سایت اسلام‌پدیا

 
salarezeynab
salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران

سایت اسلام‌پدیا
سه شنبه 3 اسفند 1389  05:33 ب.ظ

 

سایت اسلام‌پدیا به عنوان دایره‌المعارف اسلامی باز اینترنتی به نشانی www.islampedia.ir و به همت موسسه علمی تحقیقاتی رواق حکمت همزمان با میلاد پیامبر، به صورت رسمی افتتاح شد.

 

اسلام‌پدیا یک سایت مرجع است که در قالب یک دایره المعارف اسلامی در اینترنت عرضه شده است. این سایت امکان دسترسی آسان و سریع برای محققان مسائل اسلامی را در حوزه مجازی فراهم می‌آورد تا بتوانند پاسخ پرسش‌های مسائل گوناگون مربوط به اسلام را در آن بیابند.

 

 

راه اندازی این سایت در سه فاز پیش بینی شده، در فاز اول که با زبان فارسی است محتوای تولید شده توسط محققان در مجموعه رواق حکمت، بر روی سایت قرار می‌گیرد. در فاز دوم توسعه این سایت امکان درج مقاله برای سایر مراکزی که در حوزه اسلام و اسلام‌شناسی فعالیت دارند فراهم می‌شود تا آن‌ها بتوانند داده‌های خود را با نام و آرم مرکز خود بر روی سایت قرار دهند. همچنین در فاز سوم که مهم‌ترین فاز راه اندازی و توسعه سایت اسلام پدیا است امکان ارسال اطلاعات و ویرایش مقالات برای کلیه کاربران اینترنتی فراهم می‌شود که کلیه کاربران طبق ضوابط تعیین شده به درج یا تغییر مقالات بپردازند و در واقع این سایت اولین دایره المعارف باز در جهان اسلام است که عرضه می‌شود.

همچنین سرورهای این سایت به دلیل مشکلات فنی در خارج از کشور قرار دارند که در هنگام بروز اشکالاتی مثل هک شدن، با سرورهای داخلی حمایت می‌شوند لذا ضریب امنیتی این سایت در حد بالایی است.

یا حسین (ع)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها