عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

آمارهایی درباره شلوغ‌ترین فرودگاه‌های دنیا

آمارهایی درباره شلوغ‌ترین فرودگاه‌های دنیا
شنبه 13 دی 1393  04:47 ب.ظ

آمارهایی درباره شلوغ‌ترین فرودگاه‌های دنیا

 

1-2457.jpg فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ در سال گذشته میلادی شلوغ‌ترین فرودگاه مسافربری در جهان شناخته شد.

 

به گزارش ایسنا، واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری آناتولی نوشت: فرودگاه هنگ کنگ به لحاظ گستردگی حجم ورود و خروج مسافر، سومین فرودگاه در جهان به شمار می‌رود.

 

«چک لپ کوک» یا همان فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ در سال 2014 با 61 میلیون و 800 هزار مسافر خارجی که از طریق این فرودگاه به دیگر نقاط جهان پرواز کرده‌اند، شلوغ‌ترین فرودگاه جهان بوده است.

 

مسئولان شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها ضمن قدردانی از مقامات فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ فعالیت‌های آن را در سال گذشته افتخارآمیز خواندند و آن را از معدود فرودگاه‌هایی توصیف کردند که از لحاظ خدمات مسافربری و باربری تقریباً در صدر فهرست فرودگاه‌های مهم جهان قرار دارد.

 

این در حالی است که فرودگاه دبی از لحاظ شلوغی و حجم رفت و آمد مسافران بین‌المللی از فرودگاه هیثروی لندن پیشی گرفته است.

 

تا سپتامبر سال گذشته میلادی تقریباً 68 میلیون و 900 هزار مسافر از طریق فرودگاه دبی رفت و آمد کرده‌اند در حالی که تا 22 دسامبر، 67 میلیون و 800 هزار مسافر از طریق فرودگاه هیثرو در لندن پرواز کردند.

 

بر اساس گزارش شورای فرودگاه‌های بین‌المللی، در بین 10 فرودگاه بین‌المللی، سال گذشته میلادی فقط فرودگاه تایلند با کاهش 9.4 درصدی مسافران روبرو بوده است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی: www.isna.ir

 

بجای آنکه فکر کنیم که چرا گل ها خار دارند به آن فکر کنیم که چرا خارها گل دارند

 

amirhossein1392

amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 15081
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها