مسیر راهیابی بحرین، یکی از سه حریف ایران، به جام ملت های آسیا

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

مسیر راهیابی بحرین، یکی از سه حریف ایران، به جام ملت های آسیا

یکی از حریفان ایران در جام ملت های آسیا واقع در گروه c رقابت هاست. در این گروه علاوه بر بحرین و ایران، قطر و امارات حضور دارند.
بحرینی ها در دور مقدماتی رقابت ها با تیم ملی قطر، تیم ملی یمن که تاکنون به این رقابت ها راه پیدا نکرده است و تیم ملی مالزی که از سال 1980 تاکنون تنها یک بار در جام ملت های آسیا حضور پیدا کرده است هم گروه بودند. با توجه به سطح تیم های حاضر در این گروه، آنها شانس زیادی برای صعود خود قائل بودند.


آنها در اولین بازی خودو در دور رفت به مصاف یمن رفتند. با وجود اینکه نیمه اول بازی گلی از خط دروازه ها عبور نکرد، در نیمه دوم بحرین موفق شد با دو گل فوزی آیش و سعدالعامر بازی را با نتیجه 2 بر صفر به سود خود به پایان برساند تا رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا را با برد شروع کند.


در دومین بازی بحرین به مصاف جدی ترین رقیب خود در گروه یعنی تیم ملی قطر رفت. در این بازی نیز فوزی آیش خوش درخشید تا بحرینی ها با گل دقیقه 20 این بازیکن، سه امتیاز حساس این بازی را کسب کنند. بحرین با این برد صدرنشین گروه شد.
در بازی سوم و در مقابل مالزی، بازی گل نیمه اول عبداله صالح پیش افتاد، اما در نیمه دوم و دقیقه 70 بازی، تیم میزبان گل تساوی را به ثمر رساند تا بازی با نتیجه یک بر یک تمام شود.


بحرین در بازی برگشت در مقابل مالزی ناکامی بازی پیشین را جبران کرد و با گل راه دور اسماعیل عبدالطیف سه امتیاز بازی را کسب کرد تا برد کم فروغ دیگری برای این تیم رقم بخورد.


بحرینی ها در بازی برگشت مقابل یمن تنها یک برئ نیاز داشتند تا بلیت حضور در جام ملت های آسیا را کسب کنند. آنها با گل دقیقه 2 بازی از محمد سلمان خیلی زود پیش افتادند. چند دقیقه بعد ستاره این تیم یعنی فوزی آیش گل دوم را به ثمر رساند تا خیال بحرینی ها راحت شود. بازی با همان نتیجه 2 بر صفر به پایان رسید تا نتیجه بازی رفت دو تیم تکرار شود.


در آخرین بازی در دور برگشت مرحله مقدماتی بحرین با خیالی آسوده با مصاف تیم ملی قطر رفت که بازی با نتیجه بدون گل به پایان رسید.


بدین ترتیب بحرین با شش بازی و بدون باخت ضمن اینکه در صدر گروه D دور مقدماتی جام ملت های آسیا قرار گرفت، جواز حضور در این رقابت ها را کسب کرد.


آنها اکنون با امید زیادی پا به استرالیا گذاشتند تا با نتایج خوب و قابل قبولی به کشورشان بازگردند.

شنبه 13 دی 1393  12:50 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها