عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه
از آسمان چه می دانید

رشد علمي ملت ايران ريشه در آموزه‌هاي ديني دارد

رشد علمي ملت ايران ريشه در آموزه‌هاي ديني دارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:41 ق.ظ

رئيس دانشگاه آزاد بافت:
رشد علمي ملت ايران ريشه در آموزه‌هاي ديني دارد

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه آزاد بافت گفت: رشد علمي ملت ايران ريشه در اعتقادات و آموزه‌هاي ديني دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، امان‌الله عليمرادي در آيين اختتاميه همايش ملي فناوري‌هاي برتر در بافت اظهار داشت: پيشينه عظيم و درخشان ملت ايران بيانگر اين است كه ايرانيان در همه عرصه‌ها برگ‌هاي زريني را در انقلاب و پس از آن به ثبت رسانده‌اند و اين موضوع ريشه در اعتقادات و آموزه‌هاي ديني دارد.
وي افزود: رقابت در عرصه‌هاي علمي پاسخ مناسبي به فرمان مقام معظم رهبري مبني بر ايجاد نهضت توليد علم است و ما پيرو پيامبري هستيم كه واسطه دريافت همه خوبي‌ها از غيب هستي به شهود است.
عليمرادي بيان داشت: در حكمت نظري پيامبر اكرم (ص) به واسطه اتصال به غيب به بشريت مي‌فهماند كه اسرار هستي چيست و جايگاه انسان كجاست، اما در حكمت عملي به انسان‌ها مي‌فهماند كه متعالي‌ترين زندگي چيست.
محمدعلي بهروز فرماندار بافت به بيان نعمات برقراري حكومت اسلامي در كشور پرداخت و اظهار داشت: بزرگ‌ترين هديه خداوند به ملت ايران پس از پيروزي انقلاب اسلامي تقويت روحيه خودباوري و ايجاد روح جمعي در آنها است.
وي افزود: امروز ايران اسلامي در بخش علم و فناوري با وجود همه تنگناها حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد و ايرانيان در كمتر از 30 سال توانستند، اين موضوع را به جهانيان اثبات كنند.
بهروز تصريح كرد: ايرانيان توانستند، با سرعت مسير توليد علم را طي كنند و اكنون در خيلي از علوم جزو برترين‌ها هستيم و نتايج آن را در خيلي از عرصه‌ها شاهد هستيم.
وي خاطرنشان كرد: براي سرعت بخشيدن به توليد علم بايد راه‌هاي بومي را پيدا كنيم و اين مسيري است كه ايرانيان را به جايگاه واقعي خودشان در دنيا مي‌رساند.
به گزارش فارس، نخستين همايش ملي فناوري‌هاي برتر در محورهاي مفهوم با موضوع امكان‌سنجي و ارزيابي آمادگي استقرار، پيش‌نيازها، انتظارات و اهداف‌ها، الزامات، معيارهاي طراحي، كاربردها، تجارب، معرفي محصولات و بهره‌وري با مشاركت واحدهاي دانشگاهي كرمان، سيرجان، رفسنجان و بندرلنگه و شركت ملي صنايع مس ايران برگزار شد.
انتهاي پيام/خ30/ع

amirpetrucci0261
amirpetrucci0261

کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/