قرآن سند وحدت مسلمانان جهان است

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

قرآن سند وحدت مسلمانان جهان است
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:49 ب.ظ

مفسر قرآن كريم:
قرآن سند وحدت مسلمانان جهان است

خبرگزاري فارس: معلم و مفسر قران كريم از قرآن به عنوان سند وحدت مسلمانان جهان نام برد و گفت: حركت در مسير دستورات الهي اين كتاب آسماني ضامن اتحاد ناگسستني مسلمانان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، ابوالفضل بهرام‌پور عصر شنبه در دومين همايش مناديان وحدت در سنندج، اظهار داشت: حركت در مسير آموزه‌ها و دستورات اين كتاب آسماني انسان را از ظلم و تاريكي نجات و درهاي رحمت و سعادت را به رويش باز مي‌كند.
معلم قرآن كريم با اشاره به اينكه امروزه دشمنان اسلام و قرآن سعي دارند با ترويج مذاهب بدلي به وسيله گروه‌هاي ملحد همچون سلفي و وهابيون، ارزش‌هاي اين دين الهي را در ميان مسلمانان كم‌رنگ كنند، ادامه داد: مهم‌ترين و بي‌نقص‌ترين سند وحدت مسلمانان قرآن است و حركت در مسير آيات و دستورات اين كتاب الهي تنها راه برون‌رفت مسلمانان از توطئه‌هاي دشمنان است.
بهرام‌پور جعل و تحريف احاديث پيامبر و ائمه اطهار را از ديگر دسايس دشمنان براي تغيير مسير حركت مسلمانان و يا ايجاد تفرقه و نفاق در جهان اسلام عنوان كرد و افزود: امروز كه دشمنان براي دستيابي به اهداف شومشان دست به هر نيرنگ و توطئه‌اي مي‌زنند براي تشخيص و پيروي از احاديث نيز بايد قرآن را در رأس قرار دهيم تا دچار اشتباه نشويم.
وي با بيان اينكه خداوند تبارك و تعالي همواره حافظ اين كتاب آسماني است و آن را از توطئه‌هاي دشمنان حفظ مي‌كند، اضافه كرد: قرآن تنها كتابي است كه با وجود توطئه‌هاي شبانه‌روزي دشمنان هچنان كامل و دست نخورده مانده است.
اين مفسر قرآن كريم به نقش فعالان عرصه قرآني در ايجاد و تحكيم پايه‌هاي وحدت اشاره كرد و افزود: خواندن و عمل به آيات قرآن در كنار ترويج و تعميق اين آموزه‌ها در جامعه مي‌تواند علاوه بر ايجاد اتحاد و همبستگي بيشتر در بين مسلمانان، بسياري از مشكلات جوامع اسلامي را حل كند.
بهرام‌پور با اشاره به اينكه امروز حفظ اتحاد و انسجام ديني مهم‌ترين نياز جهان اسلام است، خاطرنشان كرد: ايجاد تفرقه در بين مسلمانان با سوء استفاده از بحث مذهب و قوميت امروزه در اولويت برنامه‌هاي دشمنان اسلام است.
وي از انقلاب اسلامي ايران به عنوان احياگر ارزش‌هاي دين مبين اسلام نام برد و گفت: بيداري امروز جهان اسلام و ملت‌هاي آزاديخواه چون مصر، لبنان و فلسطين ثمره اقتدار و عظمت انقلاب اسلامي ايران است.
اين مفسر قرآن در پايان گفت: امروز در سايه دين مبين اسلام و صدور تفكر انقلابي ملت ايران اسلامي است كه ملت مسلمان مصر در برابر مشت فولادين ارتشيان در نماز جمعه معجزه‌ مي‌آفرينند.
انتهاي پيام/ي20

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها