عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

عفاف و حجاب هدف هجوم فرهنگی دشمنان

عفاف و حجاب هدف هجوم فرهنگی دشمنان
شنبه 13 دی 1393  12:19 ب.ظ

عفاف و حجاب هدف هجوم فرهنگی دشمنان
 
یک کارشناس امور زنان و خانواده با بیان اینکه متأسفانه برخی از مسئولان هنوز تهاجم فرهنگی را جدی نگرفته‌اند، گفت:‌ عفاف و حجاب هم‌اکنون هدف اصلی تهاجم فرهنگی غرب است که باید پیش از آنکه عواقب جبران‌ناپذیر آن را شاهد باشیم برای آن چاره‌اندیشی کنیم.
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۰۹
Share/Save/Bookmark
عشرت شایق در گفت‌وگو با فارس، گفت: در سال‌های اخیر مباحثی مطرح می‌شود که جزو مباحث زندگی هر فرد مسلمانی است به عنوان مثال ستاد اقامه نماز تشکیل شده است که می‌توان آن را جزیی از زندگی هر فرد مسلمان دانست در این مسیر امر به معروف و نهی از منکر نیز همین وضعیت را دارد.

وی ادامه داد:‌ متأسفانه برخی از مسئولان هنوز به باور درستی در حوزه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی نرسیده‌اند و منتظر می‌نشینند تا برخی از ناهنجاری‌ها انجام شود سپس به دنبال راه‌حل می‌گردند.

یک کارشناس امور زنان و خانواده افزود: در خلاء عدم حضور مسئولان عده‌ای از افراد براساس تکلیف دینی خود ورود پیدا می‌کنند و مورد تعرض قرار می‌گیرند که در اینجا نیز مردم به جهت دفاع از یک حرکت به صحنه می‌آیند که در این شرایط تازه عده‌ای از خواب بیدار می‌شوند و به فکر چاره‌اندیشی می‌افتند.

شایق اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر باید شرایطی داشته باشد و باید دید در چه فضایی این کار انجام می‌شود چرا که این موضوع نیازمند پشتیبانی‌های ویژه است چون یک موضوع اجتماعی است و می‌خواهد شرایطی را تغییر دهد که تحت تأثیر هجوم فرهنگی و جنگ نرم اتفاق افتاده است.

وی با انتقاد از عدم کارآمدی برخی برنامه‌ها در راستای گسترش عفاف و حجاب گفت: متأسفانه برخی مسئولان یا از شرایط موجود غافل هستند و یا به دلیل اینکه فکر می‌کنند همه چیز را می‌دانند از کسی سؤال نمی‌کنند بنابراین راه‌حل‌هایی ارائه می‌دهند که نمی‌تواند مشکل را حل کند.

شایق اظهار داشت: عفاف و حجاب جزیی از زندگی هر فرد مسلمان است که باید ابتدا در درون خانواده‌ها به آن توجه ویژه‌ای شود و مسئولان نیز باید پیش از آنکه شاهد عواقب جبران‌ناپذیر تهاجم فرهنگی دشمنان در زمنیه حجاب و عفاف باشیم چاره‌اندیشی کنند و تأثیرات هجوم فرهنگی غرب را خنثی کنند.

انتهای پیام/

 

nargese_montazer

nargese_montazer
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 1693
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها