عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82
کتاب های الکترونیکی

تهيه‌كننده «نگاه دو»: انتقاد رييس سازمان صداوسيما باعث شد تمامي برنامه‌ها را نقد كنيم

تهيه‌كننده «نگاه دو»: انتقاد رييس سازمان صداوسيما باعث شد تمامي برنامه‌ها را نقد كنيم
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:32 ب.ظ

تهيه‌كننده‌ برنامه‌ي «نگاه دو» درباره‌ي نقد برنامه‌هاي تلويزيوني در اين برنامه گفت: يكي از اتفاقات جديدي كه قرار است در برنامه‌ي «نگاه دو» بيفتد، نقد تمامي برنامه‌هاي شبكه‌ي دو سيماست.

مسعود عسگري در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ادامه‌ي اين خبر افزود: ما قصد داريم از اين پس همه‌ برنامه‌هاي شبكه‌ي دو را نقد و بررسي كنيم و اين نقد فقط به فيلم‌ها و سريال‌ها معطوف نشود، بلكه شامل همه‌ي برنامه‌ها شود.

وي در ادامه هدفش را از نقد تمامي برنامه‌هاي شبكه‌ي دو سيما اين‌گونه خواند: هدف ما از اين تقسيم جديد اين است كه بتوانيم ارزيابي درستي از مخاطبان شبكه‌ي دو سيما داشته باشيم و به نوعي آنها را بيشتر به تماشاي شبكه‌ي دو سيما جذب كنيم.

عسگري درباره‌ي نقد جديد برنامه‌هاي شبكه‌ي دو سيما در «نگاه دو» اظهار كرد: آخرين برنامه‌اي كه در «نگاه دو» نقد كرديم، «بچه‌هاي محله ما» بود. در حال حاضر نمي‌دانيم قرار است چه برنامه‌اي در «نگاه دو» نقد شود، سعي ما براين است كه طبق بررسي‌هايي كه انجام مي‌دهيم به نتيجه‌ي قطعي برسيم و برنامه‌ي جديدي را در «نگاه دو» نقد و بررسي كنيم.

تهيه‌كننده برنامه‌ي «نگاه دو» در پاسخ به پرسش ايسنا مبني بر اين‌كه با توجه به انتقادات رييس سازمان صداوسيما به برنامه‌هاي نقد سيماْ، رويكرد جديد شما چيست؟ يادآور شد: يكي از دلايلي كه قرار است از اين پس تغييراتي در برنامه‌ي «نگاه دو» ايجاد كنيم و همه‌ي برنامه‌هاي اين شبكه را تحت پوشش قرار دهيم، انتقادات و هشدار‌هاي رييس صدا‌وسيماست؛ يعني در واقع سعي ما بر اين است تا با شرايط بهتر و تغيير و تحول اساسي در شبكه‌ي دو سيما، بتوانيم برنامه‌هاي بهتري را ارائه دهيم.

او در اين زمينه افزود: قرار است نگاه نقادانه‌ي ما يك مقدار فني‌تر شود و با شرايط بهتر به نقد و بررسي برنامه‌ها بپردازيم و اصلا نگران اين موضوع نباشيم كه اگر به عنوان مثال نقد ما در برنامه‌ي «نگاه دو» يك نقد تند و تيزي باشد، ممكن است دچار مشكل شويم. ما در برنامه‌هاي جديدي كه قرار است در قالب «نگاه دو» پخش شود، اين بار به سراغ مخاطبان برنامه‌ها هم خواهيم رفت.

اين تهيه‌كننده در پاسخ به پرسش خبرنگار ايسنا كه پرسيد چقدر سعي كرديد تا برنامه‌ها از همه‌ي ابعاد و بدون ملاحضه نقد شوند؟ بيان كرد: حقيقت اين است كه در برنامه‌هاي گذشته «نگاه دو» امري حاكم بوده كه ما همه‌ي ابعاد برنامه‌ها را بدون ملاحضه نقد كنيم. ما در نقد برنامه‌ها به هيچ عنوان از گروه خاصي حمايت نمي‌كرديم و نخواهيم كرد. ما قرار نيست در نقد برنامه‌هاي شبكه‌ي دو سيما در «نگاه دو» فقط بدي‌هاي يك برنامه را بگوييم، بلكه در كنار آن بايد خوبي‌ها و نقاط قوت يك برنامه را هم بازگو كنيم و به تقويت آنها بپردازيم؛ به عنوان مثال ما در يكي از برنامه‌هايمان كه به نقد سريال «مرگ تدريجي يك رويا» ـ به كارگرداني فريدون جيراني ـ پرداختيم كه بازخوردهاي عجيب و غريبي داشت. در نقد اين سريال انتقادات زيادي شده بود و بعضي‌ها استوديوي نقد را به «رينگ بوكس» تشبيه كرده بودند؛ بنابراين ما در نقد برنامه‌هايمان در «نگاه دو» هم نكات مثبت را مطرح مي‌كنيم و هم نكات منفي را.

مسعود عسگري در پايان به ايسنا گفت: من قبل از اين‌كه يك تهيه‌كننده باشم، يك فيلمساز هستم و به عنوان يك فيلمساز دوست دارم برنامه‌اي كه مي‌سازم نظرات مختلفي راجع به آن جمع‌آوري كنيم و هم‌چنين نقاط ضعف و قوت آن را مورد بررسي قرار دهم؛ بنابراين با جمع‌آوري نقطه‌نظرات يك برنامه مي‌توانيم پيشرفت بيشتري در ساخت برنامه‌هايمان داشته باشيم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005
svh2005

کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران