دادستانی کل کشور: ممنوعیت تبلیغات برای 3 شرکت

 
alifanoodi
alifanoodi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 17222
محل سکونت : خراسان جنوبی

دادستانی کل کشور: ممنوعیت تبلیغات برای 3 شرکت

دادستانی کل کشور با توجه به گسترده تر شدن ابعاد تخلفات مالی شرکت های «پدیده شاندیز»، «تبرک» و «پردیسبان» تمامی تبلیغات رسانه‌ای این شرکت‌ها را در صدا و سیما و روزنامه‌ها ممنوع کرد.

سید مرتضی بختیاری معاون امنیتی، سیاسی دادستان کل کشور گفت: با توجه به درخواست دادستان عمومی و انقلاب مشهد مقدس از دادستان کل کشور در رابطه با تخلفات مالی صورت گرفته در شرکت های پدیده شاندیز، تبرک و پردیسبان، که پرونده قضایی آنان در شعبه 904 بازپرسی دادسرای انقلاب اسلامی مشهد در حال بررسی است، طبق دستور دادستان کل کشور؛ صدا و سیما، رسانه های نوشتاری، دیداری و گفتاری، شهرداری ها، فرودگاه ها، راه آهن و تمام معابر از درج و انتشار هر گونه آگهی تبلیغاتی و تجاری در مورد این شرکت ها منع شدند و این دستورالعمل طی نامه کتبی به ریاست سازمان صدا وسیما، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر مسکن، راه و شهرسازی اعلام شده است.

معاون امنیتی سیاسی دادستان کل کشور ادامه داد: تا اطلاع ثانوی و تعیین تکلیف پرونده قضایی هر گونه تبلیغات و انتشار آگهی تجاری در مورد شرکت های مذکور ممنوع است.

این ممنوعیت شامل رسانه های حوزه فضای مجازی، روزنامه ها، صدا و سیما و غیره می شود بنابراین فعالیت وبسایت این شرکت ها نظیر پدیده شاندیز ممنوع است.

انتظار می رود با توجه به ورود به هنگام مقامات قضایی در این پرونده، تمام وبسایت های این شرکت ها فیلتر شده تا مردمی که از ماجرا بی اطلاع هستند در دام این شرکت ها نیافتند.

 

منبع: ایران جیب

جمعه 12 دی 1393  11:48 ق.ظ
تشکرات از این پست
sayyed13737373 ria1365 borkhar alirezaHmzezadh amirali123 siryahya rasekhoon_m
alifanoodi
alifanoodi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 17222
محل سکونت : خراسان جنوبی

چرا سهام پدیده شاندیز، تبرک و پردیسبان غیرقانونی شد؟

چرا سهام پدیده شاندیز، تبرک و پردیسبان غیرقانونی شد ؟

درشرایطی که ماه‌هاست بسیاری از مردم، تحت‌تأثیر تبلیغات گسترده چند شرکت خاص قرار گرفته و سهام آنها را برای سودگیری می‌خریدند، سرانجام پشت پرده این اقدام‌ها افشا شد و بالا رفتن بیش از انتظار ارزش سهام خریداری شده با یک اقدام قضایی زیر سوال رفت. ماجرای ایجاد شرکت‌های بزرگ و گرفتن پول مردم در قالب سهام مشارکت (به صورت خصوصی و خارج از ضوابط فنی و قانونی) چند سالی است که در ایران باب شده و شرکت‌هایی با تبلیغات گسترده در صداوسیما، سطح شهرها، برخی روزنامه‌ها و سایت‌ها و... توانستند حجم انبوهی ثروت از مردم جمع و با آن ساخت‌وساز کنند.

مردم هم به دلیل سودگیری ابتدایی برخی دیگر، برای سودگیری بیشتر به سمت چند شرکت خاص متمایل شدند؛ حال پس از مدتی، ارزش سهام پروژه‌ها آنچنان بالا رفته است که ارزش ذاتی آنها برای فعالان بازار بورس تردید ساخته است. در این حوزه یک اقدام قضایی، نشان داد که وضع تبلیغات برخی رسانه‌ها (که تبلیغات گسترده می‌کردند) مسئولیت‌پذیرانه نبوده و شرکت‌های پدیده شاندیز، تبرک و پردیسبان درحال انجام یک تخلف بوده‌اند.

براساس گزارش‌های رسمی، پس از تبلیغات گسترده این شرکت‌ها برای احداث شعب و گسترش حوزه فعالیت‌هایشان در شهرهای کیش و مشهد، اقدام به فروش سهامی می‌کردند که نه قوانین اوراق مشارکت را داشت و نه نماد بورسی خاصی را تبعیت می‌کرد. این سهام که به نوعی مشارکت در ساخت‌وسازهای این مجموعه بوده به صورت دستی و دلال‌وارانه در دفاتری خرید و فروش می‌کردند که قانونی نبوده است؛ چرا که این سهام قوانین کشور را مراعات نکرده و حجم بالای کار این دفترها با حکم دادستان عمومی مشهد متوقف شده است.براساس گفته فعالان بازار سرمایه، ارزش ذاتی هر سهم فروخته شده توسط این مجموعه درحدی که خرید و فروش می‌شده است نبوده و اوج‌گیری قیمتی این سهام باعث شده تا مسئولان قضایی پس از مدت‌ها سکوت به ناگاه در هفته جاری به این ماجرا ورود و ضربتی با دفاتر غیرقانونی این شرکت‌ها برخورد کنند.

تعطیلی دفاتر و  برخورد قضایی

براساس گزارش‌های دریافتی از مشهد، با دستور مقامات امنیتی به فعالیت این دفاتر خاتمه داده شده است و با اعلام دادستان عمومي و انقلاب مشهد، برخورد قاطع دستگاه قضايي با دلالان آغاز شده است. قاضي غلامعلي صادقي دادستان عمومی مشهد در گفت‌وگو با روزنامه خراسان از پلمب دفاتر خريد و فروش سهام چند شرکت بزرگ سرمايه‌گذاري در مشهد خبر داده و گفته است: دفاتر دلالي ۲ شرکت «تبرک» و «پرديسبان» روز دوشنبه پلمب‌شد و پس از آن نيز دفاتر غيرقانوني و دلالي شرکت سرمايه‌گذاري «پديده» به‌طور کامل و در اقدامي هماهنگ با ضابطان دستگاه قضايي پلمب خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، او با بيان اين مطلب تصريح کرد: افرادي که به‌عنوان دلال و با تأسيس دفاتر غيرقانوني فروش سهام شرکت‌هاي سرمايه‌گذاري فعاليت مي‌کنند با تبليغات فريبنده ارزش سهام را به‌طور غيرواقعي و به اصطلاح بادکنکي بالا مي‌برند و بدين‌ترتيب صدمات جبران‌ناپذيري رابه اقتصاد کشور و توليد سرمايه‌گذاري واقعي وارد مي‌کنند. وي همچنين خاطرنشان کرد: با صدور دستورات قضايي هم‌اکنون هرگونه تبليغات از سوي اين شرکت‌ها ممنوع است و آنها حق تبليغ درباره خريد و فروش سهام در رسانه‌ها را ندارند.

اين مقام ارشد قضايی مشهد با اشاره به هشدار‌های قبلی درمورد تبليغات اغواکننده اين شرکت‌ها افزود: مديرعامل، رئيس و اعضای هيأت‌مديره اين شرکت‌ها بايد در اين زمينه پاسخگو بوده و فاصله غيرواقعی بين ارزش واقعی سهام با ارزش بادکنکی آن را که به خاطر دلال‌بازی‌ها به وجود آمده است با تلاش و فعاليت‌های شبانه‌روزی برطرف کنند.

 

منبع: ایران جیب

هی گنه کرديم و گفتيم خدا مي بخشد...
عذر آورديم و گفتيم خدا مي بخشد...
آخر اين بخشش و اين عفو و کرامت تا کي...!!!
او رحيم است ولي ننگ و خيانت تا کی...!!!
بخششي هست ولي قهر و عذابي هم هست...
آي مردم به خدا روز حسابي هم هست...
زندگي در گذر است...
آدمي رهگذر است....
زندگي يک سفر است....
آدمي همسفر است...
آنچه مي ماند از او راه و رسم سفر است...
 
"رهگذر ميگذرد"
جمعه 12 دی 1393  11:49 ق.ظ
تشکرات از این پست
sayyed13737373 ria1365 borkhar alirezaHmzezadh amirali123 siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها