عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قیمت نفت ایران در مرز 60 دلار

قیمت نفت ایران در مرز 60 دلار
شنبه 13 دی 1393  04:38 ب.ظ

قیمت نفت ایران در مرز 60 دلار

 

1414571487852_oil_barrel_standard.jpg قیمت هر بشکه نفت خام سبک ایران به 60 دلار و 59 سنت رسید.

به گزارش ایسنا، بنا به اعلام شرکت ملی نفت ایران هر بشکه نفت سبک ایران در ماه دسامبر با قیمتی معادل 60 دلار و 59 سنت به فروش رسید و این در حالی است که نسبت به ماه نوامبر از کاهش بیش از 15 دلاری برخوردار شد.

همچنین هر بشکه نفت سنگین ایران در این ماه با کاهش 15 دلار و 53 سنت به 58 دلار و 35 سنت رسید.

گفتنی است میانگین وزنی قیمت هر بشکه نفت ایران در ماه دسامبر 59 دلار 21 سنت بوده است.

بر این اساس در ادامه روند کاهشی قیمت نفت در بازارهای جهانی، قیمت نفت‌خام سنگین ایران متناسب با شرایط بازار برای تحویل در ماه ژانویه کاهش یافته که البته مدیر اموربین‌الملل شرکت ملی نفت اعلام کرده، این اتفاق ارتباطی به رقابت میان کشورهای عضو اوپک ندارد.

چندی پیش بلومبرگ اعلام کرد که در پی کاهش قیمت رسمی فروش نفت عربستان، ایران در حال اصلاح اختلاف قیمت نفت خود و عرضه آن به مشتریان آسیایی با بیشترین تخفیف طی 14 سال گذشته است.

چهار منبع آگاه به بلومبرگ گفتند، شرکت ملی نفت ایران قیمت رسمی فروش نفت خود به آسیا را برای تحویل در ماه ژانویه یک دلار و 80 سنت در هر بشکه کمتر از قیمت منطقه اعلام کرد. تولیدکنندگان نفت در خاورمیانه در حال رقابت با یکدیگر برای حفظ فروش خود در منطقه هستند.

همچنین بنا به اعلام وال استریت ژورنال،شرکت ملی نفت ایران نفت خام سبک خود به مشتریان آسیایی برای تحویل در ماه نوامبر را 82 سنت در هر بشکه پایین‌تر از متوسط قیمت نفت عمان و دوبی به فرو ش رسانده است ،همچنین ایران برای ماه اکتبر نیز قیمت نفت خود را 18 سنت کاهش داده بود که دقیقا مشابه کاهش یک دلاری قیمت نفت عربستان برای مشتریان آسیایی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت نفت در اولین روز کاری سال جدید میلادی با افزایش نسبی همراه بود و هر بشکه نفت خام برنت ٥٧ دلار معامله شد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی: www.isna.ir

 

چه شده؟ ای دل دیوانه هوایش کردی؟

با دو چشمان پر از اشک صدایش کردی؟

گفته بودم که دلش معدن بی معرفتی ست

تو نشستی و دلت خوش به وفایش کردی؟

 

amirhossein1392

amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 15211
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها