انتظار خودروسازان کره‌ای برای فروش ضعیف

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 15353
محل سکونت : * پادگان *

انتظار خودروسازان کره‌ای برای فروش ضعیف

انتظار خودروسازان کره‌ای برای فروش ضعیف

 

شرکت کره‌ای هیوندای موتور و شرکت تابعه‌اش کیا موتورز پیش بینی می‌کنند فروش امسالشان به دلیل محدودیت‌های ظرفیت و ین ضعیف‌تر که به رقیبان ژاپنی در بازارهای کلیدی برتری می‌دهد، ضعیف‌ترین روند رشد را در 12 سال گذشته داشته باشد.

 

به گزارش ایسنا، هیوندای و کیا به اتفاق پنجمین خودروساز بزرگ جهان از نظر میزان فروش هستند. این دو شرکت پیش بینی کرده‌اند میزان فروششان امسال به 8.2 میلیون خودرو می‌رسد که 2.5 درصد نسبت به سال 2014 افزایش خواهد داشت با اینهمه ضعیف‌ترین رشد از سال 2003 تاکنون خواهد بود.

 

این برآورد فروش تقریبا با پیش‌بینی تحلیلگران در نظرسنجی رویترز که رشد 3.9 درصدی فروش این دو خودروساز در سال 2015 را پیش بینی کرده اند، همخوانی دارد.

 

چونگ مونگ کو، رییس هیات مدیره گروه هیوندای در بیانیه‌ای اعلام کرد در حالیکه رشد اندک اقتصاد جهان ادامه دارد، تردیدهای سیاسی در بازارهای نوظهور رو به رشد است و رقابت میان خودروسازان تشدید شده است.

 

وی حدود دو سال قبل زمانیکه این سمت را بدست گرفت، برای افزایش کیفیت کارخانه‌های جدید را به طور غیررسمی متوقف کرد با اینهمه دو شرکت هیوندای و کیا در سال 2014 اعلام کردند به منظور توسعه ظرفیت تولیدشان، کارخانه‌هایی در چین و مکزیک می‌سازند اما تولید این کارخانه‌ها زودتر از سال آینده آغاز نخواهد شد.

 

هیوندای هفته گذشته اعلام کرد انتظار دارد با رقابت بیشتری از سوی خودروسازان ژاپنی در سال 2015 روبرو شود بویژه که دولت ژاپن احتمالا سیاست ضعیف نگه داشتن ارزش ین برای تقویت صادرات را ادامه خواهد داد.

 

انتظار می‌رود هیوندای پس از استقبال گرم از سدان سوناتا، سال آینده مدل به‌سازی شده از خودروی اسپورت یوتیلیتی تاکسون و مدل کامپکت الانترا را عرضه کند.

 

این دو شرکت در گذشته اهداف فروش محافظه کارانه ای داشته اند. میزان فروش آنها در سال گذشته 5.8 درصد رشد کرد و به هشت میلیون خودرو رسید در حالیکه فروش 7.86 میلیون خودرو را هدف گذاری کرده بودند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی: www.isna.ir

 

اشکی که هنگام شکست میریزیم

همان عرقی است که هنگام تلاش نریختیم

 

شنبه 13 دی 1393  05:03 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها