پن کیک سیب زمینی مغز دار( غذای گیاهی)

مواد لازم
پن کیک سیب زمینی مغز دار( غذای گیاهی) برای 5 نفر

مواد اصلی
سیب زمینی ۵ عدد
عدس ۱/۲ لیوان
پیاز (کوچک) ۱ عدد
تخم مرغ ۲ عدد
آرد ۱/۴ لیوان
نمک و فلفل به مقدار لازم
طرز تهیه
زمان تهیه  دقیقه۲۰
زمان پخت  دقیقه۴۰

1 ابتدا عدس را پاک کرده و بشویید و به همراه مقداری آب و نمک ۲مرتبه جوشانده و آبش را خالی کنید و بار آخر آن را بپزید . ۱عدد تخم مرغ را آبپز کرده و رنده بزنید .پیاز را نیز رنده زده و در روغن سرخ کنید و در انتها تخم مرغ آبپز را به آن اضافه کنید.عدس پخته شده را نیز آبکش کرده و به مواد اضافه کنید و کمی تفت دهید .در انتها ادویه را اضافه کرده و شعله را خاموش کنید.
2 سیب زمینی ها را شسته و با مقداری آب و نمک بپزید و بعد با چرخ گوشت چرخ کنید یا با گوشتکوب بکوبید تا کاملا پوره شود.سیب زمینی های له شده را با ۱ عدد تخم مرغ خام و کمی نمک مخلوط کنید سپس آرد را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر لطیفی بدست بیاید.سعی کنید آرد بیشتری مصرف نکنید تا خمیر شما لطیف تر باشد.
3 روی سطح کار آرد بپاشید و به اندازه یک گردو از خمیر بردارید و روی سطح آرد پاشی شده به شکل گرد پهن کنید ، به اندازه یک قاشق غذاخوری از مایه عدس بردارید و داخل خمیر بریزید و اطراف خمیر را با دست جمع کنید تا مایه عدس داخل خمیر پنهان شود .
4 تمام خمیرها را به همین صورت آماده کنید.تابه ای را چرب کرده و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود سپس پن کیک ها را به نوبت در آن سرخ کنید.
سایر نکات
1)در صورت تمایل مقداری زرشک هم به مایه پن کیک اضافه کنید.
2)میتوانید پن کیک خود را داخل فر هم طبخ کنید.
3)توجه داشته باشید اگر روغن زیادی داخل تابه بریزید ممکن است پن کیک شما وا برود.
4)میتوانید به جای عدس از زرشک تفت داده شده هم برای مغز پن کیک استفاده کنید.

منبع:سایت پاپیون