کفاشیان در ملبورن به تیم ملی ملحق می‌شود

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

کفاشیان در ملبورن به تیم ملی ملحق می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، علی کفاشیان برای حضور در کنگره AFC و همراهی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا 2015 در تاریخ هفدهم یا هجدهم دی ماه راهی استرالیا می‌شود.

تیم ملی ایران در حال حاضر اردوی خود را در سیدنی برگزار کرده است، اما چون اولین دیدار این تیم مقابل بحرین برگزار می‌شود، قرار است این تیم 4 روز زودتر راهی ملبورن شود.

برهمین اساس علی کفاشیان نیز از تهران به صورت مستقیم راهی ملبورن شده و در اردوی پیش از بازی با بحرین، به تیم ملی ایران در این شهر ملحق خواهد شد و دیگر خبری از حضور رئیس در سیدنی نخواهد بود.

کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا در تاریخ 19 دی ماه و صبح آغاز رقابت‌های جام ملت‌ها قبل از مراسم افتتاحیه در ملبورن برگزار می‌شود که با برگزاری این کنگره و مصوب شدن ایجاد منطقه جدید (آسیای میانه) در فوتبال آسیا، احتمال رسیدن به کرسی نایب رئیسی AFC برای رئیس فدراسیون ایران در صورت کاندید شدن در این سمت بسیار پررنگ خواهد شد.

در انتخابات AFC که هر 4 سال یک بار برگزار می‌شود، هر کدام از این مناطق سهمیه‌ خاصی از تعداد کرسی‌های کمیته اجرایی یا هیأت رئیسه را به خود اختصاص می‌دهند، به علاوه اینکه هر منطقه در کنفدراسیون فوتبال آسیا یک نایب رئیس نیز خواهد داشت، بنابراین اگر منطقه جدید آسیای میانه تصویب شود، می‌توان از این منطقه تعداد سهمیه‌های خاص خود برای کمیته اجرایی و یک صندلی نایب رئیس را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا انتظار داشت.

البته هنوز ایجاد منطقه جدید تصویب نشده و فقط صحبت‌های لازم در این خصوص انجام شده و این موضوع یکی از موضوعان کنگره روز 9 ژانویه (19 دی) AFC هست. این کنگره روز آغاز جام ملت‌ها در 9 ژانویه در ملبورن و با حضور 3 نماینده از هر فدراسیون برگزار می‌شود.

فدراسیون ایران در گذشته عضو منطقه جنوب و مرکز آسیا بود و باید برای رسیدن به کرسی‌های آسیا با 25 کشور به رقابت می‌پرداخت و در صورت تصویب منطقه جدید، عضو منطقه‌ای خواهد شد که با فدراسیون ایران، 7 عضو خواهد داشت. پس طبیعتاً در حضور کشورهایی با تعداد کمتر، رقابت برای رسیدن به کرسی‌های کمیته اجرایی و نایب رئیسی بسیار راحت‌تر خواهد بود. بنابراین با برگزاری کنگره 9 ژانویه (19 دی‌) در ملبورن، می‌توان این مورد را با امیدواری بیشتری دنبال کرد.

علی کفاشیان که پیش از این برای حضور در انتخابات AFC برای نشستن بر روی یکی از کرسی‌های نایب رئیسی یا کمیته اجرایی اعلام آمادگی کرده بود، در صورت ایجاد این منطقه می‌تواند امیدوار باشد که این اتفاق برای وی و یا هر فرد دیگری که از سوی فدراسیون فوتبال ایران برای کاندیداتوری معرفی شود، محقق شود.

در واقع کنگره 19 دی برای فوتبال ایران نیز سرنوشت‌ساز است و می‌توان این انتظار را داشت در صورتی که همه چیز به دلخواه کفاشیان و سایر همراهانش پیش برود، به نوعی فوتبال ایران پس از مدت‌ها در یکی از سطوح بالای اجرایی فوتبال آسیا دوباره دارای کرسی‌ قدرتمندی شود.

شنبه 13 دی 1393  01:04 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها