آیت‌الله سیستانی شناسایی عاملان ترور ائمه مساجد بصره را خواستار شد/رئیس پارلمان در بصره

 
alirezaHmzezadh
alirezaHmzezadh
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 2470
محل سکونت : اصفهان

آیت‌الله سیستانی شناسایی عاملان ترور ائمه مساجد بصره را خواستار شد/رئیس پارلمان در بصره

 
22-322.jpg

در پی ترور چند تن از ائمه مساجد در بصره مرجع عالی قدر شیعیان به نماینده خود در استان بصره ابلاغ کرد که باید دستگاه‌های امنیتی در این استان جهت شناسایی عاملان این رخداد وارد عمل شوند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی المسلة، یوسف الحمدانی، عضو جماعت العراق در گفت‌وگویی مطبوعاتی عنوان داشت: کسانی که ترور شده‌اند از کسانی بودند که به صلح و همزیستی مسالمت آمیز میان مردمان استان بصره ترغیب می‌کردند و خاری در چشم تروریست ها و مجرمانی بودند که خواهان ضربه زدن به وحدت عراق هستند.

 

وی افزود: ما نمی‌توانیم هیچ طرف یا قشر خاصی را متهم کنیم چرا که عملیات بزرگی در پشت این طرح قرار دارد و هدف آن مشخص است که هدف از آن تخریب عراق و دو دستگی میان مردمان آن است و ما باید این فرصت را از این افراد بگیریم.

 

الحمدانی از نقش محمد فلک، نماینده آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان قدردانی کرد و افزود: محمد فلک اعلام کرده است که مرجع عالیقدر شیعیان با وی تماسی برقرار ساخت و تاکید کرد که باید تسلیت وی به مردمان بصره و بالاخص خانواده‌های شهدا ابراز شود.

 

الحمدانی گفت: آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی به نماینده خود در استان بصره ابلاغ کرد که باید دستگاه امنیتی را جهت یافتن عاملان این جنایت شنیع و بازداشت آن‌ها ترغیب کند. پیشتر کمیسیون امنیتی در شورای شهرستان الزبیر در استان بصره از کشته شدن سه تن از ائمه مساجد و زخمی شدن دو تن دیگر در حمله تروریست‌ها در ورودی این شهرستان در غرب استان بصره خبر داد.

 

محمد الغبان، وزیر کشور عراق نیز دستور تشکیل کمیته‌ای را جهت شناسایی عاملان این رخداد و دلایل آن صادر کرد.

 

وزارت کشور عراق نیز اعلام کرد که این حادثه با هدف تشدید اختلافات طائفه‌ای و دشمن افکنی علیه طرف‌های دیگر صورت گرفته است و باید نسبت به مکر و نیرنگ دشمنان و افراد نادان احتیاط لازم را پیشه کرد.

 

در همین راستا دفتر حیدرالعبادی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که وی تماس تلفنی با فرمانده عملیات بصره و رئیس پلیس این استان برقرار ساخته است تا مساله ترور این علمای دین را پیگیری کند.

 

دفتر نخست وزیر عراق اعلام کرد که باید تحقیقات لازم در خصوص این جنایت تروریستی که به کشته شدن سه تن از علمای اهل تسنن انجامید به عمل آید.

 

العبادی تاکید کرد که باید این گروه‌های تروریستی که امنیت مردمان بصره را تهدید می‌کنند و براساس برنامه‌ها و طرح‌های خرابکارانه عمل می‌کنند از بین برده شوند.

همچنین سلیم جبوری رئیس پارلمان عراق امروز برای اطلاع از جزئیات بیشتر این حادثه به بصره سفر کرده است.

همزمان ایاد علاوی، معاون رئیس جمهوری عراق حادثه ترور این ائمه مساجد را محکوم و از مردمان بصره خواست تا وحدت و همبستگی خود را حفظ کنند.

 

ایاد علاوی در بیانیه مطبوعاتی گفت: همزمان با سالگرد و جشن‌ها در جهان اسلام و مسیحی برای میلاد حضرت محمد (ص) و حضرت مسیح (ع) دست نیرنگ آمیز تروریسم بار دیگر دست به جنایتی علیه تعدادی از ائمه گرانقدر مساجد بصره زد.

 

در همین حال محمود الصمیدعی، رئیس دفتر اوقاف اهل تسنن خواهان پیگیری جدی جنایت ترور این افراد شد و گفت: این جنایتکاران در کنار داعشی‌ها ایستاده‌اند.

 

انتهای پیام

خبرگزاري ايسنا

شنبه 13 دی 1393  10:19 ب.ظ
تشکرات از این پست
tahmores amirhossein1392
دسترسی سریع به انجمن ها