مومیائی چیست؟

 
behrouz_h
behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی

پاسخ به:مومیائی چیست؟
پنج شنبه 28 بهمن 1389  12:57 ب.ظ

 

مومیایی کردن در نقاط مختلف دنیا

▪ مومیایی کردن در بعضی مناطق جنبه تشریفاتی و در جاهای دیگر ناشی از شناخت و طرز تفکر انسانها درباره مرگ و زندگی پس از مرگ بوده است .

▪ پژوهشهای انجام شده در تاریخ مصر باستان ، اقوام پروی باستان ، سکاها و چینی ها نشان داده که اقوام مذکور اجساد مردگان خود را مومیایی می کردند.● مومیایی های امروزی

این سمت ابتدا اختصاص به مومیایی های خاص دارد. به طور مثال و نمونه مومیایی Bernadette Soubirous که یک راهبه بود. وی دختر یک آسیابان بود و در ۷ ژانویه ۱۸۴۴ در روستای Lourdes در جنوب فرانسه چشم به جهان گشود. وب در ۱۴ سالگی ادعا کرد در کنار رودخانه Gave در غاری مریم مقدس را دیده است. بلافاصله این خبر در همه جا منتشر شد و مریم بسیاری به آن منطقه امدند. در مجاورت غار چشمه ای وجود داشت که مردم آب انجا را برای تبرک بر میداشتند. بسیاری از بیماران لاعلاج در ان جا شفا یافتند و در انجا عبادتگاهی بنا شد. خود برنادت به دیر رفت و در انجا راهبه شد. برناردت در سال ۱۸۷۹ از دنیا رفت. ضمنا باید بگویم کلیسای کاتولیک رم مشاهدات وی را تائید کرده بود. بعد از مرگ کلیسای منطقه تلاش کرد تا وی را به درجه قدیسی نائل کند. در سال ۱۹۳۳ با تقاضای قدیسی وی موافقت شد و قرار شد نبش قبر صورت بگیرد ( نمیدونم چرا نبش قبر کردن؟ ؟ اما فکر کنم میخواستند از باکره بودن مطمئن شوند اما بعد از این همه سال بافتها از بین میروند ، شاید هم میخواشتند ارامگاه را به محل قدیسان منتقل کنند که البته فرض دوم قویتر است شما اگر اطلاعاتی دارید کامنت بدهید) نبش قبر با حضور نمایندگان کلیسای رم و کشیش محل و نمایندگان از انجمن پزشکی انجام شد، اما آنها با منظره حیرت آوری روبرو شدند. جنازه کاملا سالم بود . انقدر سالم که انگار تازه مرده است. فقط بعد از باز کردن پوست به علت مجاورت با هوا شروع به قهوه ای شدن کرد که بلافاصله جسد به کلیسا منتقل و روی جسد با لایه نازکی موم پوشیده شد. خیلی عجیبه !! هنوز هم توضیحی در این مورد داده نشده. جسد هم در محفظه شیشه ای در کلیسای محل اقامت وی قرار دارد. هنوز هم سالم سالم است.

در مورد مومیایی های چینی هم باید بگویم. اطلاعاتی زیاد از شیوه مومیایی کردن انها در دسترس نیست، فقط میدانیم انها را در ماده ای که حاوی مقادیر زیادی جیوه بوده میخواباندند. اما در مورد سازکار و نحوه مومیایی کردن اطلاعات زیادی نداریم. نکته جالب در مورد مومیایی های چینی تازگی فوق العاده انهاست. به طوری که پوست خاصیت ارتجاعی خود را حفظ کرده است.
 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها