پرخوري منجر به سرطان گوارش مي شود

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

پرخوري منجر به سرطان گوارش مي شود
یک شنبه 19 تیر 1390  02:01 ب.ظ

تهران - متخصص بيماري هاي گوارشي گفت: پرخوري، منجر به سرطان در دستگاه گوارش افراد مي شود.
پرخوري منجر به سرطان گوارش مي شود

دكتر' احمد روزني ' در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا افزود: با توجه به اينكه در زندگي ماشيني، مردم نياز بيشتري به خوردن غذا احساس مي كنند و در كودكان و نوجوانان پرخوري شيوع فراواني دارد بنابر اين خطر ابتلا به سرطان در دستگاه گوارش نيز شايع مي شود.


وي با بيان اينكه مري، معده، روده كوچك، روده بزرگ، كبد، كيسه صفرا و لوزالمعده در فعل و انفعالات دستگاه گوارش نقش دارد، اظهار داشت: استفاده بيش از حد غذاهاي چرب و ادويه‌دار و پرخوري در ابتدا باعث ورم معده مي شود و به مرور زمان بر ساير اعضاي دستگاه گوارش اثر مخربي مي گذارد.


به گفته روزني، مهمترين علت شيوع سرطان گوارش، ورود مواد سرطان‌زا به صورت خوراكي به دستگاه گوارش و تكثير بالاي سلولي در آن است كه امكان خطاهاي ژنتيكي را افزايش مي‌دهد.


اين پزشك افزود: سو ‌هاضمه، ترش كردن و زخم معده از علايم اوليه سرطان دستگاه گوارش است و در اين حالت سلول هاي سرطاني افزايش مي يابد.


روزني به افراد توصيه كرد، مصرف ساندويچ، پيتزا، تنقلات، نوشابه‌هاي گازدار، قهوه ،غذاهاي چرب و سرخ كردني در هفته كمتر شود و حبوبات از جمله نخود و لوبيا را پيش از پختن بايد چندين ساعت در آب سرد خيساند.


وي تاكيد كرد، از خوردن آب هنگام صرف غذا خودداري شود زيرا اين عمل باعث هضم نشدن كامل غذا در داخل دستگاه گوارش و ورم معده مي شود و بهترين زمان براي خوردن آب، يك ساعت پيش يا پس از غذا است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها