معلم شهیدی که به امام(ره) پیشنهاد تاسیس «جهاد سوادآموزی» را داد

 
alirezaHmzezadh
alirezaHmzezadh
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 2470
محل سکونت : اصفهان

معلم شهیدی که به امام(ره) پیشنهاد تاسیس «جهاد سوادآموزی» را داد

 
1420274474442_1.png

یادواره معلم شهید «نوروزعلی جلیل پور» با حضور مقامات استانی در گچساران برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، ظهرالدین پورالحسینی، مدیر آموزش و پرورش گچساران در یادواره گرامیداشت معلم شهید «نوروزعلی جلیل پور» با اشاره به اینکه مقام شهیدان به حدی والا و بزرگ است که تفکر انسانی نمی‌تواند این جایگاه مهم را ترسیم کند بیان کرد: یکی از کارهای بزرگ شهید جلیل‌پور پیشنهاد دادن تاسیس دستگاهی به نام «جهاد سوادآموزی» به امام راحل بود. پیشنهاد این شهید موجب شد تا رهبر کبیر انقلاب اسلامی فرمان تاسیس نهاد «نهضت سوادآموزی» را صادر کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهم فرهنگی مبارزه با بی‌سوادی است که این امر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، نیازمند مدیریت جهادی و عزم ملی است. ایشان همچنان در خشکاندن ریشه بی‌سوادی در کشور تاکید کردند. اما متأسفانه با توجه به اینکه سال‌ها از تاسیس این نهاد در کشور می‌گذرد، هنوز شاهد بی‌سوادی در کشور هستیم.

 

پورحسینی با بیان این مطلب که آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند بی‌سوادی را در سطح کشور ریشه‌کن کند یادآور شد: با همکاری تمام دستگاه‌ها در این کار عظیم و بزرگ می‌توان موفق‌تر عمل کرد و به نتایج دلخواه رسید و به منویات مقام معظم رهبری جامه عمل پوشاند.

 

وی در بخش دیگر سخنانش گفت: تا کنون با حرکت جهادگونه، ایران توانسته در جایگاه 16 علمی در سطح جهان قرار بگیرد. سهم نیروی انسانی در توسعه 70 درصد پیش‌بینی شده و از تعریف استاندارد یونسکو نیروی انسانی می‌تواند واجد شرایط باشد که از سواد برخوردار است.

 

به گزارش ایسنا، یادواره گرامیداشت شهید نوروز جلیل پور در سالن فرمانمداری گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستان گچساران برگزار شد.

 

انتهای پیام

خبرگزاري ايسنا

 

شنبه 13 دی 1393  07:14 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها