روستای مج مشهد

 
tourmashhad
tourmashhad
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1393 
تعداد پست ها : 45

روستای مج مشهد

روستای مج مشهد

از جمله مهم ترین تفریحات مشهد ، طبیعت زیبای اطراف این شهر است . روستاها و ییلاقات شهر مشهد مورد توجه ساکنین و گردشگران مشهد است . یکی از این روستاهای زیبا ، روستای مج مشهد است . این روستا در دهستان طرقبه قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۹۳ نفر (۶۱خانوار) بوده‌است . روستای مج مشهد در دامنه کوههای بلند واقع و از اطراف به روستاهای مغان ، ازغد ، مایانات و طرقبه و از سوی دیگر به روستای تجر، سربرج و سد طرق منتهی می شود و در دیگر سو به روستاهای پیوه ژن، زشک و روستای دیزباد راه می یابد . این روستا بقدری زیبا و تماشایی ست که از دیدنی های مشهد بشمار می آید  و  تور مشهد فرصت مناسبی برای بازدید از این روستاست .
http://mashhadtour.info/

روستای مج مشهد

روستای مج مشهد به نقل از بزرگان و ریش سفیدان محل سکونت گبرنشینان بوده است. قبر پهلوانی نامدار در دامنه یکی از کوههای مج قرار دارد. اهالی روستا به کار باغداری و دامداری مشغول بوده و عمده محصولات روستا شامل گیلاس، آلبالو، سیب و گردو می باشد. و علاوه بر آن هوای مطبوع، دشت های سرسبز مملو از گیاهان وحشی استعداد پرورش زنبور عسل در منطقه را ایجاد کرده و رشد داده است. همچنین برخی از روستائیان بکار جمع آوری و عرضه گیاهان دارویی مشغولند و در گذشته نیز کاشت گندم و جو رواج بیشتری داشته است.

http://mashhadtour.info/

روستای مج مشهد

http://mashhadtour.info/

روستای مج مشهد

جاده اصلی روستا از طرف سیدی مشهد به مسافت ۲۸ کیلومتر در منطقه کوهستانی و روستای شلگرد عبور می کند که در فصل بهار پذیرای جشنواره گل های وحشی، شقایق ها و انواع گیاهان دارویی است و انبوه مشتاقان طبیعت را به سوی خود می کشاند. روستای مج که از جاهای تفریحی مشهد است در منطقه ای کوهستانی واقع شده و تپه ماهور و دره های زیادی که در دامنه این تپه آثار بجا مانده تاریخی روستا بیانگر سکونت مردمان در سالیان دور می باشد. و همچنین گورستانی قدیمی در منطقه وجود دارد که حکایت از زندگی مردمانی قبل از اسلام و بعد از آن می کند.

روستای مج مشهد

روستای مج مشهد

 

دلم گرفته از این روزها دلم تنگ است

شنبه 13 دی 1393  03:47 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها