راه‌حل‌هایی برای رفع مشکلات گوشی Galaxy S7 Edge

 

مترجم: پ. م.
منبع:راسخون 

اگر Galaxy S7 Edge دارید و در کار کردن با آن به مشکل برخوردید، حتما این راه حل‌ها را نیز امتحان کنید:
مشکل: نداشتن قابلیت حافظه تطبیقی بر روی کارت حافظه MicroSD
گوگل چیزی به نام حافظه تطبیقی (adoptable storage) را به آندروید 6.0 مارشمالو اضافه کرده است که اجازه می‌دهد حافظه داخلی و کارت حافظه MicroSD به طور موثری با هم ادغام شوند. سامسونگ تصمیم گرفته است از حافظه تطبیقی پشتیبانی نکند، توجیه سامسونگ این است که کاربران می‌خواهند از کارت حافظه MicroSD خود برای انتقال فایل‌ها بین گوشی و دستگاه‌های دیگر استفاده کنند.
اگر مایل هستید از حافظه تطبیقی استفاده کنید، باید به شما بگوییم که این کار امکان‌پذیر، اما کمی پیچیده است.

راه حل احتمالی:

1. در ابتدا از هر چه روی کارت MicroSDذخیره دارید، backup بگیرید.
2. Android SDK را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید تا بتوانید از Android Debug Bridge استفاده کنید.
3. به Settings، System، About device، Software info بروید و روی Build number ضربه بزنید تا Developer mode از حالت قفل دربیاید. سپس به Settings، System، Developer options بروید و USB debugging را تغییر وضعیت دهید.
4. گوشی خود را از طریق USB به کامپیوتر متصل کنید و برنامه خط فرمان (command prompt) را روی کامپیوتر باز کرده و adb shell را تایپ کنید.
5. برای به دست آوردن disk ID کارت MicroSD خود، باید sm list-disks را تایپ کنید، ID گوشی مورد استفاده‌ی ما disk:179:160بود، ID شما احتمالا متفاوت خواهد بود.
6. هنگامی که ID خود را به دست آوردید، آن را ذخیره کنید تا کارت MicroSDدر قسمت Settings، Storage گوشی ظاهر شود، برای این کار sm partition disk:179:160 private را تایپ کنید. البته به جای disk:179:160، باید disk ID خود را وارد کنید.
7. اگر مایل باشید می‌توانید مقداری از حجم کارت MicroSDرا برای انتقال فایل نگه دارید و مقداری از آن را به حافظه داخلی تبدیل کنید. برای این کار partition disk:179:160 mixed 50 را تایپ کنید. البته به جای disk:179:160، باید disk ID خود را وارد کنید.

مشکل: پاپ‌آپ کارت MicroSD

بسیاری از دارندگان Galaxy S7 Edge از بالا آمدن مداوم کارت SD روی صفحه شکایت دارند. محتوای این پاپ‌آپ این است: «کارت SD برای انتقال عکس و مدیا» و دو گزینه‌ی کاوش یا خروج را در اختیار شما می‌گذارد.
این پاپ‌آپ را می‌توان کنار زد، اما با هر بار ریبوت دوباره باز می‌گردد. گاهی وقت‌ها این پاپ‌آپ مرتبا به طور تصادفی بالا می‌آید.

راه حل های احتمالی:

• این پاپ‌آپ فقط زمانی باید ظاهر شود که کارت حافظه نصب شده باشد، به همین دلیل پس از ریبوت ظاهر می‌شود. اگر این پاپ‌آپ بدون ریبوت کردن ظاهر شد، ممکن است کارت یا اسلات مشکلی داشته باشند. اولین کاری که می‌توانید بکنید این است که Galaxy S7 Edge خود را خاموش کنید و کارت را خارج کنید، سپس آن را با دقت دوباره در جای خود قرار دهید.
• اگر مشکل همچنان پابرجا بود، کارت MicroSDدیگری را امتحان کنید، تا مطمئن شوید مشکل از کارت نیست.
• اگر مشکل حل نشد و همچنان شما را آزار می‌دهد، ممکن است گوشی ایراد سخت افزاری داشته باشد، در این صورت با اپراتور، فروشنده و یا سامسونگ تماس بگیرید و درخواست کنید دستگاه شما تعویض شود.
مشکل: لگ (تاخیر) و هنگ کردن
Galaxy S7 Edge یک گوشی هوشمند سریع است؛ بنابراین منطقی است که از انتظار عملکردی با سرعت بالا را داشته باشید، اما بعضی گزارش داده‌اند که گوشی هنگ می‌کند و عملکرد آن با تاخیر همراه است، بعضی افراد این مشکل را به گردن رابط کاربری TouchWiz سامسونگ می‌اندازند، اما دیگران ادعا می‌کنند عملکردی مناسب دارد. برای مبارزه با لگ‌ها به این نکات توجه کنید:

راه حل های احتمالی:

• قسمت cache گوشی را پاک کنید. گوشی را خاموش کنید، سپس کلیدهای Home,Volume up, Power را هم‌زمان فشار داده و نگه دارید. هنگامی که لوگوی سامسونگ را دیدید، می‌توانید کلید Power را رها کنید. اما برای رها کردن دو کلید دیگر تا زمان دیدن لوگوی اندروید صبر کنید. هنگامی که منوی بازیابی سیستم آندروید را مشاهده کردید برای هایلایت کردن wipe cache partition از Volume down و برای انتخاب آن از Power استفاده کنید. وقتی این کار انجام شد کلید Power را فشار دهید تا Reboot system now انتخاب شود.
• اگر هنوز Developer mode را از حالت قفل در نیاورده‌اید، به این آدرس بروید: Settings، System، About device، Software info و روی گزینه Build number ضربه بزنید تا Developer mode از حالت قفل دربیاید. سپس به Settings، System، Developer options بروید و گزینه Windows animation scale, Transition animation scale, Animator duration scale را که به شکل پیش فرض در حالت 1x قرار دارد، در حالت 0.5x قرار داده و یا خاموش کنید. این کار ممکن است سرعت گوشی شما را کمی افزایش دهد.
• اگر این مشکل بیشتر در گیم‌ها اتفاق می‌افتد، در app drawer خود Game Launcher را بررسی کنید و تنظیمات را تغییر دهید. اگر power saving روشن است، آن را خاموش کنید. همچنین می‌توانید Game Tools را خاموش کنید و ببینید آیا تغییری ایجاد می‌شود.
• آخرین راه حل بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه (factory reset) است، البته با این کار گوشی شما به طور کامل پاک می‌شود. از محتویات با ارزش گوشی بک‌آپ بگیرید، سپس به Settings، Personal، Backup and reset، Factory data reset، Reset device بروید، پین کد یا پسورد خود را وارد کنید و گزینه Delete all را انتخاب کنید. پس از factory reset بلافاصله backup را بازگردانی نکنید و اپلیکیشن‌های قبلی را دوباره نصب نکنید، مدتی از گوشی استفاده کنید تا ببینید هنوز هم مشکل لگ وجود دارد.
مشکل: کار نکردن دکمه‌هایHome و Multitasking
گزارش‌هایی در مورد کار نکردن دکمه‌های Home ، Recent apps و Multitaskingداده شده است. این دکمه‌ها در بیشتر مواقع به خوبی کار می‌کنند، اما گاهی از کار می‌افتند. بعضی از افراد گفته‌اند کهHome ، Recent apps در بسیاری از مواقع از کار می‌افتند.

راه حل‌های احتمالی:

• در خیلی از مواقع مشکل با یک restart ساده به طور موقت رفع می‌شود، اما ممکن است دوباره بازگردد. دکمه Power و Volume downرا با هم فشار دهید و حدود ده ثانیه نگه دارید. گوشی شما ریبوت می‌شود.
• احتمال دارد که یک اپلیکیشن باعث بروز این مشکل شده باشد، پس بررسی کنید که به تازگی چه اپلیکیشن‌هایی را نصب کرده‌اید. یک مورد گزارش شده است که برنامه Car Mode باعث ایجاد این مشکل شده است.
• safe mode را امتحان کنید تا مطمئن شوید که یک برنامه شخص ثالث باعث مشکل نشده است. گوشی خود را خاموش کنید، سپس دکمه Power را فشار دهید و نگه دارید، وقتی روی صفحه عبارت “Samsung Galaxy S7 Edge” را دیدید، کلید Power را رها کنید و دکمه Volume downرا فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که گوشی restart شود. سپس در گوشه پایین سمت چپ safe mode را خواهید دید. اگر مشکل رفع شد، می‌توان نتیجه گرفت که که علت آن یک برنامه شخص ثالث بوده است، شما می‌توانید اپلیکیشن‌‌ها را یکی یکی حذف کنید و ببینید آیا مشکل حل می‌شود یا خیر. همچنین می‌توانید گوشی را به تنظیمات کارخانه (factory reset) برگردانید. برای بیرون آمدن از safe mode، کافی است گوشی را ریبوت کنید.
• فراموش نکنید که factory resetباعث می‌شود گوشی شما به طور کامل پاک شود، بنابراین از محتویات با ارزش گوشی بک آپ بگیرید، سپس به Settings، Personal، Backup and reset، Factory data reset، Reset device بروید، پین کد یا پسورد خود را وارد کنید و گزینه Delete all را انتخاب کنید.