عضویت العربیة English
امام سجاد علیه‌السلام: [اى زینب] تو بحمداللّه عالمى هستى که نزد کسى تعلیم ندیدى و دانایى هستى که نزد کسى نیاموختى. بحارالأنوار، ج45، ص164

استفاده ‌از سلاح‌ کشنده علیه بحرینی‌ها+عکس

استفاده ‌از سلاح‌ کشنده علیه بحرینی‌ها+عکس
شنبه 13 دی 1393  09:24 ب.ظ

نیروهای آل خلیفه با استفاده از سلاح های کشنده و تلاش برای زیرگرفتن مردم، تظاهرات دیروز مردم در اعتراض به بازداشت دبیرکل وفاق را به جمعه خونین بحرین تبدیل کردند.

به گزارش فرهنگ نیوز، در پی تظاهرات مسالمت آمیز مردم بحرین در اعتراض به بازداشت شیخ "علی سلمان" دبیرکل جمعیت وفاق، نیروهای رژیم آل خلیفه برای سرکوب مردم به زور متوسل شدند.

نیروهای آل خلیفه در برخی از مناطق به شدت با مردم درگیر شدند، و به جای متفرق کردن مردم سعی کردند با خودروهای پلیس آن ها را زیر بگیرند؛ و کسانی را که در پی نجات جان خود برمی آمدند با خودرو دنبال می کردند.

آن ها همچنین، به بهانه شلیک گاز اشک آور جهت متفرق کردن مردم، گلوله های گاز اشک آور را عمداً به صورت مستقیم به بدن تظاهر کنندگان شلیک می کردند.

جمعۀ خونین بحرین همچنین با استفاده گستردۀ نیروهای رژیم آل خلیفه از سلاح های ممنوع همراه شد. آن ها از تفنگ های ساچمه ای که در سطح بین المللی استفاده از آن ممنوع است، برای هدف قرار دادن تظاهرکنندگان و غافلگیر کردن آنان استفاده کردند و از قصد رژیم برای شکنجه تظاهرکنندگان مسالمت جو، پرده برداشتند.

همه این جنایت ها، در واکنش به اعتراض مسالمت جویانه و خالی از خشونت ِ مردم به بازداشتِ بی دلیلِ شیخ علی سلمان صورت گرفت.

رژیم آل خلیفه با بازداشت شیخ علی سلمان، نه تنها خشم مردم بحرین، بلکه خشم شیعیان سراسر جهان را برانگیخت و محکومیت های گسترده بین المللی را به جان خرید.

منبع: العالم
victoryone

victoryone
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3282
محل سکونت : خوزستان
tahmores تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها