عضویت العربیة English
امام حسن مجتبی: خداوند ماه رمضان را میدان مسابقه‌اى براى آفریدگانش قرار داده تا با طاعتش براى خشنودى او از یکدیگر پیشى گیرند.
کبوتران ایران

بازدید : 4182 بار

شاهین سانان-سارگپه چشم سفيد

سارگپه چشم سفيد سارگپه چشم سفيد سارگپه چشم سفيد سارگپه چشم سفيد سارگپه چشم سفيد سارگپه چشم سفيد سارگپه چشم سفيد سارگپه چشم سفيد

نام فارسی : سارگپه چشم سفيد
نام انگلیسی : White-eyed Buzzard
نام عربی : حوام أبيض العين
نام علمی : Butastur teesa
توضیحات : پرنده ای است شکاری که به وسیله بدن کشیده ، رانهای بلند و باریک، دم تقریبا بلند و اندازه کوچکش از سایر سارگپه ها تشخیص داده می شود . طرح کلی بدنش قهوه ای روشن با خال های سفید است. سطح پشتی ، کمر و بالهایش قهوه ای رنگ است و خالهای سفید ریزی روی شانه هایش دیده می شود. رنگ سر و گردنش نیز مانند رنگ سطح پشتی کمرش قهوه ای است . گلو و چانه اش سفید رنگ است و یک خط سیاه زیر منقار و دو خط شاربی در امتداد منقارش وجود دارد. جلوی پیشانی اش سفید رنگ است و در قسمت سینه اش خالهای سفید رنگی دیده می شود.و معمولا رنگ رانهایش متمایل به بلوطی است. دمگاهش بلوطی رنگ است و پوشپرهای زیرین دمش سفید رنگ است. پرنده نابالغ روشن تر و سینه اش سفید رنگ تر است. پرنده نر و ماده از لحاظ ظاهری شبیه یکدیگرند. رنگ پرهای دمش قهوه ای مایل به بلوطی است.پرهای گردنش حالت خاصی دارد و زمانی که گردن خود را به اطراف می چرخاند به فرم در پرواز زیر بالهایش سفید با لبه انتهایی قهوه ای رنگ است و دو لکه قهوه ای زیر بالهایش به وضوح دیده می شود. رنگ چشمهایش قهوه ای و یا عسلی رنگ و پاهایش زرد رنگ و رنگ منقارش نیز سیاه است.
زیستگاه : در نواحی جنگلی تنک و کشتزارها و زمین های زاعتی با درخت های پراکندهدیده می شود. روی درختان و اراضی ناهموار آشیانه می سازد.
تغذیه : از پستانداران و پرنده های کوچک ، جوندگان ، خزندگان و حشرات تغذیه می کند
اندازه : 45 سانتی متر
سیخک پا : ندارد
چینه دان : ندارد
بال : صفيف بودنش بيشتر است (بال باز بودنش بيشتر است)
حلیت : حرام گوشت

نقشه پراکندگی :
صدای پرنده :

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here

برای دریافت فایل فلش پلیر اینجا کلیک کنید
نظرات کاربران
ادامه نظرات
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.