حمایت وزارت نیرو از طرح‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید انرژی

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 15353
محل سکونت : * پادگان *

حمایت وزارت نیرو از طرح‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید انرژی

حمایت وزارت نیرو از طرح‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید انرژی

 

energy-1.jpg وزیر نیرو با اعلام حمایت وزارت نیرو از طرح‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید انرژی، گفت: در زمینه اصلاح الگوی مصرف بیش و پیش از هر اقدامی به کار فرهنگی نیاز داریم.

 

به گزارش سرویس علمی ایسنا، مهندس حبیب‌الله چیت چیان با بیان این مطلب در پنجاه و هفتمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور که در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، افزود: در زمینه انرژی و استفاده بهینه از این نعمت الهی، در معارف اسلامی یک گنجینه عظیم و بی‌پایان را مشاهده می‌کنیم که باید این ذخیره ارزشمند استخراج، تدوین و با زبان روز بین مردم منتشر شود.

 

وی ادامه داد: در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر ابتدا باید از طریق پرداخت یارانه میل مصرف کننده به سمت این انرژی‌ها متمایل شده و سپس با استفاده از دستاوردهای فناوری، تولید این انرژی‌ها با قیمت کمتر محقق شده و به تدریج پرداخت یارانه نیز قطع شود.

 

مهندس چیت چیان گفت: در زمینه اجرای طرح‌های بخش نیرو سیاست این وزارتخانه استفاده حداکثری از توان داخلی و الزام به انتقال دانش فنی اجرای این طرح‌ها به داخل کشور است.

 

وی افزود: به منظور پیش‌بینی و سیاستگزاری در زمینه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، آینده نگاری در این زمینه را ضروروی می‌دانیم و شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌تواند در این زمینه کمک رسان باشد.

 

وزیر نیرو ادامه داد: با توجه به تعیین قیمت نفت از جانب قدرت‌های جهانی که همواره فقط به سود خود می‌اندیشند، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر یک الزام است.

 

مهندس چیت چیان گفت: با احتساب قیمت گاز طبیعی که در نیروگاه‌های کشور استفاده می‌شود، هر کیلو وات برق به قیمت 2700 ریال به دولت هزینه تحمیل می‌کند، ولی همین برق با قیمت هر کیلووات 300 ریال به دست مصرف کننده می‌رسد و این یعنی پرداخت یک یارانه هنگفت از منابع عمومی کشور به بخش مصرف.

 

وی در پایان افزود: یکی از سیاست‌های کلان وزارت نیرو حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید انرژی و برنامه‌ریزی در راستای ایجاد منابع جدید در این زمینه و توجه جدی به صرفه‌جویی و استفاده بهینه است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی: www.isna.ir

 

اشکی که هنگام شکست میریزیم

همان عرقی است که هنگام تلاش نریختیم

 

شنبه 13 دی 1393  06:59 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها