی غربی رسید كه در آن عینك و ریش داشته، چاق است و كلاهی بر سر دارد. اطلاعات درباره وی ناقص بود، اف بی آی تا این حد از او می‌دانست كه متولد لبنان است، عربی صحبت می‌كند، مو و محاسن دارد، قدی حدود ۱۷۰ سانتیمتر و وزنی حدود ۶۰ كیلوگرم دارد. اما باید باز هم تأكید كرد كه عماد مغنیه خود را به خوبی پنهان می‌كرد و در گمراه كردن تعقیب كنندگانش موفق بود.

مغنیه پس از تمامی عملیاتهایی كه انجام داد، از شخصیتهای بزرگ حزب‌الله شد و نمادی از استواری، شجاعت و توان اجرایی شد، تا جائیكه بازوی نظامی سازمان، به عامل وحشت دستگاههای اطلاعاتی جهان تبدیل شد. هر زمان كه نیرو و توان این سازمان افزایش یافت، هدف خود را ترور در اسرائیل و غرب قرار داد. مغنیه این مطلب را درك كرده و در فرار دائم زندگی می‌كرد، به همه حتی یاران نزدیك خود مشكوك بود. بسیاری از اوقات محافظان شخصی خود را تغییر می‌داد و هر شب در جاهای مختلف می‌خوابید. سفرهای وی به بیروت، تهران و دمشق از اسرار مخفیانه بوده است.

مغنیه بر اساس تصویری كه از وی در موساد و سازمانهای جاسوسی جهان وجود داشت، شخصی بخصوص، با حضور قوی، دارای علمی گسترده در رابطه با وسایل جنگ الكترونیك و نیز انگیزه بسیار بالا بود. مغنیه واكنشهای غیرقابل پیش‌بینی داشت؛ وی توانایی تبدیل به شخصیتها و هویتهای مختلف را دارا بود كه به او این امكان را می‌داد یكی پس از دیگری از دست تعقیب‌كنندگان خود فرار كند.

*مغنیه نقطه ضعفی نداشت

"دیوید بركای " از فرماندهان یگان ۴۰۵ در امان [سازمان جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی] كه مسئول پرونده عكس مغنیه بود در مصاحبه‌ای با روزنامه انگلیسی "ساندی تایمز " اظهار داشت: اطلاعات بسیاری از مغنیه جمع كردیم، اما هر بار كه اقدام به این كار نمودیم اطلاعاتمان كمتر می‌شد، چرا كه موفق نشدیم نقاط ضعفی مانند زن، مواد مخدر و پول در وی پیدا كنیم.

سالهای زیادی، فشار بر مغنیه ادامه پیدا كرد. سال ۱۹۸۸ زمانیكه هواپیمای وی در پاریس فرود آمد، نزدیك بود دستگاههای فرانسوی او را دستگیر كنند. فرانسویان اطلاعاتی داشتند كه آژانس اطلاعاتی آمریكا در اختیارشان گذاشته بود از جمله تصاویر، گذرنامه‌های جعلی كه مغنیه از آنها استفاده می‌كرد؛ اما فرانسه از آن بیم داشت كه دستگیری مغنیه سبب قتل گروگان‌های فرانسوی كه در لبنان دستگیر شده بودند، شود. لذا ترجیح دادند خود را به ندانستن زده و به او اجازه ادامه سفر را بدهند. سازمانهای آمریكایی تلاش كردند مغنیه را سال ۱۹۸۶ در اروپا و سال ۱۹۹۵ در عربستان دستگیر كنند، ولی مثل همیشه از دست آنها فرار كرد.

در آن سالها مغنیه به شدت مشغول برنامه‌ریزی و اجرای عملیات علیه اسرائیلی‌ها و یهودیان در آرژانتین بود؛ سال ۱۹۸۸ در نزدیكی سفارت بوینس آیرس، بر انفجار یك كامیون بمب‌گذاری شده كه توسط یك عامل انتحاری هدایت می‌شد، نظارت داشت و ۲۹ نفر را به قتل رساند. بلافاصله شماری از سران دستگاههای امنیتی این عملیات را به حزب‌الله ارتباط دادند و معتقد بودند این عملیات، انتقامی بود در پاسخ به ترور موسوی كه در حملات بالگردهای اسرائیلی در جنوب لبنان به شهادت رسید. با گذشت ۲ سال، بار دیگر طی عملیاتی در مركز یهودیان در بوینس آیرس، ۸۶ نفر به قتل رسیدند كه به اعتقاد برخی این عملیات نیز پاسخ حزب‌الله در ربودن شیخ مصطفی دیرانی بوده است.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:03 ب.ظ

*ترور نافرجام

در دسامبر ۱۹۹۴، مغنیه در لبنان دیده شد و طی مدت زمانی كوتاه، تلاش برای ترور وی توسط یك خودروی بمب‌گذاری شده در جنوب بیروت انجام پذیرفت. پلیس لبنان نتایج بدست آمده را اینگونه منتشر ساخت: یك بسته انفجاری زیر خودرویی نزدیك به مسجدی كه علامه فضل‌الله در آن خطابه داشت، جاگذاری شده بود كه انفجار سبب ویرانی مغازه "فؤاد مغنیه " برادر عماد شد و جسد وی در میان ویرانه‌ها پیدا شد. اما عماد مغنیه كه گمان می‌شد باید در مغازه باشد به آنجا نیامده بود و بدین ترتیب همچنان زنده ماند.

به فاصله كوتاهی پس از انفجار، دستگاههای امنیتی لبنان با همكاری حزب‌الله شماری از عاملان موساد را كه در پشت عملیات قرار داشتند و در رأس آنها مردی بنام احمد خالق بود، بازداشت كردند. در یك اطلاعیه رسمی اعلام شد كه خالق و همسرش، خودروی خود را نزدیك مغازه فؤاد مغنیه پارك كردند و خالق برای اطمینان از حضور مغنیه در مغازه وارد آن شد، با وی دست داد سپس به خودرو بازگشت و بمب را به كار انداخت.

روزنامه لبنانی "السفیر " به نقل از منابع آگاه نوشت كه احمد خالق در قبرس، با یكی از فرماندهان بلندپایه موساد دیداری داشته كه وی دستورات لازم را به خالق داده و حدود ۱۰۰ هزار دلار جهت اجرای عملیات در اختیار وی گذاشته است.

این بار مغنیه نجات پیدا كرد، اما عوامل موساد دست‌بردار نبودند؛ با تلاش پیوسته، اطلاعات را جمع و به تطبیق میان اظهارات دستگاههای اطلاعاتی خارجی و انواع روشهای عملیاتی می‌پرداختند.عماد مغنیه در سالهای اخیر، رئیس ستاد عالی حزب‌الله شد، بسیاری در سازمان او را جانشین نصرالله می‌دانستند. جایگاه بالای مغنیه او را وادار می‌كرد بشدت محتاطانه عمل كند. این بار شایعاتی مطرح شده بود كه مغنیه با كمك جراحی پلاستیك، چهره ظاهری خود را تغییر داده است.

*سرنخ‌هایی از مغنیه

بنا بر اظهارات نشریات خارجی، با پایان جنگ دوم لبنان، موساد فلسطینیان مخالف حزب‌الله را در داخل لبنان به خدمت گرفت. یكی از این مخالفان خواهرزاده‌ای در روستای محل تولد مغنیه داشت كه اظهار كرده بود مغنیه به اروپا سفر كرده و با چهرهای كاملا متفاوت به لبنان بازگشته است.

بدین ترتیب عاملان موساد با یك هدف غیرعادی روبرو بودند، شخصی با جراحی پلاستیك. جاسوسان موساد با توجه به امكان انجام عمل جراحی در یكی از كشورهای اروپایی، شروع به تحقیق كردند و معلوم شد كه وی در برلین پایتخت آلمان، تحت عمل جراحی قرار گرفته است. به گفته "گوردون توماس " خبرنگار و پژوهشگر انگلیسی، جاسوس موساد ملقب به رابین در دیدار با مبلغ آلمانی كه روابط پنهانی در برلین شرقی دارد، متوجه شد عماد مغنیه مدتی نه چندان دور، تحت یك سلسله عملهای جراحی پلاستیك قرار گرفته كه چهره‌اش را كاملا تغییر داده است. این عملیات جراحی در آزمایشگاهی كه در گذشته متعلق به آژانس اطلاعاتی آلمان شرقی بود، انجام شد. بعد از گفت‌وگو و جستجوی پرونده، رابین با پرداخت هزینه‌ای بالا به منابع آلمانی، موافقت كرد و در عوض آن پرونده‌ای بدست آورد كه در آن ۳۴ عكس جدید از مغنیه وجود داشت.

از این عكس‌ها معلوم شد كه طی عملهای جراحی بر روی مغنیه، فك پایین وی با مهارت شكافته شده و استخوانی كه از وی گرفته شده بود در آن كاشته شد تا چهره‌ای باریكتر به مغنیه بدهد؛ این عمل، ظاهری لاغر و نرم به مغنیه داده بود كه در گذشته اینگونه نبود. تعدادی از دندانهای جلویی او خارج و به جای آن دندانهایی با ظاهری دیگر كاشته شد؛ همچنین چشمها نیز با كشیده شدن شدید پوست اصلاح شدند. برای تكمیل چهره جدید، موی مغنیه خاكستری رنگ شده و به جای عینك از لنز استفاده شد. مشخص بود، ظاهر جدید هیچ شباهتی به اصل مغنیه ندارد و تمامی تصاویر قدیمی كه سازمانهای اطلاعاتی غربی از دهه ۸۰، در اختیار داشتند كاملا بی‌ارتباط با این چهره جدید بود.

*برنامه‌ریزی گسترده موساد برای ترور

موساد با كمك عكس‌های جدیدی كه از طریق منابع خارجی بدان دست یافته بود، شروع به برنامه‌ریزی ترور مغنیه كرد. رئیس موساد بهترین مردان خود را جمع كرد از جمله، رئیس بخش قیساریة، فرمانده یگان كیدون و كارشناسان دیگری كه بر روی "پرونده مغنیه " كار كرده بودند. كم كم مشخص شد كه نمی‌توان در كشور غیر اسلامی به مغنیه دست یافت. مغنیه سفر به كشورهای غربی را كاهش داد. اسرائیل در گذشته عملیاتهایی را در كشورهای عربی انجام داده بود.

اسرائیل پیشتر فرستاده‌های خود را به تونس فرستاده بود و همانطور كه گمان می‌شد ابو جهاد را ترور كردند؛ با این وجود، مئیر داگان رئیس موساد، مطلب بزرگ و مهمی را درك كرده بود كه برای عملیات موفقیت‌آمیز فرستادگانش در قلب پایتختی مانند دمشق، مناسب بود.

بنا بر گزارش روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت "، نقشه‌ای كه طی مذاكرات موساد طراحی شد، این بود كه امكان رسیدن مغنیه به دمشق جهت شركت در مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی كه از ۱۲ فوریه آغاز می‌شد بررسی شده و مغنیه در همان زمان ترور شود.

با انجام یك سلسله از بررسی‌های شدید و مشاوره، تصمیم بر آن شد كه ترور مغنیه توسط یك خودروی بمب‌گذاری شده كه به خودروی مغنیه برخورد می‌كند، انجام پذیرد. هم اكنون زمان آن بود كه در یك كورس اطلاعاتی، هر گونه معلوماتی كه از هر طریقی به موساد مربوط می‌شود جمع آوری شود، از جمله دستگاههای اطلاعاتی خارجی جهت بررسی اینكه آیا مغنیه واقعا به دمشق خواهد آمد؟ اگر اینگونه است با كدام هویت؟ در كدام ماشین؟ كجا پیاده خواهد شد؟ چه كسی او را همراهی خواهد كرد؟ چه ساعتی دیدار برنامه‌ریزی شده خواهد داشت؟ آیا دستگاههای امنیتی سوریه ورود او را ابلاغ خواهند كرد؟ آیا احدی از فرماندهان حزب‌الله از سفر آینده وی اطلاعی دارد؟ و جزئیات دیگری كه این مجموعه پیچیده را تكمیل می‌نماید.

اطلاعاتی از یك منبع بسیار موثق بدست آمد كه كفه انجام ترور را سنگین می‌كرد، این اطلاعات نشان می‌داد كه مغنیه شخصا قصد دارد به دمشق سفر كند. در كنار این مطلب، اطلاعات جدید دیگری از سوی عناصر مختلف در بیروت جمع‌آوری شد كه بنا بر اظهارات روزنامه لبنانی "البلد " از جمله این اطلاعات كه به موساد رسید، تعیین مكانی بود كه فرماندهان حزب‌الله آنجا سوار خودروها می‌شد و در میان آنها مغنیه هم حضور داشت. این دستگاهها اطلاعات مفصلی از این حركات جمع‌آوری كرده بود.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:03 ب.ظ

*آغاز عملیات ترور

موساد برای انجام عملیات وارد عمل شد، گروه‌های مختلفی به صورت ناشناس وارد سوریه شدند كه مأموریت‌های مختلفی نظیر جمع‌آوری اطلاعات، اجاره خودروها و آپارتمان‌های مخفی را برعهده داشتند، برخی نیز وظیفه نظارت بر انجام ماموریت را عهده‌دار بودند و عده‌ای نیز مواد منفجره را وارد دمشق می‌كردند.


یك هفته پیش از عملیات اعضای گروه اجرایی به دمشق رسیدند. این افراد از طریق پروازهای مستقل از كشورهای مختلف اروپایی به دمشق آمدند. به گزارش روزنامه "ایندیپندنت " تیم ترور مشتمل بر سه تن بود: یك نفر با شركت هواپیمایی فرانسوی از پاریس، یك نفر از میلان ایتالیا و نفر سوم از اردن با شركت هواپیمایی اردن وارد دمشق شد. "ایندیپندنت " همچنین اسامی جاسوسان شخصی را ذكر كرد، اما این كتاب صهیونیستی نام‌ها را حذف كرده و آن را ساخته و پرداخته تخیل نویسنده می‌داند. این سه جاسوس بدون مشكل، بازرسی گذرنامه را پشت سر گذاشته و راهی دمشق شدند تا به مكان مورد توافق با همدستانی از بیروت بروند. این افراد جاسوسان اسرائیلی را به مكانی سری هدایت كردند، در آنجا یك خودوری استیجاری به همراه مواد منفجره مشتمل بر حدود ۳ هزار ساچمه در انتظارشان بود.

جاسوسان اسرائیلی بعنوان متخصص خودرو و گردشگری در تعطیلات وارد دمشق شدند. درون گاراژی كه دستیاران لبنانی برای ایشان اجاره كرده بودند، محموله را آماده كردند. این محموله درون رادیویی جاسازی شد كه قرار بود فردای آن روز سوار بر خودرویی شود كه منتظر مغنیه خواهد ماند. برخلاف آنچه منتشر شد، جاسوسان، محموله را درون صندلی خودروی مغنیه جاسازی نكرده بودند بلكه محموله درون خودروی كرایه‌ای بود كه در مسیر حركت مغنیه پارك شده بود.

تیمی دیگر از جاسوسان وارد دمشق شدند تا رسیدن مغنیه را گزارش كنند. مأموریت این تیم، تعقیب و انتظار خروج مغنیه از نزد همسرش بود.


كسانی كه در جریان تحقیقات ماجرای قتل هستند، به خوبی می‌دانند كه بدون كمك افراد محلی امكان اجرای عملیات وجود نداشت. در نوامبر ۲۰۰۸، روزنامه لبنانی "السفیر " از دستگیری یك شبكه جاسوسی لبنانی خبر داد. یكی از این بازداشت شدگان بنام علی جراح ۵۰ ساله كه از ساكنان لبنان است، به مدت ۲۰ سال در برابر حقوق ماهیانه ۷ هزار دلار، برای موساد كار می‌كرده است. جراح بارها به سوریه سفر كرد و ماه فوریه چند روز پیش از عملیات نیز، برای گشت‌‌زنی در منطقه نزدیك به محلی كه قرار بود مغنیه از آن بازدید كند، به دمشق سفر كرد. در میان لوازم جراح، تجهیزات تصویربرداری پیشرفته شامل دستگاه تصویربرداری ویدئویی و دستگاه جی پی اس ضبط شد، كه به خوبی در خودروی وی جاسازی شده بود. جراح در جریان بازپرسی اعتراف كرد، كارفرمایان وی او را برای بازرسی، تصویربرداری و جمع‌آوری هر نوع اطلاعات كوچك از منطقه‌ای كه قرار بود مغنیه به آنجا برود و نیز آپارتمان محل دیدار با همسرش به دمشق فرستاده بودند.

در روز عملیات آخرین آمادگی‌ها انجام گرفت، نگهبانان پیرامون ساختمان پخش شدند و اندكی پیش از عصر، رسیدن مغنیه به آپارتمان نهاد را گزارش كردند و شب هنگام خبر دادند كه وی قصد خروج از منزل را دارد، آنها امیدوار بودند كه این آخرین مسیر مغنیه باشد.

تیم تعقیب بدنبال مغنیه بوده و بطور مستمر به فرماندهی گزارش می‌دادند. خودروی بمب‌گذاری شده، آماده استفاده بود؛ قرار بود از راه دور با كمك دستگاههای الكترونیكی دقیق، خودرو منفجر شود. جاسوسان از مدتی پیش خودروی بمب‌گذاری شده را نزدیك خانه‌ای كه قرار بود مغنیه به آن برسد، پارك كردند و به سمت فرودگاه رفتند.

دستگاههای الكترونیكی خودروی جیپ نقره‌ای را دنبال كردند. شخصی با محاسن مرتب و لباسی مشكی از آن پیاده شد. او عماد مغنیه بود. همان وقت، حوالی ساعت ۱۰ شب، صدای انفجار مهیبی از منطقه كفرسوسه، به فاصله نه چندان دور از مدرسه‌ای و نزدیك به یك باغ عمومی به گوش رسید. درست همان موقع كه عماد مغنیه از خودروی جیپ پیاده شد، خودروی بمب‌گذاری شده، منفجر شد

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:05 ب.ظ

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت اخیرا گزارشی منتشر كرده است.
این گزارش فصل بیستم كتاب "موساد، عملیات بزرگ " است كه نحوه به شهادت رساندن عماد مغنیه از سوی موساد را توضیح می‌دهد، ادعاها و اتهامات مطرح شده از سوی صهیونیست‌ها علیه این مبارز لبنانی كه عمدتا دروغ و برای مخدوش كردن چهره وی بوده است، در ترجمه این گزارش عینا آمده است، متن كامل گزارش را به مناسبت سالروز شهادت آن بزرگوار در زیر می‌بینید.
*تشریح صحنه ترور شعید مغنیه
روز دوازده فوریه 2008، بنا بر گزارش‌های داخلی و خارجی، چند شخص پیرامون ساختمان یك آپارتمان بزرگ واقع در منطقه‌ای گران قیمت از شهر دمشق جمع شدند، و اندكی پیش از عصر، ماشین جیپ نقره‌ای رنگ از نوع میتسوبیشی پاژیرو را نزدیك آپارتمان دیدند.
شخصی با لباس مشكی و ریشی مرتب و بدون محافظ وارد منزل شد. كارگرانی كه در خیابان ایستاده بودند، با سرعت از طریق سیستم‌های ارتباطی خود اطلاع می‌دهند كه "فرد " به دمشق آمده و به آپارتمان رسیده است.
كمی پیش از ساعت 10 شب، این شخص آپارتمان را ترك و از ساختمان خارج شده و سوار بر خودروی خود برای ملاقاتی دیگر در یك آپارتمان مخفی امن واقع در منطقه كفر سوسة به راه می‌افتد تا چندین ملاقات با نمایندگان ایران، سوریه و لبنان داشته باشد.
بنا بر گزارش روزنامه "ساندی اكسپرس "، تعقیب‌كنندگان درحالیكه، تلفن‌های همراه به دست داشتند، جهت اطمینان از اینكه بدون شك، این فرد، همان شخص مورد نظر است، به عكس جدید این فرد در تلفن همراه خود نگاه می‌كردند. در تمام مدت، ماوقع را به فرماندهان موساد گزارش می‌كردند.
پس از خروج فرد مورد نظر از خانه‌ای كه در آن توقف داشت، تعقیب‌كنندگان با دقت او را زیر نظر گرفته و با استناد به عكس جدیدی كه همراهشان بود، مطمئن می‌شوند وی همان شخص مورد نظر است، لذا بلافاصله مسأله را به همكاران و مقر فرماندهی در تل‌آویو، گزارش داده و همگی برای اجرای عملیات آماده می‌شوند. سران موساد با استرس فراوان، در اتاق "مائیر داگان " جمع شدند تا از نزدیك جریان را دنبال كنند. فرد خودروی نقره‌ای رنگ را روشن كرد. یكی از تعقیب‌كنندگان در بی‌سیم خود به آرامی اعلام می‌كند كه شخص مورد نظر در راه است. فردی كه درون خودروی پاژیرو نقره‌ای رنگ حاضر بود همان "عماد مغنیه " است.
*مغنیه و سال‌ها دروغ‌پردازی علیه وی
بدنبال انفجار در برجهای دوقلوی،اف‌بی‌آی، با انتشار ضمیمه‌های حجیم، لیست تروریست‌هایی كه بیشتر تحت تعقیب هستند را اعلام كرد. این اطلاعیه، آرم ال اف بی ای، وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری آمریكا را به همراه داشت. در این لیست 22 اسم و 22 عكس وجود داشت، در ردیف نخست ‌این لیست عماد مغنیه حضور داشت كه آمریكا آن را برای سیاست‌های خود از همه خطرناك‌تر می دانست و برای كشتن وی 5 ملیون دلار جایزه تعیین كرده بود.
آمریكا در این بیانیه وی را به انفجارهایی متهم كرده است كه در آنها تعداد زیادی آمریكایی كشته شده‌اند:
18 آوریل 1983- انفجار سفارت آمریكا در بیروت- 63 كشته.
23 اكتبر 1983- انفجار فرماندهی نیروهای مبارز آمریكایی در بیروت- 241 كشته.
23 اكتبر 1983- انفجار فرماندهی چتربازان فرانسوی در بیروت- 58 كشته.
به غیر از این موارد، ربودن و قتل "ویلیام باكلی " از اعضای آژانس اطلاعاتی مركزی ایالات متحده و یك سلسله عملیات در سفارت آمریكا در كویت و نیز ربودن هواپیمای مسافربری متعلق به شركت آمریكایی TWA، و دو هواپیمای شركت هواپیمایی كویت و به قتل رساندن كلونل هیگنز از نیروهای نظارتی سازمان ملل در جنوب آمریكا و قربانی كردن 10 سرباز آمریكایی در عربستان سعودی از جمله اتهاماتی است كه آمریكا به این مبارز لبنانی نسبت می داد.
زمانی كه این لیست به دست رژیم صهیونیستی رسید، موساد مواردی را به آن افزود:
4 نوامبر 1983- انفجار فرماندهی ارتش صهیونیستی در صور – 60 كشته.
10 مارس 1985 – حمله به كاروان ارتش صهیونیستی در نزدیكی مطلة – 12 كشته.
19 اكتبر 1988 – هدف قرار دادن فرمانده ارتش صهیونیستی نزدیك مطلة – 8 كشته.
17 مارس 1992_ انفجار در سفارت‌ اسرائیل در آرژانتین -29 كشته
18 تیر 1994- انفجار مركز یهودیان در بوئنس آیرس آرژانتین- 86 كشته
به غیر از این اینها، مواردی همچون، ربودن 3 سرباز در مزارع شبعا، ربودن "حنان تتنباوم " و عملیات تیراندازی در نزدیكی شهرك صهیونیستی كیبوتس متسوفا و مهمتر از همه ربودن دو سرباز به نام‌های ریگف و گولدفاسر در مرزهای لبنان نیز از سوی اسرائیل به این لیست اضافه شد.
آمریكا و اسرائیل مدعی بودند در پشت همه این عملیاتها یك نفر وجود دارد، فردی مخفی كه در میان پایتختهای خاورمیانه حركت كرده، [این در حالی است كه آنها در برخی از این اتفاقات مدعی بودند كه ایران مسئول انجام این انفجارهاست، اما این بار منافع خود را در آن دیده بودند كه مغنیه را در این مورد متهم كنند. وی از دست عكاسان فرار كرده و انجام مصاحبه را رد می كند. دستگاههای اطلاعاتی غربی مغنیه را به شبحی تشبیه می‌كنند كه گاهی هست و گاهی نیست. بسیاری از اقدامات مغنیه شناخته شده اما دیگر در مورد قیافه، عادات و مكان او چیزی معلوم نیست. روشن است كه وی سال 1962، در یكی از روستاهای جنوب لبنان به دنیا آمده، برخی این روستا را طیردبا دانسته و برخی دیگر اطلاعات مختلفی را مطرح كرده‌اند. *مغنیه سالها سازمان‌های جاسوسی دنیا را سردرگم كرد
بنا بر اطلاعات موثق، والدین مغنیه از شیعیان مذهبی بوده‌اند؛ وی در سنین كودكی به بیروت رفته و در محله فقیری در مجاورت فلسطینی‌ها بزرگ شد، او به سازمان آزادیبخش فلسطین پیوسته، تحصیلات راهنمایی را رها و به جنبش فتح ملحق شد. گفته‌اند كه وی نگهبان شخصی "ابو ایاد " (جانشین عرفات) بوده؛ او بعد از مدتی به خدمت "گروه 17 " كه یگان امنیتی سازمان بود، در آمد، اما زمانیكه پس از جنگ سلامة الجلیل در سال 1982، سازمان آزادیبخش فلسطین از لبنان اخراج شد، مغنیه، ماندن در بیروت را ترجیح داده و به هسته اولیه مؤسسین حزب‌الله پیوست.
بر اساس گزارش یدیعوت این مرد، در سایه بودن و ظاهر نشدن در ملا عام را ترجیح داد و گزارشها پیرامون وی ناقص و پیچیده است. بنا بر یكی از گزارشها، مغنیه محافظ شخصی علامه فضل الله مرجع فقید شیعیان در لبنان بوده است. طبق گزارشی دیگر، وی فرمانده و مغز متفكر عملیاتهای منظمی بوده كه نتایجی خونین را بدنبال داشته است. برخلاف سید حسن نصرالله رهبر فعلی حزب‌الله، مغنیه در تلویزیون حاضر نمی‌شد.
عماد مغنیه به ادعای این كتاب یك تروریست [مبارز] سرسخت و مبتكر بوده است. درخشش وی در جریان طراحی و فرماندهی سلسله عملیاتهای كشتار جمعی لبنان در اواخر جنگ اول لبنان نمود داشته است. وی زمانیكه یك كامیون پر از مواد منفجره را با هدایت تعدادی از مبارزان به مقر فرماندهی نیروهای مبارز آمریكایی و چتربازان فرانسوی در بیروت فرستاد، تنها 21 سال داشت. چند روز بعد، همین حادثه علیه مقر فرماندهی اسرائیل در صور تكرار شد. مغنیه در 22 سالگی یك گروه از مبارزان را به سمت ساختمان سفارت آمریكا در كویت فرماندهی و همانجا اولین هواپیمای خود را ربود. مغنیه پس از هر عملیات از محل فرار می‌كرد، گویی كه زمین او را بلعیده باشد.
به ادعای این كتاب صهیونیستی عماد مغنیه در 23 سالگی هواپیمای TWA را در مسیر یونان به رم ربود و خلبان را وادار به فرود در فرودگاه بیروت كرد؛ در جریان ربودن هواپیما، "رابرت دین استاتهام " غواص ناوگان به قتل رسیده و جنازه‌اش از پنجره هواپیما به بیرون پرتاب شد. مغنیه بعد از عملیات ربودن هواپیما فرار كرد! اما این بار اثر انگشتش را در دستشویی هواپیما جا گذاشت.
*مغنیه، مرد سایه‌ها
از زندگی شخصی مغنیه چیزی معلوم نیست، جز ازدواج با دختر عمه‌اش كه حاصل آن یك دختر و یك پسر است. مغنیه از سنین پایین احساس می‌كرد كه هدف تعدادی از دستگاههای اطلاعاتی غربی است، لذا تلاش كرد هویت خود را پنهان سازد؛ وی عمل جراحی پلاستیك ناموفقی را درلیبی انجام داد.
تنها یك عكس از مغنیه به دستگاههای اطلاعاتی غربی رسید كه در آن عینك و ریش داشته، چاق است و كلاهی بر سر دارد. اطلاعات درباره وی ناقص بود، اف بی آی تا این حد از او می‌دانست كه متولد لبنان است، عربی صحبت می‌كند، مو و محاسن دارد، قدی حدود 170 سانتیمتر و وزنی حدود 60 كیلوگرم دارد. اما باید باز هم تأكید كرد كه عماد مغنیه خود را به خوبی پنهان می‌كرد و در گمراه كردن تعقیب كنندگانش موفق بود.
مغنیه پس از تمامی عملیاتهایی كه انجام داد، از شخصیتهای بزرگ حزب‌الله شد و نمادی از استواری، شجاعت و توان اجرایی شد، تا جائیكه بازوی نظامی سازمان، به عامل وحشت دستگاههای اطلاعاتی جهان تبدیل شد. هر زمان كه نیرو و توان این سازمان افزایش یافت، هدف خود را ترور در اسرائیل و غرب قرار داد. مغنیه این مطلب را درك كرده و در فرار دائم زندگی می‌كرد، به همه حتی یاران نزدیك خود مشكوك بود. بسیاری از اوقات محافظان شخصی خود را تغییر می‌داد و هر شب در جاهای مختلف می‌خوابید. سفرهای وی به بیروت، تهران و دمشق از اسرار مخفیانه بوده است.
مغنیه بر اساس تصویری كه از وی در موساد و سازمانهای جاسوسی جهان وجود داشت، شخصی بخصوص، با حضور قوی، دارای علمی گسترده در رابطه با وسایل جنگ الكترونیك و نیز انگیزه بسیار بالا بود. مغنیه واكنشهای غیرقابل پیش‌بینی داشت؛ وی توانایی تبدیل به شخصیتها و هویتهای مختلف را دارا بود كه به او این امكان را می‌داد یكی پس از دیگری از دست تعقیب‌كنندگان خود فرار كند.
*مغنیه نقطه ضعفی نداشت
"دیوید بركای " از فرماندهان یگان 405 در امان [سازمان جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی] كه مسئول پرونده عكس مغنیه بود در مصاحبه‌ای با روزنامه انگلیسی "ساندی تایمز " اظهار داشت: اطلاعات بسیاری از مغنیه جمع كردیم، اما هر بار كه اقدام به این كار نمودیم اطلاعاتمان كمتر می‌شد، چرا كه موفق نشدیم نقاط ضعفی مانند زن، مواد مخدر و پول در وی پیدا كنیم.
سالهای زیادی، فشار بر مغنیه ادامه پیدا كرد. سال 1988 زمانیكه هواپیمای وی در پاریس فرود آمد، نزدیك بود دستگاههای فرانسوی او را دستگیر كنند. فرانسویان اطلاعاتی داشتند كه آژانس اطلاعاتی آمریكا در اختیارشان گذاشته بود از جمله تصاویر، گذرنامه‌های جعلی كه مغنیه از آنها استفاده می‌كرد؛ اما فرانسه از آن بیم داشت كه دستگیری مغنیه سبب قتل گروگان‌های فرانسوی كه در لبنان دستگیر شده بودند، شود. لذا ترجیح دادند خود را به ندانستن زده و به او اجازه ادامه سفر را بدهند. سازمانهای آمریكایی تلاش كردند مغنیه را سال 1986 در اروپا و سال 1995 در عربستان دستگیر كنند، ولی مثل همیشه از دست آنها فرار كرد.
در آن سالها مغنیه به شدت مشغول برنامه‌ریزی و اجرای عملیات علیه اسرائیلی‌ها و یهودیان در آرژانتین بود؛ سال 1988 در نزدیكی سفارت بوینس آیرس، بر انفجار یك كامیون بمب‌گذاری شده كه توسط یك عامل انتحاری هدایت می‌شد، نظارت داشت و 29 نفر را به قتل رساند. بلافاصله شماری از سران دستگاههای امنیتی این عملیات را به حزب‌الله ارتباط دادند و معتقد بودند این عملیات، انتقامی بود در پاسخ به ترور موسوی كه در حملات بالگردهای اسرائیلی در جنوب لبنان به شهادت رسید. با گذشت 2 سال، بار دیگر طی عملیاتی در مركز یهودیان در بوینس آیرس، 86 نفر به قتل رسیدند كه به اعتقاد برخی این عملیات نیز پاسخ حزب‌الله در ربودن شیخ مصطفی دیرانی بوده است.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:05 ب.ظ

تشریح صحنه ترور شهید عمادمغنیه (قسمت اول)


روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت اخیرا گزارشی منتشر كرده است.
این گزارش فصل بیستم كتاب "موساد، عملیات بزرگ " است كه نحوه به شهادت رساندن عماد مغنیه از سوی موساد را توضیح می‌دهد، ادعاها و اتهامات مطرح شده از سوی صهیونیست‌ها علیه این مبارز لبنانی كه عمدتا دروغ و برای مخدوش كردن چهره وی بوده است، در ترجمه این گزارش عینا آمده است، متن كامل گزارش را به مناسبت سالروز شهادت آن بزرگوار در زیر می‌بینید.
*تشریح صحنه ترور شعید مغنیه
روز دوازده فوریه 2008، بنا بر گزارش‌های داخلی و خارجی، چند شخص پیرامون ساختمان یك آپارتمان بزرگ واقع در منطقه‌ای گران قیمت از شهر دمشق جمع شدند، و اندكی پیش از عصر، ماشین جیپ نقره‌ای رنگ از نوع میتسوبیشی پاژیرو را نزدیك آپارتمان دیدند.
شخصی با لباس مشكی و ریشی مرتب و بدون محافظ وارد منزل شد. كارگرانی كه در خیابان ایستاده بودند، با سرعت از طریق سیستم‌های ارتباطی خود اطلاع می‌دهند كه "فرد " به دمشق آمده و به آپارتمان رسیده است.
كمی پیش از ساعت 10 شب، این شخص آپارتمان را ترك و از ساختمان خارج شده و سوار بر خودروی خود برای ملاقاتی دیگر در یك آپارتمان مخفی امن واقع در منطقه كفر سوسة به راه می‌افتد تا چندین ملاقات با نمایندگان ایران، سوریه و لبنان داشته باشد.
بنا بر گزارش روزنامه "ساندی اكسپرس "، تعقیب‌كنندگان درحالیكه، تلفن‌های همراه به دست داشتند، جهت اطمینان از اینكه بدون شك، این فرد، همان شخص مورد نظر است، به عكس جدید این فرد در تلفن همراه خود نگاه می‌كردند. در تمام مدت، ماوقع را به فرماندهان موساد گزارش می‌كردند.
پس از خروج فرد مورد نظر از خانه‌ای كه در آن توقف داشت، تعقیب‌كنندگان با دقت او را زیر نظر گرفته و با استناد به عكس جدیدی كه همراهشان بود، مطمئن می‌شوند وی همان شخص مورد نظر است، لذا بلافاصله مسأله را به همكاران و مقر فرماندهی در تل‌آویو، گزارش داده و همگی برای اجرای عملیات آماده می‌شوند. سران موساد با استرس فراوان، در اتاق "مائیر داگان " جمع شدند تا از نزدیك جریان را دنبال كنند. فرد خودروی نقره‌ای رنگ را روشن كرد. یكی از تعقیب‌كنندگان در بی‌سیم خود به آرامی اعلام می‌كند كه شخص مورد نظر در راه است. فردی كه درون خودروی پاژیرو نقره‌ای رنگ حاضر بود همان "عماد مغنیه " است.
*مغنیه و سال‌ها دروغ‌پردازی علیه وی
بدنبال انفجار در برجهای دوقلوی،اف‌بی‌آی، با انتشار ضمیمه‌های حجیم، لیست تروریست‌هایی كه بیشتر تحت تعقیب هستند را اعلام كرد. این اطلاعیه، آرم ال اف بی ای، وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری آمریكا را به همراه داشت. در این لیست 22 اسم و 22 عكس وجود داشت، در ردیف نخست ‌این لیست عماد مغنیه حضور داشت كه آمریكا آن را برای سیاست‌های خود از همه خطرناك‌تر می دانست و برای كشتن وی 5 ملیون دلار جایزه تعیین كرده بود.
آمریكا در این بیانیه وی را به انفجارهایی متهم كرده است كه در آنها تعداد زیادی آمریكایی كشته شده‌اند:
18 آوریل 1983- انفجار سفارت آمریكا در بیروت- 63 كشته.
23 اكتبر 1983- انفجار فرماندهی نیروهای مبارز آمریكایی در بیروت- 241 كشته.
23 اكتبر 1983- انفجار فرماندهی چتربازان فرانسوی در بیروت- 58 كشته.
به غیر از این موارد، ربودن و قتل "ویلیام باكلی " از اعضای آژانس اطلاعاتی مركزی ایالات متحده و یك سلسله عملیات در سفارت آمریكا در كویت و نیز ربودن هواپیمای مسافربری متعلق به شركت آمریكایی TWA، و دو هواپیمای شركت هواپیمایی كویت و به قتل رساندن كلونل هیگنز از نیروهای نظارتی سازمان ملل در جنوب آمریكا و قربانی كردن 10 سرباز آمریكایی در عربستان سعودی از جمله اتهاماتی است كه آمریكا به این مبارز لبنانی نسبت می داد.
زمانی كه این لیست به دست رژیم صهیونیستی رسید، موساد مواردی را به آن افزود:
4 نوامبر 1983- انفجار فرماندهی ارتش صهیونیستی در صور – 60 كشته.
10 مارس 1985 – حمله به كاروان ارتش صهیونیستی در نزدیكی مطلة – 12 كشته.
19 اكتبر 1988 – هدف قرار دادن فرمانده ارتش صهیونیستی نزدیك مطلة – 8 كشته.
17 مارس 1992_ انفجار در سفارت‌ اسرائیل در آرژانتین -29 كشته
18 تیر 1994- انفجار مركز یهودیان در بوئنس آیرس آرژانتین- 86 كشته
به غیر از این اینها، مواردی همچون، ربودن 3 سرباز در مزارع شبعا، ربودن "حنان تتنباوم " و عملیات تیراندازی در نزدیكی شهرك صهیونیستی كیبوتس متسوفا و مهمتر از همه ربودن دو سرباز به نام‌های ریگف و گولدفاسر در مرزهای لبنان نیز از سوی اسرائیل به این لیست اضافه شد.
آمریكا و اسرائیل مدعی بودند در پشت همه این عملیاتها یك نفر وجود دارد، فردی مخفی كه در میان پایتختهای خاورمیانه حركت كرده، [این در حالی است كه آنها در برخی از این اتفاقات مدعی بودند كه ایران مسئول انجام این انفجارهاست، اما این بار منافع خود را در آن دیده بودند كه مغنیه را در این مورد متهم كنند. وی از دست عكاسان فرار كرده و انجام مصاحبه را رد می كند. دستگاههای اطلاعاتی غربی مغنیه را به شبحی تشبیه می‌كنند كه گاهی هست و گاهی نیست. بسیاری از اقدامات مغنیه شناخته شده اما دیگر در مورد قیافه، عادات و مكان او چیزی معلوم نیست. روشن است كه وی سال 1962، در یكی از روستاهای جنوب لبنان به دنیا آمده، برخی این روستا را طیردبا دانسته و برخی دیگر اطلاعات مختلفی را مطرح كرده‌اند. *مغنیه سالها سازمان‌های جاسوسی دنیا را سردرگم كرد
بنا بر اطلاعات موثق، والدین مغنیه از شیعیان مذهبی بوده‌اند؛ وی در سنین كودكی به بیروت رفته و در محله فقیری در مجاورت فلسطینی‌ها بزرگ شد، او به سازمان آزادیبخش فلسطین پیوسته، تحصیلات راهنمایی را رها و به جنبش فتح ملحق شد. گفته‌اند كه وی نگهبان شخصی "ابو ایاد " (جانشین عرفات) بوده؛ او بعد از مدتی به خدمت "گروه 17 " كه یگان امنیتی سازمان بود، در آمد، اما زمانیكه پس از جنگ سلامة الجلیل در سال 1982، سازمان آزادیبخش فلسطین از لبنان اخراج شد، مغنیه، ماندن در بیروت را ترجیح داده و به هسته اولیه مؤسسین حزب‌الله پیوست.
بر اساس گزارش یدیعوت این مرد، در سایه بودن و ظاهر نشدن در ملا عام را ترجیح داد و گزارشها پیرامون وی ناقص و پیچیده است. بنا بر یكی از گزارشها، مغنیه محافظ شخصی علامه فضل الله مرجع فقید شیعیان در لبنان بوده است. طبق گزارشی دیگر، وی فرمانده و مغز متفكر عملیاتهای منظمی بوده كه نتایجی خونین را بدنبال داشته است. برخلاف سید حسن نصرالله رهبر فعلی حزب‌الله، مغنیه در تلویزیون حاضر نمی‌شد.
عماد مغنیه به ادعای این كتاب یك تروریست [مبارز] سرسخت و مبتكر بوده است. درخشش وی در جریان طراحی و فرماندهی سلسله عملیاتهای كشتار جمعی لبنان در اواخر جنگ اول لبنان نمود داشته است. وی زمانیكه یك كامیون پر از مواد منفجره را با هدایت تعدادی از مبارزان به مقر فرماندهی نیروهای مبارز آمریكایی و چتربازان فرانسوی در بیروت فرستاد، تنها 21 سال داشت. چند روز بعد، همین حادثه علیه مقر فرماندهی اسرائیل در صور تكرار شد. مغنیه در 22 سالگی یك گروه از مبارزان را به سمت ساختمان سفارت آمریكا در كویت فرماندهی و همانجا اولین هواپیمای خود را ربود. مغنیه پس از هر عملیات از محل فرار می‌كرد، گویی كه زمین او را بلعیده باشد.
به ادعای این كتاب صهیونیستی عماد مغنیه در 23 سالگی هواپیمای TWA را در مسیر یونان به رم ربود و خلبان را وادار به فرود در فرودگاه بیروت كرد؛ در جریان ربودن هواپیما، "رابرت دین استاتهام " غواص ناوگان به قتل رسیده و جنازه‌اش از پنجره هواپیما به بیرون پرتاب شد. مغنیه بعد از عملیات ربودن هواپیما فرار كرد! اما این بار اثر انگشتش را در دستشویی هواپیما جا گذاشت.
*مغنیه، مرد سایه‌ها
از زندگی شخصی مغنیه چیزی معلوم نیست، جز ازدواج با دختر عمه‌اش كه حاصل آن یك دختر و یك پسر است. مغنیه از سنین پایین احساس می‌كرد كه هدف تعدادی از دستگاههای اطلاعاتی غربی است، لذا تلاش كرد هویت خود را پنهان سازد؛ وی عمل جراحی پلاستیك ناموفقی را درلیبی انجام داد.
تنها یك عكس از مغنیه به دستگاههای اطلاعاتی غربی رسید كه در آن عینك و ریش داشته، چاق است و كلاهی بر سر دارد. اطلاعات درباره وی ناقص بود، اف بی آی تا این حد از او می‌دانست كه متولد لبنان است، عربی صحبت می‌كند، مو و محاسن دارد، قدی حدود 170 سانتیمتر و وزنی حدود 60 كیلوگرم دارد. اما باید باز هم تأكید كرد كه عماد مغنیه خود را به خوبی پنهان می‌كرد و در گمراه كردن تعقیب كنندگانش موفق بود.
مغنیه پس از تمامی عملیاتهایی كه انجام داد، از شخصیتهای بزرگ حزب‌الله شد و نمادی از استواری، شجاعت و توان اجرایی شد، تا جائیكه بازوی نظامی سازمان، به عامل وحشت دستگاههای اطلاعاتی جهان تبدیل شد. هر زمان كه نیرو و توان این سازمان افزایش یافت، هدف خود را ترور در اسرائیل و غرب قرار داد. مغنیه این مطلب را درك كرده و در فرار دائم زندگی می‌كرد، به همه حتی یاران نزدیك خود مشكوك بود. بسیاری از اوقات محافظان شخصی خود را تغییر می‌داد و هر شب در جاهای مختلف می‌خوابید. سفرهای وی به بیروت، تهران و دمشق از اسرار مخفیانه بوده است.
مغنیه بر اساس تصویری كه از وی در موساد و سازمانهای جاسوسی جهان وجود داشت، شخصی بخصوص، با حضور قوی، دارای علمی گسترده در رابطه با وسایل جنگ الكترونیك و نیز انگیزه بسیار بالا بود. مغنیه واكنشهای غیرقابل پیش‌بینی داشت؛ وی توانایی تبدیل به شخصیتها و هویتهای مختلف را دارا بود كه به او این امكان را می‌داد یكی پس از دیگری از دست تعقیب‌كنندگان خود فرار كند.
*مغنیه نقطه ضعفی نداشت
"دیوید بركای " از فرماندهان یگان 405 در امان [سازمان جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی] كه مسئول پرونده عكس مغنیه بود در مصاحبه‌ای با روزنامه انگلیسی "ساندی تایمز " اظهار داشت: اطلاعات بسیاری از مغنیه جمع كردیم، اما هر بار كه اقدام به این كار نمودیم اطلاعاتمان كمتر می‌شد، چرا كه موفق نشدیم نقاط ضعفی مانند زن، مواد مخدر و پول در وی پیدا كنیم.
سالهای زیادی، فشار بر مغنیه ادامه پیدا كرد. سال 1988 زمانیكه هواپیمای وی در پاریس فرود آمد، نزدیك بود دستگاههای فرانسوی او را دستگیر كنند. فرانسویان اطلاعاتی داشتند كه آژانس اطلاعاتی آمریكا در اختیارشان گذاشته بود از جمله تصاویر، گذرنامه‌های جعلی كه مغنیه از آنها استفاده می‌كرد؛ اما فرانسه از آن بیم داشت كه دستگیری مغنیه سبب قتل گروگان‌های فرانسوی كه در لبنان دستگیر شده بودند، شود. لذا ترجیح دادند خود را به ندانستن زده و به او اجازه ادامه سفر را بدهند. سازمانهای آمریكایی تلاش كردند مغنیه را سال 1986 در اروپا و سال 1995 در عربستان دستگیر كنند، ولی مثل همیشه از دست آنها فرار كرد.
در آن سالها مغنیه به شدت مشغول برنامه‌ریزی و اجرای عملیات علیه اسرائیلی‌ها و یهودیان در آرژانتین بود؛ سال 1988 در نزدیكی سفارت بوینس آیرس، بر انفجار یك كامیون بمب‌گذاری شده كه توسط یك عامل انتحاری هدایت می‌شد، نظارت داشت و 29 نفر را به قتل رساند. بلافاصله شماری از سران دستگاههای امنیتی این عملیات را به حزب‌الله ارتباط دادند و معتقد بودند این عملیات، انتقامی بود در پاسخ به ترور موسوی كه در حملات بالگردهای اسرائیلی در جنوب لبنان به شهادت رسید. با گذشت 2 سال، بار دیگر طی عملیاتی در مركز یهودیان در بوینس آیرس، 86 نفر به قتل رسیدند كه به اعتقاد برخی این عملیات نیز پاسخ حزب‌الله در ربودن شیخ مصطفی دیرانی بوده است.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:06 ب.ظ

 مردی با مشخصات نا معلوم !

عماد فایز مغنیه کیست ؟

 شهید "عماد مغنیه" معروف به "حاج رضوان" که بیشترین تعداد عملیات علیه رژیم صهیونیستی را در جهان به نام خود ثبت کرده است، در ماه جولای سال 1962 میلادی در شهر صور دیده به جهان گشود.

شهید عماد مغنیه

• خانواده شهید مغنیه که متشکل از پدرش، آیت‌الله شیخ "جواد مغنیه" از علمای برجسته شیعه لبنان، مادر و "جهاد" و "فؤاد" دو برادر وی بود که بعدها به شهادت رسیدند، پس از مدتی از صور به ناحیه جنوبی بیروت نقل مکان کردند و در این منطقه بود که شهید مغنیه، تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود را گذراند و پس از آن در جوانی، وارد دانشگاه آمریکایی بیروت (AUB) شد.

• شهید مغنیه در اوایل دهه هشتاد میلادی به "نیروی 17" شاخه نظامی جنبش آزادی‌بخش فلسطین پیوست که نیرویی ویژه بود که برای حفاظت از مبارزانی مانند ابوعمار، ابو جهاد و ابود ایاد تشکیل شده بود. او از همان زمان، در عملیات انتقال سلاح از جنبش آزادی‌بخش فلسطین برای مقاومت اسلامی لبنان که در حزب‌الله و جنبش امل نمود دارد نقش اساسی داشت اما در پی اشغال لبنان در سال 1982 میلادی از سوی رژیم صهیونیستی، مبارزان جنبش آزادی‌بخش فلسطین مجبور به ترک لبنان شدند.

• محاصره بیروت، سه ماه به طول انجامید و با خروج مبارزان فلسطینی و سازمان آزادی‌بخش از لبنان، عماد مغنیه نیز به صفوف رزمندگان افواج مقاومت اسلامی (جنبش امل) پیوست که از سوی امام موسی صدر و شهید مصطفی چمران تأسیس شده بود اما شهید مغنیه در ادامه و همزمان با انتقال سید حسن نصرالله از امل، به حزب تازه ‌تأسیس حزب‌الله پیوست.

روزنامه انگلیسی "ساندی‌تلگراف" درباره شهید مغنیه نوشت: او یک انقلابی مجاهد است که با امام خمینی(ره) بیعت کرده که در راه انقلاب اسلامی از جان خویشتن نیز بگذرد.

• شهید مغنیه پس از اجرای موفقیت‌آمیز چند عملیات‌ به عنوان فرمانده گارد حفاظت مقامات بلندپایه حزب‌الله منصوب شد و پس از آن به عنوان مسؤول عملیات ویژه حزب‌الله انتخاب شد.

 رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شده است عملیات ربودن دو تن از نظامیان اسرائیلی در تابستان چند سال پیش که به آغاز جنگ این رژیم علیه لبنان انجامید، از سوی عماد مغنیه هدایت شده است.

• روزنامه انگلیسی "ساندی‌تلگراف" درباره شهید مغنیه نوشت: او یک انقلابی مجاهد است که با امام خمینی(ره) بیعت کرده که در راه انقلاب اسلامی از جان خویشتن نیز بگذرد.

شهید عماد مغنیه

• تصاویری که تا کنون از شهید "عماد مغنیه" منتشر شده است بسیار اندک است به‌گونه‌ای که پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) مدعی شد وی دو بار اقدام به جراحی پلاستیک بر روی صورت خود کرده است تا شناسایی نشود.

• شهید عماد مغنیه که به دوری از رسانه‌ها شهرت داشت به "مرد سایه" در مقاومت اسلامی شهرت داشت و بسیاری او را مغز متفکر حزب‌الله قلمداد می‌کنند.

• شهید عماد مغنیه در پی انفجار در خودروی بمب‌گذاری‌شده در دمشق، به شهادت رسید.

• طراحی همه عملیات‌های نظامی حزب‌الله به وی نسبت داده شده است‏.‏ وی فعالیت جهادی خود را از زمان ایجاد حزب آغاز و یگان نظامی را تاسیس کرد‏.‏

بر اساس ادعای غربی‌ها و رژیم صهیونیستی، مغنیه به انجام برخی عملیات از جمله ربودن خارجی‌ها در لبنان، انفجار مقر نیروهای دریایی آمریکا در بیروت، انفجار مقر چتر بازان فرانسوی در بیروت، ربودن هواپیمای "تی دبلیو ای" آمریکایی، دو بار انفجار مقر سفارت آمریکا در بیروت، انفجار مقر سفارت عراق در بیروت و انفجار مقر یهودی در بوینس آیرس متهم شده بود‏.‏

شهید عماد مغنیه در پی انفجار در خودروی بمب‌گذاری‌شده در دمشق، به شهادت رسید.

 آمریکا، مغنیه را فرد شماره یک تحت پیگرد و در فهرست تروریستها می دانست و ‏25‏ میلیون دلار به کسی که درباره او اطلاعات ارایه کند، جایزه تعیین کرده بود‏.

• ‏دو برادر وی به نامهای فواد و جهاد نیز پیش از این به شهادت رسیده اند‏.‏

جهاد در توطئه ترور سید "محمد حسین فضل الله" و فواد در انفجاری توسط موساد اسراییل شهید شدند‏.

• این تصویر اعلامیه پلیس فدرال آمریکا برای دستگیری عماد مغنیه است.

ترجمه متن اعلامیه بدین شرح است

عماد مغنیه

تحت تعقیب

عماد فایز مغنیه

تا 5 میلیون دلار پاداش

 

تاریخ تولد: سال 1962

محل تولد: لبنان

بلندی قامت: 5 پا و 7 اینچ

وزن: نامعلوم

جثه: نامعلوم

رنگ مو: خرمائی

رنگ چشمان: نامعلوم

رنگ چهره: نامعلوم

جنسیت: مذکر

ملیت: لبنانی

شغل: نامعلوم

زبان: نامعلوم

علائم مشخصه: ندارد

اسم مستعار: حاج

وضعیت: متواری

گفته میشود که مغنیه رئیس تشکیلات امنیتی سازمان تروریستی حزب الله لبنان است و تصور میرود که در لبنان به سر میبرد.

وی به اتهام توطئه برای سرقت هواپیما، گروگانگیری، راهزنی هوائی منجر به قتل، دخالت در کار خدمه هواپیما، قرار دادن وسیله منفجره درون هواپیما، همراه داشتن مواد منفحره در داخل هواپیما، و حمله به مسافران و کارکنان هواپیما، راهزنی هوائی منجر به آدمکشی، راهزنی هوائی، گروگانگیری، مداخله در کار کارکنان پرواز، و قرار دادن مواد منفجره درون هواپیما، قرار دادن وسائل انفجاری درون هواپیما، حمله در داخل هواپیما به قصد ربودن آن بوسیله اسلحه خطرناک که منجر به جراحات شدید شده ومعاونت و همدستی در جرم تحت تعیقب قرار دارد.

برای "عماد فایز مغنیه" به خاطر نقشش در طرح نقشه و مشارکت در ربودن یک هواپیمای تجاری در تاریخ 14 ژوئن 1985که به حمله به مسافران و خدمه گوناگون هواپیما و کشته شدن یک شهروند آمریکا منجر شد کیفرخواست صادر شده است.

 

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:08 ب.ظ

جزئیات ترور "شهید مغنیه" توسط موساد

روزنامه یدیعوت احارونوت چاپ رژیم صهیونیستی، چند روز پیش جزئیاتی را درباره ترور شهید عماد مغنیه، فرمانده نظامی ارشد حزب الله منتشر کرد و نوشت: این جزئیات بر اساس گزارش یک افسر اطلاعاتی لبنان و گفت و گو با "روبروت بار" افسر پیشین در دستگاه اطلاعات مرکزی آمریکا "سیا" تهیه شده است.

شهيد مغنيه

این روزنامه در ادامه نوشت: موساد از اینکه عماد مغنیه، با یکی از سفرای خارجی مقیم دمشق دیدار خواهد کرد، اطلاع یافت و به این ترتیب، تلفن های "عماد مغنیه" مورد شنود قرار گرفت و از یک روز پیش از این دیدار، وی زیر نظر بود.

یدیعوت احارونوت در ادامه در کمال ناباوری تاکید کرد که تنها دستان اسراییلی می توانند بمب را در صندلی خودروی مغنیه قرار داده باشند. به گفته این افسر لبنانی، طرف های اسراییلی از طریق کردستان با سه خودرو وارد سوریه شدند که شامل کادر حراست، حمایت و فنی بودند و حتی رانندگان نیز که عربی سخن می گفتند، اسراییلی بودند و گروه فنی، توانست صندلی بمب گذاری شده را با صندلی خودرو جابجا و آن را از دور منفجر کند.

این گزارش افزود، دلایلی وجود دارد که نشان می دهد، احتمال دارد هسته اقدام کننده به ترور مغنیه از مکان دیگری که نزدیک تر است وارد سوریه شده باشند و نه از مرزهای عراق.

افسر لبنانی درباره راننده مغنیه اظهار داشت، طی چند ماه این شک وجود داشت که راننده، در عملیات ترور شریک بوده و موساد توانسته او را بخرد و به هنگام پرس و جو درباره وی در یکی از روستاهای جنوب لبنان، مشخص شد خانواده وی ناپدید شده اند و خانه آنها خالی است.

 تنها دستان اسراییلی می توانند بمب را در صندلی خودروی مغنیه قرار داده باشند

شهيد مغنيه

وی افزود، البته کسی که مغنیه را بشناسد، می تواند تصور کند که اگر راننده، در داخل خودرو، منتظر مغنیه نبود، وی به هیچ عنوان وارد خودرو نمی شد.

به گفته این افسر، نمی توان باور کرد که موساد، هر دستگاه اطلاعاتی دیگر به جز آمریکایی ها را در نقشه های نظامی خود وارد کند.

یدیعوت احارونوت در پایان اشاره کرد، اسراییل از انتقام حزب الله به خاطر ترور عماد مغنیه در سالگرد ترور وی و انجام عملیاتی ضد اسراییلی در هر نقطه از جهان بیم دارد. در اینجا این پرسش مطرح می شود که به واقع چرا صهیونیست ها تمایل دارند که اعراب را درگیر این ترور نکنند و آیا اساسا اعرابی نیز وجود دارند که در این ترور دست داشته اند؟

کارشناسان مسائل استراتژی و بین المللی معتقدند رژیم صهیونیستی که طراح اصلی این ترور بوده و آن را توسط برخی از مزدوران عرب خود انجام داده، اکنون در نظر دارد با مقصر معرفی کردن خود، دیگر کشورهای عربی مانند اردن و عربستان سعودی که گفته می شد در این ترور دست داشته را از زیر انگشت اتهام خارج سازد.

در گذشته هر از چند گاهی برخی از منابع فاش می کردند که برخی از نیروهای اطلاعاتی و امنیتی اردن عامل اجرایی این ترور بوده اند. این منابع فاش کردند که منابع مالی طرح به شهادت رساندن فرمانده نظامی حزب الله را دولت آل سعود تأمین کرده است. حتی گفته می شد این منبع مالی به طور مستقیم توسط "بندر بن سلطان" پرداخت شده است.

از همین رو رژیم صهیونیستی پس از پیروزی اخیر گروههای مقاومت فلسطینی در غزه که به افزایش نفوذ جمهوری اسلامی ایران و کاهش نفوذ برخی کشورهای عربی مانند عربستان سعودی و غیره در منطقه منجر شد، تصمیم گرفت با بر عهده گرفتن مسئولیت کامل ترور مغنیه، اندکی از فشار افکار عمومی جهان عرب که بر دوش عربستان سعودی سنگینی می کند بکاهد.

منبع: ایرنا

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:09 ب.ظ

ققنوس استعاره ای از ماست

حزب الله- سید حسن نصرالله

عماد فائز مغنیه فرمانده دلاور ارتش حزب الله لبنان سه شنبه شب در محله كفر سوسوی دمشق طی عملیاتی تروریستی به شهادت رسید. او كه قریب 30 سال خار چشم آمریكایی ها و صهیونیست ها بود، دقیقاً به همان شیوه ای به شهادت رسید كه 14 قرن پیش مالك اشتر علی«ع» در راه عزیمت به مصر به شهادت رسیده بود. فرار از نبرد رویاروی و ترور ناجوانمردانه، البته رسم جباران سفاك تاریخ بوده است.

این ترور و شهادت بزرگ را كه مانند بمبی خبری در دنیا منفجر شد، چگونه باید تحلیل كرد؟

1-

فقدان عماد مغنیه با توجه به شخصیت بزرگ و مؤثر او اگر چه غم كوچكی نیست اما تلقی اهل ایمان از مرگ در تضاد كامل با تلقی صهیونیست های جان دوست و جان ترس است. علی بن ابیطالب«ع» مولای والامقامی كه عماد مغنیه به او تأسی كرد، همان دلاور عرصه های جهاد بود كه وقتی پس از قریب 50 سال مجاهدت، در محراب نماز توسط شقی ترین اشقیا ترور شد و بر بستر شهادت افتاد، فرمود «والله ما فجأنی من الموت وارد كرهته ولا طالع انكرته... به خدا سوگند با مرگ چیزی سراغ من نیامد كه آن را نپسندم و نه چیزی پدید گردید كه آن را نشناسم و زشت شمارم، بلكه مانند جوینده ای بودم كه شب هنگام ناگهان به آب رسد و مانند جستجوگری بودم كه خواسته خود را بیابد. و آنچه نزد خداست، برای ابرار و نیكان بهتر است» (نامه 23 نهج البلاغه)

مالك و چه بود مالك؟ اگر كوه بود، جدا از دیگر كوه ها بود و اگر سنگ بود، سنگی خارا بود كه سم هیچ ستوری به ستیغ آن نرسد و هیچ پرنده ای بر فراز آن نپرد

عماد مغنیه در حیات و جهاد و شهادتش، مالك اشتر را می مانست، همو كه علی بن ابیطالب در وصفش بارها فرموده بود «او شمشیری از شمشیرهای خداست كه نه تیزی آن كند و نه ضربت آن بی اثر شود» (نامه 38 نهج البلاغه) و «مالك را نه سستی است و نه لغزش، و نه كندی آنجا كه باید شتاب كند و نه تعجیل در آنجا كه كندی باید» (نامه 13 نهج البلاغه) یا «مالك و چه بود مالك؟ اگر كوه بود، جدا از دیگر كوه ها بود و اگر سنگ بود، سنگی خارا بود كه سم هیچ ستوری به ستیغ آن نرسد و هیچ پرنده ای بر فراز آن نپرد» (كلمه 443 كلمات قصار نهج البلاغه). اما مولای متقیان وقتی همین فرمانده دلاور و محبوب خود را به مصر فرستاد و مردم مصر را بر خویش در بهره گرفتن از وجود وی ترجیح داد، در پایان آن عهدنامه مفصل حكومتداری به عنوان دعا در حق خود و مالك اشتر عزیزش چنین مرقوم فرمود: «و انا اسئل الله بسعه رحمته و عظیم قدرته علی اعطاء كل رغبه أن... یختم لی و لك بالسعاده و الشهاده و انا الیه راغبون .و من از خداوند به رحمت گسترده و قدرت پرعظمتش در بخشیدن و برآوردن هر آرزویی مسئلت می كنم كه پایان من و تو را سعادت و شهادت قرار دهد كه ما آن را خواهانیم» (نامه 35 نهج البلاغه).

این رسم و فرهنگ شهادت است. آیا ققنوس را از آتش می ترسانند و پروانه را از شمع پروا می دهند؟ كدام پاداش برای 03 سال مجاهدت عماد مغنیه- آن مجاهد سخت كوش اما گمنام- بالاتر از این؟ این را مادرش گواهی داد آنجا كه گفت «فرزندم منتظر چنین روزی بود. ما هم ناراحت نیستیم، ما او را در راه خدا دادیم. تنها ناراحتی من این است كه جز این سه فرزند شهید، دیگر جوانی ندارم تا تقدیم راه جهاد مقاومت كنم. خداوند سیدحسن نصرالله را حفظ كند. من به او می گویم كه ما با او هستیم. ما هرچه بیشتر شهید بدهیم، روحیه قوی تری پیدا می كنیم. دشمنان بدانند ما شكست نمی خوریم.»

عماد فائز مغنیه

مرگ اما برای صهیونیست ها مفهوم متضادی دارد «ای پیامبر به یهودیان بگو مرگی كه از آن می گریزید، شما را ملاقات خواهد كرد، سپس به سوی پروردگار دانای غیب و شهادت بازگردانده خواهید شد تا شما را به حقیقت آنچه می كردید آگاه سازد» (آیه 8 سوره جمعه). پنجمین ارتش بزرگ جهان- به تعبیر خود صهیونیست ها- پس از پیروزی در 5 شبه رزم در مصاف با دولت های عربی، در جنگی 33 روزه شكستی را از امثال عماد مغنیه متحمل شد كه در طول تاریخ این رژیم سابقه نداشت و از آن به عنوان اولین و آخرین شكست رژیم اسرائیل قبل از فروپاشی تعبیر شد. چرا كه تلقی از جنگ و مرگ در دو سوی آن جبهه كاملاً متفاوت بود و این را اول بار سیدحسن نصرالله پس از وادار كردن نظامیان صهیونیست به فرار از جنوب لبنان در طلیعه هزاره سوم میلادی عنوان كرد «مرگ پاشنه آشیل و نقطه ضعف آنهاست. صهیونیست ها در حد افراط جان دوست و هراسان از مرگند. آن قدر ضربه می زنیم تا از پای درآیند.» و همین طور هم شد تا اینكه افتضاح شكست در جنگ 33 روزه و نیز فرار از غزه برای پنجمین ارتش بزرگ دنیا رقم خورد تا اهل دقت و استراتژی به این جمله بن گوریون بنیانگذار اسرائیل بیاندیشند كه «اسرائیل پس از اولین شكست در جنگ سقوط می كند».

2-

عماد مغنیه 71 روز پس از انتشار گزیده ای ویرایش شده از گزارش 126 صفحه ای كمیته وینوگراد ترور شد، گزارشی كه انتشار آن به خاطر فشار ارتش جهت بازخوانی نهایی، چند ماه (لااقل از مهرماه گذشته) به تأخیر افتاده بود و بنا بر نوشته روزنامه هاآرتص، تزیپی لیونی وزیرخارجه رژیم صهیونیستی درباره اش تصریح می كرد: «این گزارش تصویری بسیار نگران كننده از رهبری اسرائیل ارائه كرد». به نوشته هاآرتص «كمیته تهیه كننده گزارش، از عملكرد ارتش در جنگ 33روزه شوكه شده و نگران تأثیر منفی آن بر روحیه ارتش است.» همزمان برخی فرماندهان ارتش اسرائیل اعلام كردند: «گزارش وینوگراد به طوفانی می ماند كه از فرماندهان قربانی خواهد گرفت و ممكن است تا 3 سال یا حتی بیشتر دستگاه نظامی ما را دچار فلجی و ناتوانی كند.»

گزارش وینوگراد در یك كلام با همه اختصار و پنهانكاری ها، راز مگو را درباره «افسانه ارتش بزرگ اسرائیل» گفت؛ پرستیژ قدرت این ارتش كه بازدارندگی قدرتمندی داشت، به خاطر جسارت و ایستادگی حزب الله فرو ریخته و اسطوره آن شكسته است. در گزارش آمده بود: «ارتش با طرح و برنامه ریزی قبلی وارد جنگ شد اما بدون طرح و برنامه عملیاتی تایید یا تمرین شده و با شتاب و سردرگمی رفتار كرد. فكر و دكترینی برای خروج از جنگ وجود نداشت. ارتش در برابر حملات موشكی حزب الله ناتوان بود. تصمیم گیری استراتژیكی وجود نداشت و ارتش نتوانست هرگز حزب الله را غافلگیر كند. رهبری سیاسی رژیم در سردرگمی به سر می برد و...»

آمریكا پس از شكست فاجعه بار اسرائیل، تنها نظاره گر تحولات خاورمیانه و اوضاع فرو پاشیده اسرائیل است. نقش ما در خاورمیانه هر روز كمتر می شود. آمریكا برای جنگ با حزب الله به اسرائیل فشار آورد اما امروز حتی امنیت و موجودیت اسرائیل هم به خطر افتاده و بوش فقط نظاره گر است.

3-

اما عماد مغنیه و هزاران مغنیه حزب الله، تنها در اسطوره و طلسم قدرت اسرائیل نیانداختند. بخش سری و عمده گزارش كمیته وینوگراد هرگز منتشر نشد اما اخبار منابع مختلف ادعای شائول موفاز وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی را تأیید می كند كه به كمیته وینوگراد گفت: «قبل از جنگ به نخست وزیر اولمرت درباره توانمندی های حزب الله هشدار دادم و گفتم كه توانمندی های آن تنها در مرزها خلاصه نمی شود.» به رغم این برآورد، ارتش صهیونیستی باید به جنوب لبنان حمله می كرد چون آمریكا در چاره جویی برای بن بست های عظیم طرح خاورمیانه جدید چنین می خواست. آمریكا بدین ترتیب هم آغازگر جنگ با حزب الله بود و هم عامل فشار بر اسرائیل برای ادامه 33 روزه آن . بخش سری گزارش كمیته وینوگراد به نقش منفی و مؤثر آمریكا در آن فاجعه، شكست استراتژیك حیثیتی و اطلاعاتی رژیم اسرائیل و لطمه به توان بازدارندگی آن می پردازد. به عبارت دیگر، شكست ارتش اسرائیل، تنها حلقه كوچكی از شكست بزرگ تر موساد و سازمان رزم و اطلاعات آمریكا بود. عماد مغنیه های دلاور حزب الله اعتبار پنتاگون و سیا را با شجاعت تمام ویران كردند.

4- آیا شكستی چنان پردامنه و عمیق، با ترور سبعانه یكی از پرورش یافتگان مكتب حزب الله جبران می شود؟ با تروریست خواندن یك جنبش ملی نظیر حزب الله یا تروریست نامیدن و محاصره و قتل عام (هولوكاست) یك ملت در عمق فلسطین اشغالی و نوار غزه چطور؟ اكنون بازوان قدرتمند جنبش بیداری اسلامی از شمال و جنوب فلسطین اشغالی و از عمق این خاك، حلقوم رژیم تل آویو را فشار می دهد و در این میان به تعبیر «آوی پریمر» سفیر سابق اسرائیل در آلمان «پنجمین ارتش بزرگ دنیا، تنها در حد پلیسی اشغالگر تنزل یافته است. بیماری اصلی یعنی اشغال و سكونت و نگهبانی از آن، همچنان سرجای خود باقی است و این، همان اشتباه بزرگ است. شكست از حزب الله، بسیار ناامید كننده بود. دولت دیگر توان رهبری جنگ را ندارد حال آن كه ما همیشه در وضعیت جنگی به سر می بریم.»

آمریكا و طرح سقط شده خاورمیانه جدید در زایمان كذایی كه خانم رایس عنوان می كرد، چطور؟ آیا آثار شادی از ترور عماد مغنیه بر سیمای كاخ سفیدنشینان دوام خواهد داشت در حالی كه به تعبیر چندی پیش روزنامه كریستین ساینس مانیتور «آمریكا پس از شكست فاجعه بار اسرائیل، تنها نظاره گر تحولات خاورمیانه و اوضاع فرو پاشیده اسرائیل است. نقش ما در خاورمیانه هر روز كمتر می شود. آمریكا برای جنگ با حزب الله به اسرائیل فشار آورد اما امروز حتی امنیت و موجودیت اسرائیل هم به خطر افتاده و بوش فقط نظاره گر است.»

به راستی از صدها میلیون جوان مسلمان در جهان و خاورمیانه چند نفر عماد فائز مغنیه را می شناختند یا حتی نامش را شنیده بودند؟ امروز مرام و محبت او در دل این جوان ها زنده شده است بگذار تروریست ها و اشغالگران و جنایتكاران او را تروریست بخوانند. مگر نه اینكه حماس و حزب الله را تروریست خواندند و در مقابل، این دو جنبش تبدیل به حكومت یا جنبش ملی شدند؟ اگر راست باشد كه عماد مغنیه و یارانش 142 تفنگدار و كماندار آمریكا را از پای درآورده اند، افتخاری بزرگ تر از این نخواهد بود كه 33 روز با ارتش اسرائیل و دستگاه اطلاعاتی آمریكا و آلمان و فرانسه و انگلیس جنگیدند و فاتحانه از رزم سر بلند كردند.

امروز عماد مغنیه عزیز در جنت الشهدای بیروت آرمیده اما شهادت او به تعبیر رمضان عبدالله «آغاز عصر جدید و منحصر به فردی است برای سرنوشت خاورمیانه اسلامی و دشمن صهیونیستی اش. حساب جدیدی باز شده كه دشمن نمی تواند از آن نجات یابد، حسابی كه قطرات خون مغنیه گشوده اند. دیر نیست تا جهان شاهد تبعات این اقدام احمقانه باشد. آثار مغنیه هنوز در تل آویو، خضیره و نتانیاهو برجای باقی است. او ژنرال های دشمن را از پای درآورد و ترسوها مجبور شدند از پشت به او حمله كنند.»

فراعنه منتظر باشند و ببینند كه با چه سرعت شگفتی، از خون مطهر حاج عماد مغنیه، ده ها هزار عماد مغنیه سر بر می آورد. سلام و رضوان خدا بر او و بر همه سیراب شدگان جام شهادت.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:10 ب.ظ

اسرائیل : حماقت كردیم ترور مغنیه بازی با آتش بود

اسرائیل

روزنامه هاآرتص ترور عماد مغنیه را بازی با آتش دانست و آن را اقدامی احمقانه خواند.

به گزارش خبرگزاری ها، روزنامه صهیونیستی هاآرتص افزود، فقط چند ساعت طول كشید كه خوشحالی اسرائیل بعد از ترور عماد مغنیه، تبدیل به ترس و وحشت شود.

در یك چشم بر هم زدن «دستاورد عظیم اطلاعاتی»، «اجرای نمونه» و... تغییر كرد و مسئولان امنیتی با هشدارهای خود ترس را در دل همگان افكندند و از آنها خواستند كه سفر نكنند، هویت واقعی خود را فاش نكنند، احتیاط كنند و مراقب خود باشند.

این روزنامه افزود، آماده باش گسترده ارتش، تدابیر شدید امنیتی در سفارتخانه های اسرائیل در سراسر جهان این سؤال را به وجود آورد كه ما چه نیازی به این ترور داشتیم.

هاآرتص نوشت، هركسی كه عماد مغنیه را ترور كرد با آتش بازی كرد، این آتش به اندازه ای خطرناك است كه قابل توصیف نیست و امنیت اسرائیل را به خطر انداخت، بنابراین، باید این سؤال را مطرح كنیم كه آیا ذره ای عقل و حكمت و دوراندیشی در این عملیات وجود داشت؟

عماد مغنیه

این روزنامه صهیونیستی تصریح كرد، تاریخ نشان می دهد كه هزار ترور مانند ترور مغنیه نفعی نداشته است، تمامی ترورهایی كه توسط اسرائیل انجام شده ابتدا موجی از خوشحالی و احساس پیروزی ایجاد كرده و بلافاصله باعث شروع عملیات انتقام جویانه دردناكی علیه ما و تمامی یهودیان جهان شده است، افزون بر اینكه جایگزین های بسیاری برای افراد ترور شده یافت شده كه چه بسا از اسلاف خود نیز تواناتر بوده اند.

هاآرتص نوشت، هركسی كه عماد مغنیه را ترور كرد با آتش بازی كرد، این آتش به اندازه ای خطرناك است كه قابل توصیف نیست و امنیت اسرائیل را به خطر انداخت، بنابراین، باید این سؤال را مطرح كنیم كه آیا ذره ای عقل و حكمت و دوراندیشی در این عملیات وجود داشت؟

 

هاآرتص اضافه كرد: «یحیی عیاش» را مانند فیلم های سینمایی از طریق تلفن همراه ترور كردیم ولی این فیلم در نهایت با یك عملیات و كشته شدن یكصد اسرائیلی خاتمه یافت. آیا كسی این سؤال را مطرح كرد كه ضرورت چنین عملیاتی چه بوده است؟ چه كسی مسئول بود؟ تلفن همراهی كه در دستان عیاش منفجر شد ما را به هیجان درآورد ولی در نهایت این دستگاه در برابر روی خود ما منفجر شد!

ترور عماد مغنیه نیازمند سال ها كار اطلاعاتی پیوسته با همكاری ده ها مأمور و مزدور موساد است كه هر یك نداند دیگری چه كاری انجام می دهد.

به نوشته این روزنامه اكنون ما ایهود باراك را به عنوان وزیر دفاع و مئیردگان را به عنوان رئیس موساد داریم كه از بزرگ ترین هواداران عملیات جیمز باندی و ترور است. هیچكس نام دگان را بر زبان نمی آورد مگر آنكه در كنار آن سلسله مقالات طولانی در ابراز شگفتی و علاقه به عملیات او را نیز به خاطر آورد. بدین ترتیب با در اختیار داشتن زوج باراك- دگان می توان تصور كرد كه رد پای اسرائیل در ترور عماد مغنیه نیز وجود دارد.

در همین رابطه یك مسئول موساد گفت: ترور عماد مغنیه نیازمند سال ها كار اطلاعاتی پیوسته با همكاری ده ها مأمور و مزدور موساد است كه هر یك نداند دیگری چه كاری انجام می دهد.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:10 ب.ظ

دخالت دستگاههای امنیتی عربستان و اردن در ترور شهید مغنیه

 
یک منبع نزدیک به حزب الله لبنان گفت: دستگاههای اطلاعاتی عربستان و اردن در ترور «عماد مغنیه» فرمانده ارشد حزب الله دست داشته اند‏.‏

به گزارش شیعه نیوز به نقل از جهان، این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت: حزب الله به این نتیجه رسیده که دستگاههای اطلاعاتی عربستان و اردن در ترور عماد مغنیه فرمانده ارشد حزب الله دست داشته اند‏.‏

به گفته منبع یاد شده، ترورکنندگان توانسته اند در دستگاه امنیتی سوریه نفوذ و ترور را اجرا کنند‏.‏

وی افزود: مغنیه که قرار بود با برخی مقامهای فلسطینی در دمشق دیدار کند و مشخص نیست آیا این دیدار صورت گرفته یا خیر، پیاده در حال راه رفتن بود که خودروی بمب گذاری شده منفجر شد‏.‏

این منبع گفت: مغنیه برای جلوگیری از هرگونه سوء ظن به هویتش، امنیت جانی اش را خود به دست داشت و از وجود همراهان با خود، خودداری و با چندین نام فعالیت می کرد‏.‏

وی اضافه کرد تحقیقات نشان داده است که عوامل ترور 7 بمب را در جهتهای مختلف کار گذاشته بودند تا در صورت حرکت مغنیه در هر یک از جهت ها منفجر شو‏ند.‏

وی احتمال داد، مسئول بودن مغنیه درباره پرونده فلسطین، یکی از عوامل ترور وی باشد‏.‏

این منبع همچنین اظهار داشت: سوریه، نتایج تحقیقات و طرفهای مسئول را به طور آشکار اعلام نخواهد کرد و این کار را به حزب الله واگذار خواهد نمود تا از سوی طرفهای عربی و جهانی متهم به توطئه علیه آنها نشود‏.‏

وی همچنین اشاره کرد: همسر ایرانی مغنیه که پنج شنبه وارد بیروت شده بود تا در مراسم شب هفت وی شرکت کند‏ به تهران بازگشت.‏


منبع خبر: جهان امروز

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:11 ب.ظ

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت اخیرا گزارشی منتشر كرده است. این گزارش فصل بیستم كتاب "موساد، عملیات بزرگ " است كه نحوه به شهادت رساندن عماد مغنیه از سوی موساد را توضیح می‌دهد، ادعاها و اتهامات مطرح شده از سوی صهیونیست‌ها علیه این مبارز لبنانی كه عمدتا دروغ و برای مخدوش كردن چهره وی بوده است، در ترجمه این گزارش عینا آمده است، متن كامل گزارش را به مناسبت سالروز شهادت آن بزرگوار در زیر می‌بینید.

*تشریح صحنه ترور شعید مغنیه

به گزارش فارس، روز دوازده فوریه ۲۰۰۸، بنا بر گزارش‌های داخلی و خارجی، چند شخص پیرامون ساختمان یك آپارتمان بزرگ واقع در منطقه‌ای گران قیمت از شهر دمشق جمع شدند، و اندكی پیش از عصر، ماشین جیپ نقره‌ای رنگ از نوع میتسوبیشی پاژیرو را نزدیك آپارتمان دیدند.

شخصی با لباس مشكی و ریشی مرتب و بدون محافظ وارد منزل شد. كارگرانی كه در خیابان ایستاده بودند، با سرعت از طریق سیستم‌های ارتباطی خود اطلاع می‌دهند كه "فرد " به دمشق آمده و به آپارتمان رسیده است.

كمی پیش از ساعت ۱۰ شب، این شخص آپارتمان را ترك و از ساختمان خارج شده و سوار بر خودروی خود برای ملاقاتی دیگر در یك آپارتمان مخفی امن واقع در منطقه كفر سوسة به راه می‌افتد تا چندین ملاقات با نمایندگان ایران، سوریه و لبنان داشته باشد.

بنا بر گزارش روزنامه "ساندی اكسپرس "، تعقیب‌كنندگان درحالیكه، تلفن‌های همراه به دست داشتند، جهت اطمینان از اینكه بدون شك، این فرد، همان شخص مورد نظر است، به عكس جدید این فرد در تلفن همراه خود نگاه می‌كردند. در تمام مدت، ماوقع را به فرماندهان موساد گزارش می‌كردند.

پس از خروج فرد مورد نظر از خانه‌ای كه در آن توقف داشت، تعقیب‌كنندگان با دقت او را زیر نظر گرفته و با استناد به عكس جدیدی كه همراهشان بود، مطمئن می‌شوند وی همان شخص مورد نظر است، لذا بلافاصله مسأله را به همكاران و مقر فرماندهی در تل‌آویو، گزارش داده و همگی برای اجرای عملیات آماده می‌شوند. سران موساد با استرس فراوان، در اتاق "مائیر داگان " جمع شدند تا از نزدیك جریان را دنبال كنند. فرد خودروی نقره‌ای رنگ را روشن كرد. یكی از تعقیب‌كنندگان در بی‌سیم خود به آرامی اعلام می‌كند كه شخص مورد نظر در راه است. فردی كه درون خودروی پاژیرو نقره‌ای رنگ حاضر بود همان "عماد مغنیه " است.

*مغنیه و سال‌ها دروغ‌پردازی علیه وی

بدنبال انفجار در برجهای دوقلوی،اف‌بی‌آی، با انتشار ضمیمه‌های حجیم، لیست تروریست‌هایی كه بیشتر تحت تعقیب هستند را اعلام كرد. این اطلاعیه، آرم ال اف بی ای، وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری آمریكا را به همراه داشت. در این لیست ۲۲ اسم و ۲۲ عكس وجود داشت، در ردیف نخست ‌این لیست عماد مغنیه حضور داشت كه آمریكا آن را برای سیاست‌های خود از همه خطرناك‌تر می دانست و برای كشتن وی ۵ ملیون دلار جایزه تعیین كرده بود.

آمریكا در این بیانیه وی را به انفجارهایی متهم كرده است كه در آنها تعداد زیادی آمریكایی كشته شده‌اند:
۱۸ آوریل ۱۹۸۳- انفجار سفارت آمریكا در بیروت- ۶۳ كشته.
۲۳ اكتبر ۱۹۸۳- انفجار فرماندهی نیروهای مبارز آمریكایی در بیروت- ۲۴۱ كشته.
۲۳ اكتبر ۱۹۸۳- انفجار فرماندهی چتربازان فرانسوی در بیروت- ۵۸ كشته.

به غیر از این موارد، ربودن و قتل "ویلیام باكلی " از اعضای آژانس اطلاعاتی مركزی ایالات متحده و یك سلسله عملیات در سفارت آمریكا در كویت و نیز ربودن هواپیمای مسافربری متعلق به شركت آمریكایی TWA، و دو هواپیمای شركت هواپیمایی كویت و به قتل رساندن كلونل هیگنز از نیروهای نظارتی سازمان ملل در جنوب آمریكا و قربانی كردن ۱۰ سرباز آمریكایی در عربستان سعودی از جمله اتهاماتی است كه آمریكا به این مبارز لبنانی نسبت مب داد.

زمانی كه این لیست به دست رژیم صهیونیستی رسید، موساد مواردی را به آن افزود:
۴ نوامبر ۱۹۸۳- انفجار فرماندهی ارتش صهیونیستی در صور – ۶۰ كشته.
۱۰ مارس ۱۹۸۵ – حمله به كاروان ارتش صهیونیستی در نزدیكی مطلة – ۱۲ كشته.
۱۹ اكتبر ۱۹۸۸ – هدف قرار دادن فرمانده ارتش صهیونیستی نزدیك مطلة – ۸ كشته.
۱۷ مارس ۱۹۹۲_ انفجار در سفارت‌ اسرائیل در آرژانتین -۲۹ كشته
۱۸ تیر ۱۹۹۴- انفجار مركز یهودیان در بوئنس آیرس آرژانتین- ۸۶ كشته


به غیر از این اینها، مواردی همچون، ربودن ۳ سرباز در مزارع شبعا، ربودن "حنان تتنباوم " و عملیات تیراندازی در نزدیكی شهرك صهیونیستی كیبوتس متسوفا و مهمتر از همه ربودن دو سرباز به نام‌های ریگف و گولدفاسر در مرزهای لبنان نیز از سوی اسرائیل به این لیست اضافه شد.

آمریكا و اسرائیل مدعی بودند در پشت همه این عملیاتها یك نفر وجود دارد، فردی مخفی كه در میان پایتختهای خاورمیانه حركت كرده، [این در حالی است كه آنها در برخی از این اتفاقات مدعی بودند كه ایران مسئول انجام این انفجارهاست، اما این بار منافع خود را در آن دیده بودند كه مغنیه را در این مورد متهم كنند. وی از دست عكاسان فرار كرده و انجام مصاحبه را رد میكند. دستگاههای اطلاعاتی غربی مغنیه را به شبحی تشبیه می‌كنند كه گاهی هست و گاهی نیست. بسیاری از اقدامات مغنیه شناخته شده اما دیگر در مورد قیافه، عادات و مكان او چیزی معلوم نیست. روشن است كه وی سال ۱۹۶۲، در یكی از روستاهای جنوب لبنان به دنیا آمده، برخی این روستا را طیر دبا دانسته و برخی دیگر اطلاعات مختلفی را مطرح كرده‌اند.

*مغنیه سالها سازمان‌های جاسوسی دنیا را سردرگم كرد

بنا بر اطلاعات موثق، والدین مغنیه از شیعیان مذهبی بوده‌اند؛ وی در سنین كودكی به بیروت رفته و در محله فقیری در مجاورت فلسطینی‌ها بزرگ شد، او به سازمان آزادیبخش فلسطین پیوسته، تحصیلات راهنمایی را رها و به جنبش فتح ملحق شد. گفته‌اند كه وی نگهبان شخصی "ابو ایاد " (جانشین عرفات) بوده؛ او بعد از مدتی به خدمت "گروه ۱۷ " كه یگان امنیتی سازمان بود، در آمد، اما زمانیكه پس از جنگ سلامة الجلیل در سال ۱۹۸۲، سازمان آزادیبخش فلسطین از لبنان اخراج شد، مغنیه، ماندن در بیروت را ترجیح داده و به هسته اولیه مؤسسین حزب‌الله پیوست.

بر اساس گزارش یدیعوت این مرد، در سایه بودن و ظاهر نشدن در ملا عام را ترجیح داد و گزارشها پیرامون وی ناقص و پیچیده است. بنا بر یكی از گزارشها، مغنیه محافظ شخصی علامه فضل الله مرجع فقید شیعیان در لبنان بوده است. طبق گزارشی دیگر، وی فرمانده و مغز متفكر عملیاتهای منظمی بوده كه نتایجی خونین را بدنبال داشته است. برخلاف سید حسن نصرالله رهبر فعلی حزب‌الله، مغنیه در تلویزیون حاضر نمی‌شد.

عماد مغنیه به ادعای این كتاب یك تروریست [مبارز] سرسخت و مبتكر بوده است. درخشش وی در جریان طراحی و فرماندهی سلسله عملیاتهای كشتار جمعی لبنان در اواخر جنگ اول لبنان نمود داشته است. وی زمانیكه یك كامیون پر از مواد منفجره را با هدایت تعدادی از مبارزان به مقر فرماندهی نیروهای مبارز آمریكایی و چتربازان فرانسوی در بیروت فرستاد، تنها ۲۱ سال داشت. چند روز بعد، همین حادثه علیه مقر فرماندهی اسرائیل در صور تكرار شد. مغنیه در ۲۲ سالگی یك گروه از مبارزان را به سمت ساختمان سفارت آمریكا در كویت فرماندهی و همانجا اولین هواپیمای خود را ربود. مغنیه پس از هر عملیات از محل فرار می‌كرد، گویی كه زمین او را بلعیده باشد.

به ادعای این كتاب صهیونیستی عماد مغنیه در ۲۳ سالگی هواپیمای TWA را در مسیر یونان به رم ربود و خلبان را وادار به فرود در فرودگاه بیروت كرد؛ در جریان ربودن هواپیما، "رابرت دین استاتهام " غواص ناوگان به قتل رسیده و جنازه‌اش از پنجره هواپیما به بیرون پرتاب شد. مغنیه بعد از عملیات ربودن هواپیما فرار كرد! اما این بار اثر انگشتش را در دستشویی هواپیما جا گذاشت.
افکارنیوز

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:12 ب.ظ

خون شهيد مغنيه صهيونيست‌ها را نابود و راه مقاومت را روشن مي‌كند

شهيد عماد مغنيه
خون پاك شهيد مغنيه به مثابه "آتش " و "نور " است. آتشي كه صهيونيست‌ها را به كام خود بكشاند و نوري كه راه مقاومت را روشن‌تر سازد.

"طلال ابو مومن " از رهبران جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس با بيان اينكه شهادت مجاهد عظيم الشان شهيد عماد مغنيه باعث ثبات و استحكام بيشتر امت اسلامي مي‌شود؛ افزود: خون پاك شهيد مغنيه به مثابه "آتش " و "نور " است. آتشي كه صهيونيست‌ها را به كام خود بكشاند و نوري كه راه مقاومت را روشن‌تر سازد.

وي با بيان اينكه شهيد مغنيه در دل ميليون‌ها مومن زنده خواهد بود؛ ‌افزود: ملت ما تا نابودي كامل رژيم صهيونيستي همچنان در زير پرچمي كه شهيد عماد مغنيه برافراشته بود؛ گرد هم خواهند آمد و اين پرچم را هيچ‌گاه بر زمين نخواهيم گذاشت.

ابو مومن با اشاره به زندگي سرتاسر بركت شهيد مغنيه درباره زبان حال خون آن شهيد گرانقدر خطاب به اهالي غزه گفت: دشمن صهيونيستي زباني جز مقاومت نمي‌شناسد و يگانه راهكار رويارويي با آن تمسك و چنگ زدن به مقاومت است.

وي با بيان برادران حزب الله لبنان و مقاومت غزه راه شهيد مغنيه در مقاومت و ايستادگي را ادامه خواهند داد؛ ‌افزود: مقاومت فلسطين مي‌داند كه از طريق مقاومت مي‌تواند بزرگترين ضربه را بر پيكره سست دشمن صهيونيستي وارد سازد بنابراين راه مقاومت را با قدرت ادامه خواهد داد.

 ملتي كه چنين شهيداني داشته باشد به خواست خداوند پيروز است و اراده مقاومت روز به روز بيشتر و هر روز به سرعت شكست نهايي و نابودي رژيم صهيونيستي افزوده مي‌شود.
شهيد عماد مغنيه
ابو مومن در ادامه سخنانش شهيد مغنيه را يكي نمادهاي مقاومت برشمرد و افزود: جهان عربي و اسلامي ما مملو از مجاهداني است كه به صورت نمادي براي مقاومت و رويارويي با اشغالگران در آمده‌اند كه از آن جمله مي‌توان به عباس موسوي‌ها، دكتر رنتيسي‌ها، احمد الياسين‌ها و مغنيه‌ها اشاره كرد. اين شخصيت همواره در جهان ما زنده خواهند ماند زيرا يك پيام روشني مبني بر لزوم رويارويي با اشغالگر از خود برجاي گذاشتند. لذا هر كسي خواهان بازگرداندن حقوق از دست رفته عربي باشد بايد سلاح آنها در دست گيرد و با شعار آنها به جنگ متجاوز برود.

وي افزود: پيشتازان مقاومت ديدگاه و راه مقاومت را كاملا روشن كرده و واجب است تا پيروزي نهايي بر دشمن صهيونيستي و آزادي زمين و باز پس گيري حقوق از دست رفته راه آنان پر راهرو خواهد بود.

اين رهبر حماس با اشاره به سخنان سيد حسن نصرالله دبير كل حزب الله لبنان پس از شهادت عماد مغنيه افزود: همان‌گونه كه دبير كل حزب الله لبنان گفته است؛‌ اسرائيل از تار عنكبوت سست‌تر است و ترور شهيد مغنيه راه نابودي و زوال رژيم صهيونيستي را كوتاه‌تر مي‌كند. زيرا وعده‌هاي سيد حسن نصرالله از كتاب خداوند گرفته شده‌است و هر كسي قرآن را بخواند وعده خدا مبني بر نابودي اسرائيل را خواهد يافت.

شهيد عماد مغنيه

وي شكست دشمن صهيونيستي در جنگ 33 روزه و 22 روزه را از نشانه‌هاي نابودي صهيونيسم خواند و اظهار داشت: بي شك مقاومت شكست‌هاي ديگري را بر اين دشمن وارد خواهد كرد تا نابودي اين غده سرطاني كه در سرزمين‌هاي اسلامي روئيده را كامل كند. يعني پيروزي مقاومت حماس بر دشمن صهيونيستي گام ديگري براي تحقق وعده سيد حسن نصرالله مبني بر زوال و نابودي رژيم صهيونيستي است.

ابومومن با بيان اينكه دشمن صهيونيستي هزينه بالايي براي ترور رهبران مقاومت خواهد پرداخت، تصريح كرد: ملتي كه چنين شهيداني داشته باشد به خواست خداوند پيروز است و اراده مقاومت روز به روز بيشتر و هر روز به سرعت شكست نهايي و نابودي رژيم صهيونيستي افزوده مي‌شود.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:13 ب.ظ

عماد خود را شاگرد چمران مي‌خواند

مادر شهيدان مغنيه
 مادر شهيدان مغنيه شهادت حاج "عماد " را هديه خود به حزب‌الله دانست و گفت: حاج عماد همه چيز را از شهيد چمران آموخت و با الگوگيري از رفتار و اخلاقيات وي خود را شاگرد چمران مي‌دانست.

مادر شهيدان مغنيه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس اظهار داشت: تصميم‌گيري براي نحوه ارتباط با فرزندانم خيلي وقت‌ها برايم مشكل بود؛ ولي با توكل بر خدا توانستم آنها را طوري تربيت كنم كه راه شهيد چمران را ادامه دهند و از اينكه در راه اسلام به شهادت رسيدند بسيار خوشحالم.

 شهيد چمران

مادر عماد با بيان اينكه "پسر من همه چيز را از استاد خود شهيد چمران آموخت "، تصريح كرد: شهيد چمران با خانواده ما رابطه صميمي داشت و عماد هميشه خود را شاگرد چمران مي‌خواند، شهيد چمران در دوران امام موسي صدر مدتي را با ما زندگي كرد و عماد هم با تأثيرپذيري از رفتار وي بسياري از اخلاقيات را كسب كرد.

وي با اشاره به فضاي سياسي لبنان و احزاب و گروه‌هاي مختلف اين كشور و نگراني از تربيت فرزندان خود افزود: لبنان به دليل وجود طوائف و قوميت‌هاي مذهبي و سياسي مختلف،‌ داراي تفكرات متنوع و مختلفي در زمينه هاي گوناگون است، خانواده ما شيعه و از محبان اهل بيت (ع)‌ هستند و اين امر بيشتر مرا نگران تربيت فرزندانم مي‌كرد به گونه‌اي كه رشد و تعالي در سايه اهل بيت (ع)‌ و ادامه دادن راه انبياء را سرلوحه تربيت آنها قرار داده بودم و اين امر برايم بسيار مهم و جدي بود.

مادر شهيدان مغنيه گفت: چون عماد روابط خوبي با دوستانش داشت،‌ فرماندهان حزب الله به خانه ما رفت و آمد داشتند و حتي مي‌توانم بگويم بسياري از آنها ساعاتي از روز را تحت تربيت من بودند.

ام عماد در پاسخ به اين سؤال كه چگونه در برابر شهادت سه فرزندتان صبوري كرديد، اظهار دشت:‌ حضرت زينب كبري(س)‌ اسوه و الگوي صبر براي من و تمام شيعيان است، ‌هر وقت كه ياد مصيبت‌هاي آن بانوي بزرگ مي‌افتم از شكايت و بي‌قراري براي شهادت فرزندانم خجالت مي‌كشم.

‌خانواده شهيد مغنيه داراي سه پسر و يك دختر است كه علاوه بر "عماد " و "فؤاد "، "جهاد " فرزند سوم آنها نيز در مقاومت لبنان عليه رژيم صهيونيستي به شهادت رسيدند.

شهيد "عماد مغنيه " معروف به "حاج رضوان " كه بيشترين تعداد عمليات عليه رژيم صهيونيستي را در جهان به نام خود ثبت كرده است، در ماه جولاي سال 1962 ميلادي در شهر صور ديده به جهان گشود.

خانواده شهيد مغنيه كه متشكل از پدرش و مادر و "جهاد " و "فؤاد " دو برادر وي بود، پس از مدتي از صور به ضاحيه جنوبي بيروت نقل مكان كردند و در اين منطقه بود كه شهيد مغنيه، تحصيلات ابتدايي و دبيرستان خود را گذراند و پس از آن در جواني، وارد دانشگاه آمريكايي بيروت (AUB) شد.

حضرت زينب كبري(س)‌ اسوه و الگوي صبر براي من و تمام شيعيان است، ‌هر وقت كه ياد مصيبت‌هاي آن بانوي بزرگ مي‌افتم از شكايت و بي‌قراري براي شهادت فرزندانم خجالت مي‌كشم.

شهيد مغنيه در اوايل دهه هشتاد ميلادي به "نيروي 17 " شاخه نظامي جنبش آزادي‌بخش فلسطين پيوست كه براي حفاظت از مبارزاني مانند ابوعمار، ابو جهاد و ابود اياد تشكيل شده بود.

او از همان زمان، در دو جنبش "آزادي‌بخش فلسطين " و "مقاومت اسلامي لبنان " نقش اساسي داشت؛ اما در پي اشغال لبنان در سال 1982 ميلادي از سوي رژيم صهيونيستي، مبارزان جنبش آزادي‌بخش فلسطين مجبور به ترك لبنان شدند.

شهيد عماد مغنيه

محاصره بيروت، سه ماه به طول انجاميد و با خروج مبارزان فلسطيني و سازمان آزادي‌بخش از لبنان، عماد مغنيه نيز به صفوف رزمندگان مقاومت اسلامي (جنبش امل) پيوست كه از سوي امام موسي صدر و شهيد مصطفي چمران تأسيس شده بود؛ اما شهيد مغنيه در ادامه و همزمان با انتقال سيد حسن نصرالله از امل، به حزب تازه‌ تأسيس حزب‌الله پيوست و پس از چندي نيز با اجراي موفقيت‌آميز چند عمليات‌ به عنوان فرمانده گارد حفاظت مقامات بلندپايه حزب‌الله منصوب و پس از آن به عنوان مسؤول عمليات ويژه حزب الله انتخاب شد.

اين فرمانده نظامي جنبش حزب‌الله لبنان بعد از سال‌هاي طولاني مجاهدت و مبارزه با رژيم صهيونيستي، شامگاه سه شنبه 23 بهمن سال 86 درپي انفجار خودرو بمب‌گذاري شده‏اي در دمشق به طوري‌كه چهره وي سوخته و جراحات جدي به شكمش وارد شده بود، به شهادت رسيد.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:13 ب.ظ

ترور عماد مغنیه، فرمانده كل نیروهای حزب الله این حقیقت فراموش شده را در اذهان زنده كرد، جنگ دوم رژیم اشغالگر
 
قدس علیه لبنان همچنان ادامه دارد و به اعتقاد سید حسن نصر الله، رهبر مقاومت اسلامی این كشور جنگ دوم هرگز
 
متوقف نشده است ؛ زیرا شورای امنیت هنوز قطع نامه ای را در خصوص آتش بس صادر نكرده است و از سوی دیگر،
 
پرواز هواپیماهای جنگی صهیونیستی بر فراز خاك لبنان همچناهن ادامه دارد و نیروهای زمینی رژیم غاصب عبری نیز
 
روستاهایی همچون غجر، وزانی و مجیدیه كه در طول خط مرزی میان لبنان و مناطق اشغالی (اسرائیل) واقع شده اند،
 
را هدف حملات پی در پی خود قرار می دهند و از همه بدتر اینكه تل آویو با ترور یكی از بزرگ ترین رهبران تاریخی حزب
 
الله در دمشق، جنگ خود علیه مقاومت لبنان را تداوم می بخشد.
 
 
 

سید حسن نصر الله معقتد است كه ارتكاب چنین جنایتی (ترور عماد مغنیه) از سوی اشغالگران صهیونیستی باعث تغییر قواعد بازی می شود ؛ زیرا در گذشته دیاره درگیری میان طرفین صهیونیستی و لبنانی محدود به لبنان و سرزمین های اشغالی (اسرائیل) بود ؛ ولی با ترور عماد مغنئیه، رژیم اشغالگر دایره جنگ را به سرزمین سومی كشاند.

 

 

به گفته سید حسن نصر الله، با ترور عماد مغنیه توسط رژیم عبری مكان، زمان و نحوه نبرد و چالش میان دو طرف تغییر كرد و از همین رو، رهبر مقاومت اسلامی لبنان به صراحت خطاب به صهیونیست ها اعلام نمود: "اگر به دنبال یك جنگ تمام عیار و بی حد و مرز هستید، بسم الله"

 

 

 

مفهوم جنگ تمام عیار و بی حد و مرز چیست؟

واژه جنگ تمام عیار و بی حد و مرز متضمن دو معنا است، یكی ادامه جنگ و دیگری گسترش دایره نبرد و امتداد آن به تمامی كشورهای موجود در كره خاكی ؛ یعنی اینكه هیچ محدودیت زمانی و مكانی در مورد آن وجود ندارد.

نگاه دولت صهیونیستی به مسئله جنگ تمام عیار و بی حد و مرز همان است كه در بالا بدان اشاره شد و به همین خاطر تدابیر پیشگیرانه ای را برای حفظ افراد، مسئولان، منافع و پایگاه هایش در داخل و خارج مناطق اشغالی (اسرائیل) پیش گرفته است.

 

 

ایالات متحده نیز شدیدا از بروز جنگ تمام عیار و بی حد و مرز ابراز نگرانی كرده است ؛ ولی همچون شریكش یعنی رژیم اشغالگر قدس هیچ بحثی در مورد مشروعیت یا عدم مشروعیت واكنش حزب الله در قبال ترور عماد مغنیه نمی كند ؛ به عبارت دیگر، دولت آمریكا و رژیم صهیونیستی حق مقاومت لبنان در پاسخگویی به جنایت مذكور را پذیرفته اند و منتظر زمان و مكان اجرای آن هستند.

 

 

 

ضربه مقاومت چگونه خواهد بود؟

ایهود باراك، وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس در جلسه هفتگی هیات دولت صهیونیستی اعلام كرد: امكان دارد حزب الله در داخل و یا خارج از اسرائیل به ترور عماد مغنیه پاسخ دهد و ممكن است این اقدام را با كمك دیگر كشورها انجام دهد.

 

 

بخش اول اظهارات باراك در خصوص امكان پاسخگویی به ترور عماد مغنیه در داخل یا خارج "اسرائیل" تعجب رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی صهیونیست را برانگیخت و بخش دوم اظهاراتش در مورد امكان مشاركت برخی كشورها در واكنش حزب الله در واقع پیش بینی بروز یك جنگ منطقه ای بود ؛ ولی این پرسش مطرح می شود كه آیا واكنش مقاومت به ترور مغنیه به آغاز یك جنگ منطقه ای خواهد كشید؟

 

 

به نظر می رسد كه جواب پرسش فوق در مورد ماهیت و حجم واكنشی نهفته است كه حزب الله در مقابل ترور مغنیه نشان می دهد.

 

 

بسیاری از كارشناسان مسائل استراتژیك معتقدند پاسخ مقاومت، انجام اقدامی است كه از نظر ماهیت و حجم هم اندازه ترور فرمانده نیروهای حزب الله باشد ؛ به دیگر سخن، این واكنش یك صبغه امنیتی سری خواهد گرفت و اهدافی حائز اهمیت در آن مطرح است و انجام آن می تواند پژواكی جهانی به خود بگیرد و نتیجه ای مهم را برای مقاومت به دنبال داشته باشد و تاكیدی بر قدرت بازدارندگی مقاومت باشد.

 

 

اگر مقاومت به واكنشی با پژواك گسترده جهانی دست زند، رژیم اشغالگر صهیونیستی چه عكس العملی را در مقابل نشان خواهد داد؟

 

 

در جواب این پرسش باید بدانیم كه صهیونیست چه هدفی را با انجام چنین اقداماتی (ترور) دنبال می كند. ممكن است رژیم اشغالگر قدس با اجرای طرح ترور عماد مغنیه صرفا به دنبال حذف عملی یكی از فرماندهان اصلی مقاومت بوده باشد، فرمانده ای كه 25 سال مسئولیت عملیات های نظامی علیه صهیونیست ها و وارد آمدن خسارت های سنگین مادی و تلفات جبران ناپذیر جانی به آنها بوده است.

 

 

ضمنا ممكن است دشمن صهیونیستی با ترور مغنیه طرح و دسیسه ای گسترده تر را در سر داشته باشد كه همان سوق دادن مقاومت به سمت یك جنگ تمام عیار و بی حد و مرز باشد.

 

 

اگر ترور مغنیه با هدف اول (انتقام گرفتن) صورت گرفته باشد، رژیم صهیونیستی پاسخ مقاومت را می پذیرد و دست به اقدام ایذائی دیگری نمی زند و نوعی تعادل میان دو طرف برقرار می شود و دایره جغرافیایی نبرد به همان مرزهای پیشین خاتمه می یابد ؛ اما اگر هدف دوم (گسترش دایره جغرافیایی نبرد) در این میان مد نظر صهیونیست ها باشد، مطمئنا مقاومت اهداف واقعی رژیم اشغالگر عبری را درك می كند و احتمالا از آمادگی و توان كامل برای مقابله با اشغالگران بهره مند است و این قدرت را دارد كه بار دیگر تل آویو را به شدیدترین شكل ممكن شكست دهد و بیشترین ضربات مادی و جانی را بر پیكر دشمن وارد آورد و پاسخی سنگین و بی سابقه را به صهیونیست ها بدهد.
 
 
 

لحن خطاب سید حسن نصر الله، دبیر كل حزب الله لبنان و تهدیدات وی مبنی بر آغاز یك جنگ تمام عیار و بی حد و مرز با رژیم اشغالگر قدس از یك سو و اظهارات ایشان در خصوص آمادگی مقاومت برای نابودی رژیم اشغالگر قدس از سوی دیگر، حكایت از آن دراد كه پاسخ مقاومت به ترور عماد مغنیه شدید و سنگین خواهد بود و در این صورت درگیری میان دو طرف ضرورتا به یك جنگ منطقه ای خواهد انجامید یعنی ایالات متحده به حمایت از رژیم صهیونیستی می پردازد و سوریه و ایران نیز در كنار حزب الله، مقاومت اسلامی لبنان، جنبش حماس و مقاومت مشروع ملت فلسطین در نوار غزه (و شاید در كرانه باختری) باقی خواهند و از آنان حمایت خواهند كرد.

 

 

در حالی كه طرف صهیونیستی منتظر پاسخ و واكنش مقاومت به جنایت ترور عماد مغنیه است ؛ سخنرانی سید حسن نصر الله كه آكنده از عزم، اراده و اطمینان بود توانست تاثیر واقعی خود را بگذارد، زیرا امروز در میان محافل سیاسی و رسانه ای صهیونیست مناقشات و جنجال های داغی در مورد پیامدهای ترور مغنیه در جریان است.

 

 

گدعون لیوی صهیونیست در مقاله ای كه در روزنامه عبری زبان "هاآرتص" به چاپ رسید، با اشاره به بی فایده بودن ترور عماد مغنیه خطاب به جامعه صهیونیستی چنین نوشت: "از مسافرت بپرهیزید. تابعیت و هویت خود را برای كسی مشخص نكنید. از شركت در مراسم های جمعی و گروهی بپرهیزید.

 

 

جوانب احتیاط را بسنجید. نظامیان مستقر در شمال اسرائیل و همچنین سفارت های تل آویو در كشورهای خارجی و جمعیت صهیونیست های مقیم این كشورها نیز باید در حالت آماده باش كامل باشند. سوال بنده این است كه اگر چنین خطرهایی در انتظار ماست، پس ما چه احتیاجی به ترور عماد مغنیه داشتیم؟"

 

 

ضمنا بحث و جنجال هایی كه در مورد پیامدهای ترور مغنیه وجود دارد، تاثیر خود را بر عملكرد ستاد مشترك ارتش عبری و به تبع آن باراك خواهد گذارد و ممكن است این وزیر نگران (باراك) مجبور شود كه به منظور آمادگی برای مقابله با واكنش حزب الله، حمله گسترده خود به نوار غزه را به تعویق بیاندازد یا حداقل از شدت و حدتش بكاهد و به این ترتیب است كه مغنیه همچنانكه در زمان حیات خود در راستای حمایت از ملت فلسطین گام بر می داشت، با شهادت خود نیز به این ملت خدمت می كند.

 

 

وضعیت در لبنان نیز بعد از ترور مغنیه پیچیده تر شده است. دولت سنیوره و جریان 14 مارس ترس آن را دارند كه جنگی جدید ـ آن هم در یك مقیاس گسترده ـ رخ دهد.

 

 

آنها می دانند كه سخنرانی اخیر حسن نصر الله و تهدیدات ایشان مبنی بر آغاز یك جنگ بی حد و مرز علیه صهیونیست ها باعث افزایش محبوبیتش در جهان عرب می شود و از این رو است كه هرگز با حل و فصل سطحی بحران سیاسی رو به رشد كنونی كه تضمین بخش حضور متعادل و متوان شان در دولت آینده نباشد، موافقت نمی كنند ؛ یعنی اینكه در وضعیت كنونی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و تشكیل یك كابینه جدید پیش از كنفرانس سران كشورهای عربی در ماه مارس آتی و پیش از پایان دوره ریاست جمهوری بوش در سال 2009 امكان پذیر نیست.

 

 

احتمالا مقاومت (و گروه اپوزسیون لبنان) با تعویق زمان حل بحران كنونی موافق هستند ؛ چرا كه در حال حاضر مشغول آمادگی جهت مقابله احتمالی با رژیم صهیونیستی می باشند، ولی چیزی كه باعث نگرانی مقاومت و اپوزسیون می شود آن است كه جریان 14 مارس بار دیگر مسئله جدایی و تفكیك میان طوایف مختلف لبنان را خواستار شود.

 

 

ضمنا چیزی كه بیش از هر چیز رهبران جریان اپوزسیون را به هراس واداشته، آن است كه مرحله جدید تمام عیار و بی حد و مرز با رژیم صهیونیستی این فرصت را برای برخی گروه های 14 مارس فراهم آورد كه دست به همان طرح قیدمی خود بزنند و در راستای اجرای یك سری ترتیبات جدید برآیند كه نتیجه آن برای رژیم صهیونیستی بهره مندی از مرزهای امن است و از سوی دیگر، باعث ایجاد جمهوری های كوچك تك طایفه ای و تك مذهبی در منطقه شامات می شود.

 

 

به نظر می رسد كه در میان رهبران جریان اپوزسیون لبنان تنها این سید حسن نصر الله، دبیر كل شجاع حزب الله است كه از آرامش تمام برخوردار می باشد و با لبخندی كه بر لب دارد، می گوید كه لبنان هرگز تجزیه نخواهد شد.

 

 

 

 

 منبع: مركز اطلاع رسانی فلسطین

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:شهید عماد مغنیه
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390  09:14 ب.ظ

همكاری عربستان و اردن با سیا و موساد در ترور مغنیه

مغنیه

رژیم اسرائیل، آمریكا، عربستان و اردن مسئول ترور عماد مغنیه هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از یك پایگاه سوری، یك منبع آگاه در مورد نتایج تحقیق در مورد ترور «عماد مغنیه» فرمانده نظامی حزب الله لبنان گفت: دستگاه های جاسوسی رژیم صهیونیستی، آمریكا، عربستان سعودی و اردن در ترور مغنیه دست داشته اند.

این منبع كه خواسته است نامش فاش نشود تصریح كرد: مقامات عربستان سعودی از امیر كویت و امیر قطر خواسته اند تا با میانجی گری از دولت سوریه بخواهند كه اعلام نتایج تحقیقات درباره این ترور را به تعویق بیندازند و نام عربستان را از این سند حذف كند زیرا به ادعای آنها، این مسئله به اختلاف بین اهل سنت و شیعیان در جهان عرب دامن خواهد زد.

این منابع افزودند: بعید نیست دمشق پس از شنیدن درخواست ها از زبان میانجی های كویتی و قطری، این درخواست ریاض را بپذیرد به شرط آن كه حكومت سعودی در مقابل، امتیازاتی به سوریه بدهد.

منابع مزبور گفتند: در صورت موفقیت رایزنی های میانجی های كویتی و قطری، احتمال دارد فرستاده ای از سوی عربستان سعودی وارد دمشق شود.

به نوشته این پایگاه خبری، «سعودالفیصل» وزیر خارجه عربستان، چهارشنبه دو هفته پیش، با هدف آزادی تعدادی از عناصر سازمان اطلاعاتی سعودی كه دو ماه پیش به علت اقدام به ترور «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه دستگیر شده بودند عازم دمشق شد اما دست خالی بازگشت.

از سوی دیگر، یك منبع نزدیك به روند تحقیقات درباره ترور عماد مغنیه فاش كرد دست كم 10 تن از افسران بلندپایه و میانی رسته 235 (بخش فلسطین) در سازمان اطلاعات نظامی و افسران فدایی وابسته به همین بخش، در ارتباط با ترور مغنیه مورد بازجویی قرار گرفتند تا از آنها درباره احتمال نفوذ اطلاعاتی در این مورد سؤال شود.

بر پایه این گزارش، این دو رسته، بر بخش امنیتی و تحركات سازمان های فلسطینی و جنبش های آزادی بخش عربی و خارجی كه با دمشق در ارتباط هستند نظارت دارند و مسئولیت تامین امنیت كادرهای حزب الله در جریان سفر به سوریه را نیز عهده دار هستند.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

sukhteh

sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها