نمایش اسناد عملیات «کربلای 5» در ساختمان آرشیو ملی ایران

 
alirezaHmzezadh
alirezaHmzezadh
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 2470
محل سکونت : اصفهان

نمایش اسناد عملیات «کربلای 5» در ساختمان آرشیو ملی ایران

 
1420290556495_27.jpg

معاون اسناد ملی از افتتاحیه «نمایشگاه اسناد و افتخار 2 عملیات کربلای 5 » در ساختمان آرشیو ملی ایران در آستانه سالروز انجام این عملیات خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار سرویس «فرهنگ‌حماسه» ایسنا، غلامرضا عزیزی - معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران - ظهر امروز (شنبه 13 دی‌ماه) از برگزاری نمایشگاهی برای عملیات کربلای 5 خبر داد و گفت: قرار است در این نمایشگاه که با حضور پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت برگزار می‌شود، 112 تابلو به نمایش گذاشته شود.

 

وی افزود: بیشتر اسنادی که در این تابلوها نمایان است برای نخستین‌بار به نمایش درمی‌آیند و ممکن است در هر تابلو دو یا سه سند به چشم بخورد.

 

عزیزی با اشاره به خارج شدن بخشی از اسناد مرتبط با دفاع مقدس از رده طبقه‌بندی اطلاعاتی گفت: احتمالا همزمان با برگزاری «نمایشگاه اسناد افتخار 2 کربلای 5»، تعدادی از اسناد مرتبط با تبلیغات جنگ وزارت جهاد سازندگی نیز به نمایش گذاشته شود. این نمایشگاه صبح روز دوشنبه - 15 دی ماه - در ساختمان آرشیو ملی ایران آغاز به کار خواهد کرد.

 

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به وظایف معاونت اسناد ملی گفت: این معاونت در حوزه اسناد وظایفی همچون شناسایی و ارزشیابی اسناد دستگاه‌ها، امحای اوراق زائد، جمع‌آوری اسناد در مکانی واحد، فراهم آوردن آن برای مردم و حفظ و نگه‌داری اسناد را بر عهده دارد. در همین راستا دستگاه‌های دولتی و نهادهای مرتبط با دولت وظیفه دارند که اسناد خود را در اختیار این معاونت قرار بدهند. در رابطه با جمع‌آوری اسنادی که در اختیار مردم است نیز باید گفت ما این اسناد با سه رویکرد حفظ و نگهداری خواهیم کرد. نخست آنکه آن‌ها را خریداری می‌کنیم و اگر کسی نخواهد اسناد را بفروشد، آن‌ها را از آن به امانت خواهیم گرفت. علاوه بر این اگر صاحب سندی مایل به فروش یا امانت دادن آن نباشد کارشناسان ما به آن‌ها آموزش خواهند داد که چگونه از سند مراقبت کنند.

 

وی در بخش دیگر سخنانش یادآور شد: تا پایان امسال کارگاه مرمت اسناد و مطبوعات و نشریات انجام خواهد شد. پیش از این برای اسناد، نسخ خطی و مرمت جلد چرم فعالیت‌ها و کارگاه‌هایی برگزار شده بود.

 

انتهای پیام

خبرگزاري ايسنا

 

شنبه 13 دی 1393  07:12 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها