افشاگری وزیر درباره آقای دیکتاتور

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

افشاگری وزیر درباره آقای دیکتاتور
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:26 ب.ظ

 يك روزنامه سوئدي به نقل از وزير دادگستري سابق ليبي اعلام كرد كه شخص معمر قذافي عمدا به عامل بمب‌گذار لاكربي دستور داده تا در سال ۱۹۹۸ هواپيماي مسافربري شركت پان آمريكن را منفجر كند.

 
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاري آلمان، وب سايت روزنامه سوئدي "اكسپرسن ديلي" نوشت كه مصطفي عبدالجليل وزير دادگستري سابق ليبي كه روزدوشنبه در اعتراض به سركوب معترضان در ليلي توسط معمر قذافي از سمت خود استعفا كرده است، اعلام كرده كه مداركي در اختيار دارد كه ثابت مي‌كند كه معمر قذافي، رهبر ليبي دستور بمب‌گذاري و انفجار هواپيماي مسافربري شركت پان آمريكن را بر فراز شهر لاكربي به عبدالباسط المقرحي داده است.

وي افزود كه معمر قذافي براي آنكه تمام تلاش خود را براي پنهان كردن نقش خود در اين حادثه تروريستي انجام دهد از تمام ظرفيت قدرتش بهره‌گيري كرده است تا عبدالباسط المقرحي، عامل بمب‌گذار لاكربي را كه در دادگاهي در سال ۲۰۰۱ به حبس ابد محكوم شده بود، به ليبي باز گرداند.

خبرنگار اين روزنامه سوئدي مصطفي عبدالجليل را در محلي در ليبي ملاقات كرده است و به جزييات بيشتري درباره علت دست داشتن قذافي در اين حادثه اشاره نكرده است.

المقرحي سال ۲۰۰۹ به علت ابتلا به بيماري سرطان از محل زندان خود در اسكاتلند آزاد شد، اما به رغم آنكه پزشكان آن زمان اعلام كرده بودند كه وي تنها تا سه ماه ديگر زنده مي‌ماند، هنوز زنده و سالم است.

10750403264581828474.jpg

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها