عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نجات کوهنوردان از ارتفاعات نایبند

نجات کوهنوردان از ارتفاعات نایبند
شنبه 13 دی 1393  04:48 ب.ظ

نجات کوهنوردان از ارتفاعات نایبند

 

در اولین عملیات امداد نجات کشور که مصدوم به صورت معلق در زیر بالگرد بود، کوهنورد خراسان جنوبی از ارتفاعات نایبند طبس نجات یافت.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان جنوبی، پنجشنبه یک تیم هشت نفره کوهنوردی وارد ارتفاعات نایبند طبس (به ارتفاع 3010 متر) شدند که در ساعت 12:30 یکی از کوهنوردان بر اثر سهل‌انگاری در ارتفاع 2850 متر از ناحیه مچ پا دچار شکستگی شد.

 

و به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه امکان انتقال مصدوم به پایین وجود نداشت و به همین دلیل سه نفر از کوهنوردان به پایین آمدند و در ساعت 17به محیط‌بانی منطقه اطلاع دادند و اولین تیم امدادی ساعت 18:30 تحت عنوان تیم ارزیاب وارد منطقه شد و تیم اصلی از مرکز فرماندهی عملیات استان در ساعت 19 حرکت کرده و در ساعت 5:30 دقیقه بامداد به مصدوم رسیده و بعد از اقدامات درمانی و روانی به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه امکان انتقال مصدوم با بسکت وجود نداشت که به همین منظور از تهران درخواست بالگرد شد و بالگرد نجات از استان کرمان اعزام شد.

 

به دلیل اینکه مکانی برای نشستن بالگرد وجود نداشت مصدوم به صورت معلق در زیر بالگرد به پایین منتقل شد و در ساعت 13:45 روز جمعه تحویل بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند شد.

 

در این عملیات 20 نیروی امداد و نجات، دو تیم پشتیبان، دو تیم کوهستان، یک تیم ارزیاب، اورژانس، نیروی انتظامی و محیط‌بانی با دو دستگاه آمبولانس، یک دستگاه خودرو امداد و دو دستگاه خودرو کمک‌دار حضور داشتند.

 

مرکز فرماندهی عملیات خراسان‌جنوبی از مردم خواست در 24 ساعت شبانه‌روز حوادث غیرمترقبه خارج از شهر را از طریق تلفن 112 به این مرکز اطلاع دهند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی: www.isna.ir

 

چه شده؟ ای دل دیوانه هوایش کردی؟

با دو چشمان پر از اشک صدایش کردی؟

گفته بودم که دلش معدن بی معرفتی ست

تو نشستی و دلت خوش به وفایش کردی؟

 

amirhossein1392

amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 15211
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها