مديركل ارشاد استان قزوين: هفته آينده كلنگ‌ تالار شهر قزوين به زمين زده مي‌شود‌

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

مديركل ارشاد استان قزوين: هفته آينده كلنگ‌ تالار شهر قزوين به زمين زده مي‌شود‌
جمعه 29 بهمن 1389  08:02 ب.ظ

دومين جشنواره موسيقي استان قزوين بعد از نه سال انتظار با شرکت گروه‌هاي موسيقي استان قزوين در تالار کتابخانه امام خميني (ره) شهر قزوين برگزار شد و از گروههاي موفق و برتر موسيقي استان با حضور مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تقدير شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين در اين مراسم با تقدير از گروههاي مختلف شرکت کننده خبري خوش به اهالي شهر قزوين خبر داد و گفت: كلنگ‌ مجموعه تالار شهر قزوين هفته آينده به زمين زده مي‌شود.

محمد حسين شفيعي‌ها گفت: تالار شهر از آرزوهاي مسئوولان و مردم استان است و با ساخت آن استان قزوين با فضاي مناسبي براي برگزاري جشنواره‌هاي مختلف به ويژه تئاتر و موسيقي برخوردار مي‌شود.

وي ضمن تبريک ايام ميلاد پيامبر اسلام (ص) خاطرنشان کرد: دلنشين‌ترين و اثرگذارترين موسيقي را خداوند متعال در قرآن و کلام وحي قرار داده و اين موسيقي مايه آرامش و تحول انسان است

وي شنيدن صوت قرآن را موجب گرايش مردم و جوانان صدر اسلام به اسلام دانست و افزود: کفار از دلنشيني موسيقي قرآن و اثربخشي آن در بين مردم هراس داشتند و به کساني که به زيارت خانه خدا مي‌آمدند مي‌گفتند تا پنبه در گوش کنن و يا گوش خود را بگيرند چرا که موسيقي کلام خدا اثرگذار ترين است.

شفيعي‌ها موسيقي شرقي بويژه موسيقي اصيل ايراني موجب تحول عقلاني و رشد انساني عنوان کرد و گفت: موسيقي در شريطي جايز است که انسان را به خدا نزديك کند در حاليکه دنياي غرب از اين موسيقي در جهت ماديات و دوري انسان از خدا و عقل بهره برداري مي کند که مطلوب انسان و فطرت انساني نيست.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين با اشاره موسيقي حرام كه همان موسيقي دور کنند انسان از خدا است گفت: آن موسيقي که انسان را به سوي ماديات فرا بخواند در خور گوش دادن نيست و خوشبختانه موسيقي در کشور ما همان موسيقي شرقي اصيل است و آنچه امروز جوانان و گروههاي موسيقي استان نيز به آن پرداخته‌اند در جهت رسيدن به عرفان ، تعالي و رشد انساني است.

شفيعي‌ها خاطرنشان کرد:جوانان بايد روي موسيقي اصيل ، پاک و اسلامي و شرعي متمرکز شوند و تحقيق كنند تا جامعه و جوانان بهره بيشتري از اين نوع موسيقي ببرند.

وي به تاخير نه سال در برگزاري اين جشنواره اشاره کرد و گفت: اولين جشنواره موسيقي استان در سال 1381 برگزار شد و خوشبختانه موسيقي استان از فراموشي خارج شده و رقابت‌هاي خوبي براي ارتقاء و تحول در موسيقي استان شکل گرفته و آينده بسيار خوبي در انتظار موسيقي استان قزوين است.

در اين مراسم گروه‌هاي برتر موسيقي استان معرفي و لوح يادبود و جوايزي را دريافت کرند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها