محمد نوری؛بازیکنی با خصوصیات اخلاقی نسل گذشته

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21956
محل سکونت : مازندران

محمد نوری؛بازیکنی با خصوصیات اخلاقی نسل گذشته

در شرایطی كه كروش به هیچ كدام از بازیكنان پرسپولیس برای حضور در فهرست تیم ملی در جام ملت‌های 2015 آسیا اعتماد نكرد، محمد نوری تنها بازیكنی بود كه تصور می‌شد حتما در این لیست جا خواهد داشت. نوری بازیكنی است كه امسال دوباره یكی از ستاره‌های پرسپولیس شده و به عنوان كاپیتان، نقش آفرینی موثری برای سرخپوشان تهرانی دارد.

او تا آخرین روزها هم گزینه‌ای جدی برای حضور در تیم ملی به نظر می‌رسید اما كارلوس كروش نه تنها او، بلكه هیچ یك از بازیكنان پرسپولیس را به اردوی تیم ملی دعوت نكرد تا تیم ملی برای اولین بار بدون حضور حتی یك پرسپولیسی در جام ملت‌ها شركت كند. واكنش نوری اما به این موضوع بسیار حرفه‌ای بود. او چند روزی با هیچ رسانه‌ای مصاحبه نكرد؛ مبادا از سر عصبانیت حرف تندی بزند. نوری بالاخره صبح جمعه در ورزش ورزش و مردم به حرف آمد و در مورد دعوت نشدن به اردوی تیم ملی صحبت كرد.

او خیلی محترمانه طوری برخورد كرد كه انگار هیچ اتفاقی نیفتاده و از هیچ موضوعی دلگیر نیست. محمد نوری در این برنامه گفت: «به هر حال این اتفاق افتاده است.مردم هم هر کجا که من را می بینند در این مورد سوال می کنند.من به نظر کروش احترام می گذارم. چون او سرمربی است و تصمیم نهایی را می گیرد. نظر من همین است و سرباز تیم ملی هستم. هر زمانی که به من نیاز باشد در خدمت تیم خواهم بود.»

نوری به گفتن همین جملات اكتفا كرد و حاضر نشد حتی یك كلمه اعتراض كند. دفعه قبل هم كه از لیست تیم ملی برای جام جهانی خط خورد، همین برخورد را داشت و هیچ اعتراضی نكرد. اتفاقا آن موقع هم نوری در اوج بود و خیلی‌ها فكر می‌كردند او به جام جهانی خواهد رفت. اما خط خوردن از لیست تیم ملی نتوانست نوری را منتقد كارلوس كروش كند. برخلاف بسیاری از بازیكنان كه با خط خوردن از تیم ملی منتقد كروش می‌شوند، نوری هر بار این را تكرار می‌كند كه كروش حق دارد در مورد مسائل فنی نظرش را اجرا كند و هر بازیكنی كه دوست دارد را به تیم دعوت كند.

البته نوری مثل هر بازیكن دیگری، از خط خوردن ناراحت می‌شود و به همین دلیل هم هست كه چند روز مصاحبه نمی‌كند. اما او با ارائه اخلاق حرفه‌ای، هیچ حرفی علیه كادر فنی تیم ملی نمی‌زند. همین روحیه، او را از بسیاری از بازیكنان متمایز می‌كند. در روزهایی كه به نظر می‌رسد جوانمردی و حسن اخلاق در فوتبال ایران مرده، دیدن چنین اخلاقی از یك بازیكن فوتبال، یادآور گذشته‌هایی می‌شود كه همه بازیكنان مطرح فوتبال ایران چنین اخلاقی داشتند. باید اعتراف كرد كه بازیكنی با خصوصیات اخلاقی محمد نوری، در این زمانه به ندرت پیدا می‌شود.

شنبه 13 دی 1393  11:58 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها