برگزاری همایش آشنایی با آخرین قوانین دوپینگ و داروهای ممنوعه

 
alirezaHmzezadh
alirezaHmzezadh
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 2470
محل سکونت : اصفهان

برگزاری همایش آشنایی با آخرین قوانین دوپینگ و داروهای ممنوعه

 
barazandeh (1 of 3).jpg

همایش آشنایی با مبانی با دوپینگ و آخرین تغییرات قوانین و لیست داروهای ممنوعه برای جامعه فوتبال در سال 2015 برگزار شد.

 

دکتر احمد هاشمیان که تدریس این همایش را بر عهده داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، اظهار کرد: در این همایش که به میزبانی هیات فوتبال استان اصفهان برگزار شد، ضمن آموزش قوانین، آیین‌نامه جدید ملی مبارزه با دوپینگ و آخرین تغییرات اعمال شده در لیست داروهای ممنوعه به مخاطبان ارایه شد. همچنین تغییراتی که در میزان مجازات‌های متخلفان از سال 2015 میلادی اعمال خواهد شد، در این همایش به مخاطبین حاضر در همایش آموزش داده شد.

 

هاشمیان خاطر نشان کرد: با توجه به تغییراتی که در قوانین و به خصوص تاکید بر افزایش میزان دوره محرومیت‌ها در آیین‌نامه جدید ذکر شده و این آیین‌نامه از ابتدای سال 2015 اجرایی خواهد شد، ضرورت دارد در بحث آموزش و اطلاع رسانی به صورت فعال اقداماتی صورت بگیرد تا مخاطبان خود را ملزم به مطالعه آیین‌نامه در آخرین تغییرات بدانند تا از هر گونه محرومیت احتمالی ناخواسته در امان بمانند.

 

رییس پیشین کمیته‌ پزشکی ورزشی فدراسیون فوتبال افزود: با توجه به این که موارد تخلف محرومیت از سال 2015 چهار سال در نظر گرفته شده، این محرومیت‌ها از طرف نهادهای بین‌المللی به شدت نظارت می‌شود و احتمال تخفیف در مجازات‌ها وجود ندارد؛ بنابراین از مسئولان باشگاه‌ها ، کادر پزشکی، کادر فنی و به ویژه بازیکنان فوتبال تقاضا داریم تغییرات اعمال شده در آیین‌نامه را یک تکلیف حرفه‌ای بدانند و نسبت به مطالعه و کسب آگاهی از قوانین کوتاهی نکنند.

 

وی گفت: هر چند مسئولیت کمیته‌ پزشکی فدراسیون فوتبال را تحویل دادم، اما به هر میزان که فرصت به من اجازه دهد، آماده‌ام که دوره‌های آموزشی مورد نیاز را به صورت داوطلبانه و بدون چشم داشتی به بازیکنان و باشگاه‌ها ارائه دهیم تا بتوانیم از محرومیت سرمایه‌های فوتبال کشور به ویژه آنهایی که به دلیل عدم آگاهی از قوانین مرتکب تخلف می‌شوند، جلوگیری به عمل آوریم.

 

هاشمیان اظهار کرد: لیست داروهای ممنوعه و آخرین تغییرات اعمال شده در قوانین فوتبال در سایت فدراسیون فوتبال، فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا درج شده و جامعه فوتبال از طریق این سایت‌ها می‌توانند در جریان آخرین تغییرات انجام شده در قوانین قرار بگیرند.

 

وی در پایان همچنین پیرامون این پرسش که آیا نظری درباره واگذاری کلیه فعالیت‌های دوپینگ فدراسیون فوتبال به نادو دارید یا خیر؟ گفت: نظر خاصی در این باره ندارم.

 

 

ا‌نتها‌ی پیا‌م

خبرگزاري ايسنا

شنبه 13 دی 1393  07:04 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها