عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه در آینده نزدیک

راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه در آینده نزدیک
شنبه 13 دی 1393  06:58 ب.ظ

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد:

راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه در آینده نزدیک

 

shutterstock_13007602.jpg معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران، پیشرفت و شتاب حرکت علمی و فناوری کشور را از اولویت‌های اصلی کشور دانست و افزود: حمایت دولت در زمینه تحقیقات کاربردی موردنیاز بسیار ضروری است و پژوهش باید از نظر نقد آزاد بوده و به لحاظ مالی مشکلی نداشته باشد.

 

دکتر مسعود یونسیان در گفت وگو با خبرنگار پژوهشی ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران افزود: رتبه دانشگاه علوم پزشکی تهران بر اساس رتبه‌بندی ESI در تولید مقالات و استنادات، رشد قابل‌ توجهی داشته است، بطوریکه در جولای 2014 توانستیم جایگاه اولین دانشگاه علوم پزشکی کشور را در تولید علم به خود اختصاص دهیم.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران به جهت ‌دهی پژوهش‌ها برای حل مشکلات کشور اشاره کرد و افزود: مکانیسم‌های لازم برای مسأله‌یابی، تشویق محققان و تسهیل اجرای پژوهش‌های مرتبط و همچنین مکانیسم‌های تضمین استفاده از نتایج مطالعات برای حل مسائل باید تقویت شود.

 

یونسیان ادامه داد: ارتقای کیفی محصولات پژوهشی، افزایش تعداد مقالات و ارجاعات در مجلات معتبر، نمایه‌سازی مجلات لاتین دانشگاه در بانک‌های اطلاعاتی معتبر با هدف افزایش مشاهده‌پذیری مجلات دانشگاه، انتشار مجلات دانشگاه با کمک ناشران حرفه‌ای بین‌المللی و داخلی، ترغیب یک خط پژوهشی برای هر محقق، ایجاد زیرساخت‌های پژوهشی جدید، راه‌اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی مرکزی با امکانات به ‌روز و تسهیل استفاده از آن برای محققان، ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت انجام پروژه‌های کلان جمعیتی با همکاری سایر دانشگاه‌ها و راه‌اندازی بانک‌های اطلاعاتی و بیوبانک‌ها در حوزه‌ بالینی را در دستور کار خود داریم.

 

وی در پایان از راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این آزمایشگاه در 11طبقه و بیش از 10 هزار متر زیربنا با 8 هزار متر فضای مفید و بیش از 5هزار مترمربع فضای مفید آزمایشگاهی با هدف تجمیع فعالیت‌های آزمایشگاهی علوم پایه و کاربردی دانشگاه و استفاده بهینه از منابع فیزیکی، تجهیزاتی و انسانی دانشگاه، در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی: www.isna.ir

امام حسین علیه السّلام فرمودند

إلهی أنا الفَقیرُ فی غِنایَ فَکَیفَ لاأکونُ فَقیرا فی فَقری؛ 

خدایا! من در حال بى نیازى نیازمندم ؛ پس چگونه در حال فقر نیازمند [تو] نباشم ؟

 

amirhossein1392

amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 15015
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها