رييس آموزشكده عالي وزارت راه‌ و ترابري: اگر حمايت صورت بگيرد آينده روشن است

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

رييس آموزشكده عالي وزارت راه‌ و ترابري: اگر حمايت صورت بگيرد آينده روشن است
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:58 ق.ظ

رييس آموزشكده عالي وزارت راه‌ و ترابري با بيان اين‌كه اگر حمايت صورت بگيرد آينده تحقيقات و پژوهش در وزارت راه و ترابري خوب است، تصريح كرد: بسياري از پروژه‌ها با پشتوانه تحقيق و پژوهش انجام مي‌شوند.

علي‌اكبر ونايي در گفت‌وگو با خبرنگار راه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين‌كه وضعيت تحقيقات در مقايسه با گذشته در وزارت راه و ترابري بهبود يافته است‌، اظهار كرد: بسياري از اولويت‌هايي كه مدنظر وزارت راه و ترابري است تحت عنوان كارهاي تحقيقاتي و پژوهشي به افراد صاحب‌نظر داده مي‌شود تا روي آن كار‌هاي علمي انجام و نتيجه كار را به مركز تحويل ‌دهند و در نهايت طرح‌هايي كه با دستور مقامات طرح‌هايي كه مصوب شوند براي اجرا مي‌روند.

وي با اشاره به اينكه امروزه نتايج تحقيقات به روز شده است، تصريح كرد: با اطمينان مي‌توان گفت بسياري از پروژه‌ها و كارها براساس تحقيقات علمي اجرا مي‌شوند.

ونايي با بيان اينكه وضعيت اعتباراتي كه به اين بخش اختصاص داده مي‌شود نسبت به گذشته بهبود يافته است، خاطرنشان كرد: اما اين ميزان اعتبار هنوز جوابگو نيست زيرا حجم مسائل تحقيقاتي و پژوهشي در خانواده بزرگ وزارت راه و ترابري بسيار زياد است اما باز هم وضعيت اعتبارات نسبت به گذشته رشد چشمگيري داشته است.

اين مقام مسوول ادامه داد: امروزه خوشبختانه مهندسان به ويژه در بخش راه، راه آهن، بنادر و كشتيراني و هواپيمايي خوب درخشيدند و خوب كار مي‌كنند.

رييس آموزشكده عالي وزارت راه‌ و ترابري گفت: كارهاي بسيار خوبي متناسب با دانش روز انجام شده است و بارها گفته‌ام اگر حمايت بيشتري صورت بگيرد آينده پژوهش و تحقيقات در وزارت راه وترابري روشن خواهد بود و اگر از نظر بودجه و اعتبارات كاستي وجود نداشته باشد خلاهاي موجود پر مي‌شود.

ونايي اظهار كرد: در وزارت راه ‌و ترابري كارهاي پژوهشي افزايش يافته و در مركز آموزش عالي و پژوهشكده حمل و نقل بستر فراهم است.

وي در ادامه گفت: اگر مبلغ بيشتري به اين بخش اختصاص داده شود، در آينده تحولات چشمگيري صورت بگيرد نسبت به ديگر كشورها چيزي كم نداريم.

رييس آموزشكده عالي وزارت راه‌ و ترابري در ادامه درباره ادغام وزارت راه و مسكن خاطرنشان كرد: وزارت راه ‌و ترابري خانواده بسيار بزرگي است و حتي مي‌توان گفت تركيبي از دو وزارتخانه است و اگر بخواهد با وزارت مسكن تركيب شود، حجم كار بسيار زياد مي‌شود.

ونايي با اشاره اين‌كه ادغام اين دو وزارتخانه بستگي به نظر مجلس دارد، خاطرنشان كرد: اگر با اين امر موافقت صورت بگيرد احتمالا وزارت مسكن به عنوان يك معاونت ايجاد مي‌شود.

به گفته‌او كارهاي اين دو وزارتخانه همخواني دارد و شايد از اين منظر رياست جمهوري چنين نظري دارند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها