سه مشکل آزاردهنده‌ی Galaxy S7 Edge و شیوه رفع آن‌ها

 

مترجم: پ. م.
منبع:راسخون 

Galaxy S7 Edge را می‌توان یکی از زیباترین‌ گوشی‌های هوشمند دانست. این گوشی علاوه بر زیبایی، قدرت زیادی دارد و خصوصیات مناسب بسیاری را در خود جای داده است، با این حال این گوشی بی‌نقص نیست.
قصد داریمGalaxy S7 Edge را بررسی کرده، مشکلات آن را شناسایی کنیم و برای رفع این مشکلات راه حل‌هایی ارایه دهیم.
در اولین قدم شاید بهتر باشد قابی جدید برای گوشی ظریف و شکننده خود تهیه کنید؛ چرا که این گوشی ممکن است به راحتی از دست شما بیفتد و آسیب ببیند؛ بنابراین قبل از این‌که اتفاق بدی بیفتد، از گوشی‌تان محافظت کنید.

مشکل: Bloatware(جازن افزار)

میزان مشکل Bloatware به این که چه تعداد از اپلیکیشن‌های پیش‌فرض را مفید ارزیابی می‌کنید و این‌که اپراتور شما چیست، بستگی دارد. سامسونگ هنوز هم عادت دوباره ساختن اپلیکیشن‌های خوب گوگل را ترک نکرده است. ممکن است دریابید که هر اپراتور تعداد زیادی اپلیکیشن‌ بی فایده با خود همراه دارد.

راه حل‌های احتمالی:

• واضح‌ترین راه حل این است که هر اپلیکیشنی را که نمی‌خواهید، پاک کنید، البته ممکن است در کمال ناامیدی دریابید که بعضی از اپلیکیشن‌های پیش‌فرض را نمی‌توان حذف کرد، اما حداقل می‌توانید آن‌ها را غیر فعال کنید. ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای این کار استفاده از کشو برنامه (app drawer) است. در قسمت بالای سمت راست گزینه ویرایش (Edit) را انتخاب کنید، سپس برنامه‌ای را که می‌خواهید حذف یا غیرفعال کنید، انتخاب کنید. اگر احساس کردید به برنامه‌ای که غیرفعال کردید، دوباره احتیاج دارید، همواره می‌توانید آن را در Settings، Device، Application،Application manager و در نهایتDisabled پیدا کنید.
• اگر مصمم هستید برای همیشه از شر اپلیکیشن‌های پیش‌فرض سامسونگ و اپراتور خلاص شوید، باید دستگاه خود را روت کنید. البته این کار کمی خطرناک است، به ویژه به این خاطر که سرویس‌ امنیتی سامسونگ، ناکس، را دچار مشکل می‌کند وSamsung Pay و بعضی از قابلیت‌های امنیتی را از کار می‌اندازد.

مشکل: دکمه‌ها و صفحه‌ی لمسی بسیار حساس

خیلی‌ها ممکن است احساس کنند صفحه‌ی لمسی و دکمه‌های لمسی Galaxy S7 Edge بیش از حد حساس هستند. این قضیه می‌تواند باعث شود اپلیکیشنی به طور تصادفی فعال شود و یا چیزی به اشتباه انتخاب شود، ممکن است تایپ کردن هم با مشکل مواجه شود؛ چرا که حتی نزدیک کردن انگشت به صفحه نمایش می‌تواند موجب یک انتخاب ناخواسته شود.

راه حل:

• یک محافظ صفحه نمایش علاوه بر این که صفحه نمایش را از آسیب‌دیدگی و خراش محافظت می‌کند، می‌تواند حساسیت آن را کاهش دهد. البته متاسفانه، پیدا کردن محافظی که به خوبی با صفحه نمایش منحنی Galaxy S7 Edge جور باشد و جمع نشود، آسان نیست.

راه حل احتمالی:

• از آنجا که بسیاری از مشتریان سامسونگ از این مشکل شکایت کرده‌اند، ممکن است سامسونگ در آپدیت نرم‌افزار، حساسیت صفحه نمایش را پایین بیاورد. به این آدرس بروید: Settings، System، About device، Software update و بررسی کنید که آیا آخرین نسخه‌ی TouchWiz را در اختیار دارید یا خیر.

مشکل: گرم شدن بیش از حد

بعضی از صاحبان Galaxy S7 Edge می‌گویند گوشی آن‌ها بیش از حد گرم می‌شود. باید به یاد داشته باشید که گوشی‌های جدید روزهای اول استفاده، ممکن است خیلی گرم شوند، دلیلش تنها این است که شما در حال دانلود و نصب تعداد زیادی اپلیکیشن و بازی هستید. بنابراین قبل از این که قضاوت کنید، کمی صبر کنید تا تمام اپلیکیشن‌ها نصب شده و آپدیت‌ها انجام شوند.

راه حل:

اگر احساس می‌کنید گوشی شما در زمان شارژ بیش از حد در گرم می‌شود، این روش‌ها را امتحان کنید: اول این که هنگامی که Galaxy S7 Edge به برق وصل است و در حال شارژ است، از آن استفاده نکنید. همچنین می‌توانید به قسمت Settings، Battery بروید و Fast cable charging را در حالت off قرار دهید.

راه حل‌های احتمالی:

• اولین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که گوشی را restart کنید. دکمهPower وVolume down را در حدود 10 ثانیه فشار دهید. گوشی ریبوت می‌شود.
• ممکن است یک اپلیکیشن خاص باعث این مشکل شده باشد. اگر متوجه شدید گوشی شما حتی زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، داغ می‌شود، به Settings، Battery، Battery usage، More، Optimize battery usage بروید و All apps را انتخاب کنید. آن را برای هر کدام از اپلیکیشن‌ها تغییر وضعیت دهید. این کار مانع از آن می‌شود که اپلیکیشن‌ها در پس زمینه، باتری مصرف کرده و تولید گرما کنند.
• اگر همچنان با مشکل مواجه هستید، بهتر است قسمت cache گوشی را پاک کنید. گوشی را خاموش کنید، سپس کلیدهایHome, Volume up, Power را با هم فشار دهید. زمانی که لوگوی سامسونگ را دیدید می‌توانید دکمه Power را رها کنید، اما برای رها کردن دو کلید دیگر تا زمان دیدن لوگوی اندروید صبر کنید. هنگامی که منوی بازیابی سیستم آندروید را مشاهده کردید برای هایلایت کردن wipe cache partition از Volume down و برای انتخاب آن از Power استفاده کنید. وقتی این کار انجام شد کلیدPower را فشار دهید تا Reboot system now انتخاب شود.
• آخرین راه حل، بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه (factory reset) است، البته با این کار گوشی شما به طور کامل پاک می‌شود، بنابراین از محتویات با ارزش گوشی بک‌آپ بگیرید، سپس به Settings، Personal، Backup and reset، Factory data reset، Reset device بروید، پین کد یا پسورد خود را وارد کنید و گزینه Delete all را انتخاب کنید. پس از factory reset بلافاصله backup را بازگردانی نکنید و اپلیکیشن‌های قبلی را دوباره نصب نکنید، مدتی از گوشی استفاده کنید تا ببینید هنوز هم بیش از حد گرم می‌شود.
• اگر بعد از بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه مشکل گرم شدن آن حل نشد، وقت آن رسیده که با اپراتور، فروشنده و یا سامسونگ تماس بگیرید و دستگاهی جدید را درخواست کنید.
• http://www.digitaltrends.com/mobile/galaxy-s7-edge-problems/