عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351
از آسمان چه می دانید

تأكيد مهمان‌پرست بر همكاري مشترك رسانه‌اي بين ايران و زيمبابوه

تأكيد مهمان‌پرست بر همكاري مشترك رسانه‌اي بين ايران و زيمبابوه
شنبه 30 بهمن 1389  01:57 ب.ظ

89/11/30 - 09:19
شماره:8911300123
در ديدار با وزير خارجه زيمبابوه مطرح شد؛
تأكيد مهمان‌پرست بر همكاري مشترك رسانه‌اي بين ايران و زيمبابوه

خبرگزاري فارس: سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان در ديدار با وزير خارجه زيمبابوه بر همكاري مشترك رسانه‌اي بين دو كشور در خاورميانه و آفريقا تأكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامين مهمان‌پرست سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان كه در رأس يك هيئت رسانه‌اي به زيمبابوه سفر كرده، با «ممبنگوي» وزير امور خارجه زيمبابوه ديدار كرد.
مهمان‌پرست در اين ديدار روابط جمهوري اسلامي ايران با آفريقا را خوب و مناسبات كشورمان با زيمبابوه را عالي توصيف كرد.

سخنگوي دستگاه ديپلماسي كشورمان تأكيد كرد كه سطح بسيار خوب علائق دو كشور مي‌طلبد كه فضاهاي جديدي براي همكاري در حوزه‌هاي اقتصادي و فرهنگي ايجاد شود و يكي از مهمترين عرصه‌ها، ارتقاي همكاري‌ها در صحنه ديپلماسي عمومي است.

مهمان‌پرست خاطرنشان كرد: غربي‌ها همواره تلاش كرده‌اند كه با استفاده از رسانه‌هايشان تصوير ناخوشايند از كشورهاي مستقل ارائه دهند و وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران براي مقابله با اين هجمه تبليغاتي، پيوسته رسانه‌ها را ترغيب كرده است كه با رسانه‌هاي كشورهاي دوست و مستقل ارتباط مستقيم برقرار كرده و از طريق تبادل بي واسطه اطلاعات، فرصت بهره‌مندي از اخبار و اطلاعات صحيح را براي ملت‌هايشان فراهم آورند.

سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان تأكيد كرد كه دو كشور مي‌توانند در خارميانه و آفريقا فعاليت مشترك رسانه‌اي داشته باشند.

«ممبنگوي» وزير امور خارجه زيمبابوه نيز از سطح عالي مناسبات دو كشور ابراز رضايت كرد و گفت: با توجه به منافع مشترك زيادي كه بين ايران و زيمبابوه وجود دارد، هنوز ظرفيت‌هاي بالقوه فراواني براي تقويت روابط تهران - حراره قابل شناسايي است.

وي خاطرنشان كرد كه كشورش تحت شديدترين تحريم‌هاي غرب است و دول غربي نه تنها شركت‌هاي عمده اقتصادي زيمبابوه را تحريم كرده‌، بلكه تمام كمك‌هاي توسعه‌اي خود را به دولت زيمبابوه قطع كرده‌اند و آن همه ناشي از اين است كه دولت زيمبابوه دست آنها را از غارت منابع كشور كوتاه كرده است.
وزير امور خارجه زيمبابوه نيز از تقويت همكاري رسانه‌اي دو كشور حمايت و آن را زمينه ساز تبادل اطلاعات دست اول و موثق قلمداد كرد.
انتهاي پيام/ش

 
 
mehdi0014
mehdi0014

کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 281999
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز