عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

حمایت جالب مردم سوئد از مسلمانان +تصاویر

حمایت جالب مردم سوئد از مسلمانان +تصاویر
شنبه 13 دی 1393  09:23 ب.ظ

تعداد زیادی از شهروندان سوئدی در واکنش به حملات اسلام ستیزان به مساجد مسلمانان، در محل مسجد شهر اوپسالا حاضر شدند و مطالبی در حمایت از جامعه مسلمان سوئد به یادگار گذاشتند.

به گزارش فرهنگ نیوز، هزاران تن از مردم سوئد در اعتراض به حملات اخیر به مساجد این کشور در چندین شهر تظاهرات کرده‌اند.
معترضان در بزرگ‌ترین تظاهراتی که روز جمعه مقابل پارلمان سوئد در استکهلم، پایتخت این کشور برگزار شد پلاکاردهایی با مضمون «به مسجد من آسیب مرسان» در دست داشتند.

در 10 روز اخیر 3 حمله متوالی به مساجد رخ داده که همزمانی آن با تقویت جریان‌های راست افراطی در این کشور، بسیاری از شهروندان سوئد را نگران کرده است.

مهاجمان نا‌شناس پنج‌شنبه گذشته تلاش کردند یکی دیگر از مساجد سوئد در شهر اوپسالا واقع در شرق این کشور را به آتش بکشند.

به گفته سخنگوی پلیس اوپسالا، مهاجمان پس از نوشتن شعارهای نژادپرستانه و رکیک روی دیوار مسجد به داخل ساختمان کوکتل مولوتف و بمب آتش‌زا پرتاب کردند اما مسجد آتش نگرفت.

خرابکاران روز کریسمس نیز مسجدی را در اسکیلستونا واقع در نزدیکی استکهلم به آتش کشیدند و در این بین پنج تن زخمی شدند؛ اواخر دسامبر نیز مسجدی در شهر اسلو واقع در جنوب سوئد دچار حریق عمدی شد.

«آلیس باه کوهنکه» وزیر فرهنگ سوئد در سخنرانی برای معترضان گفت هدف از این حملات «ارعاب و تضعیف» مردم است.

وی افزود: به همین دلیل یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توان انجام داد آن است که ترس به خود راه ندهیم.

در شهرهای مالمو و یوتبری نیز تظاهرات‌های مشابهی برگزار شد.

تعداد زیادی از شهروندان در اعتراض به حمله روز پنج‌شنبه در محل مسجد شهر اوپسالا حاضر شدند و مطالب در حمایت از جامعه مسلمان سوئد به یادگار گذاشتند.

مسلمانان و غیرمسلمانان این شهر با نوشتن مطالبی که در قلب‌های کوچک و رنگارنگی تعبیه شده بود آن‌ها را بر روی درب‌ و دیوار مسجد چسباندند.

 

victoryone

victoryone
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3319
محل سکونت : خوزستان
tahmores تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها