5 برنامه عالی که باعث بالا رفتن سرعت کامپیوترتان می‌شود

 
karkas074
karkas074
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 2100
محل سکونت : Qom

5 برنامه عالی که باعث بالا رفتن سرعت کامپیوترتان می‌شود

زمانی که حس می‌کنید کامپیوترتان دیگر سرعت قبل را ندارد، وقت آن شده که دست بکار شوید و سخت‌افزار خود را ارتقا دهید، اما پیش از ارتقای سخت‌افزاری بهتر است تلاشی در زمینه نرم‌افزاری هم بکنید تا شاید جواب دهد.

یکی از کارهای نرم‌افزاری که می‌توانید انجام دهید، استفاده از ابزاری است که قول تمیز کردن سیستم و بالا بردن سرعت را می‌دهد. در مطلب زیر 5 برنامه قوی در این زمینه را معرفی می‌کنیم که البته در مواقعی همین ابزار ممکن است موجب غیر فعال شدن برخی از ویژگی‌های سیستمی‌تان شود .

Autoruns

Autoruns-580-100 (1)

اگر بخواهید بدانید که چه برنامه‌هایی در حال اجرا هستند و چقدر از سرعت کامپیوترتان را می‌گیرند، می‌توانید از Windows Task Manager خود ویندوز بهره ببرید، اما اگر می‌خواهید این اطلاعات را دقیقتر داشته باشید و بدانید که کدام برنامه‌ها در بالا آمدن ویندوز اجرا می‌شوند و هر کدام چه مقدار تاثیر روی سرعت سیستم دارند، بهتر است از ابزار Autoruns استفاده کنید.

با این ابزار می‌توانید مبدا برنامه‌ای را که در حال اجراست ببینید، بر تمام اکانتهای روی سیستم نظارت داشته باشید و برنامه‌ای را که نمی‌خواهید اجرا شود تنها با برداشتن تیک متوقف کنید.

PC Decrapifier

PCDC-580-100

یکی از اصلی‌ترین دلایل کند شدن سیستم، برنامه‌هایی هستند که به طور پیش فرض روی آن نصب می‌شوند. در برخی از مواقع این برنامه‌ها مفید هستند، اما بیشتر اوقات می‌بینید که کامپیوتر چیزهایی را اجرا می‌کند که بدردتان نمی‌خورد. اینجاست که باید از PC Decrapifier کمک بگیرید.

این ابزار می‌تواند براحتی برنامه‌هایی که با خود سیستم آمده‌اند و هر نرم‌افزار دیگری را که نمی‌خواهید پاک کند.

WinDirStat

WinDirStat-580-100

زمانی که هارد پر شده است، ویندوز دیگر فضای کافی برای حافظه مجازی که برای اجرای سریع برنامه‌ها استفاده می‌کند نخواهد داشت. در این هنگام کاربر می‌تواند از ابزار پیشفرض ویندوز با نام Disk Cleanup  استفاده کند تا از دست فایلهای سیستمی خلاص شود، اما راه بهتری وجود دارد و آنهم استفاده از WinDirStat است.

این برنامه زیر یک دقیقه نقشه‌ای مجازی از سیستم را به نمایش در می‌آورد که فایلها در آن با رنگ کد شده‌اند. فایلهای بزرگتر فضای بیشتری روی هارد اشغال کرده‌ و اینگونه است که می‌توانید آنهایی را که لازم نیستند پاک کنید.

Revo Uninstaller

Revo-580-100

اگر به ابزاری نیاز دارید که برنامه‌های غیر لازم را از روی سیستم کاملا پاک کند از Revo Uninstaller استفاده کنید. خود Windows Uninstaller استاندارد ویندوز هم این کار را برایتان انجام می‌دهد، ولی در برابر برخی از برنامه‌های سمج، کم آورده و ممکن است مقداری از آنها روی سیستم باقی بماند. اما Revo Uninstaller به دنبال آخرین اثرات برنامه‌ها در رجیستری رفته  و مطمئن می‌شود که آنها به طور کامل پاک می‌شوند. در ضمن این ابزار می‌تواند برنامه‌هایی که قابلیت پاک شدن ندارند، درست کار نمی‌کنند یا به اشتباه پاک کرده‌اید به راحتی و به طور کامل از سیستم حذف کند.

این برنامه به اندازه‌ای که می‌خواهیم سریع نیست، ولی کاملا قابل اطمینان است.

Microsoft Security Essentials

MSE-580-100

انتی ویروس‌های فراوانی برای انتخاب وجود دارند، ولی نام‌های بزرگ پر شده‌اند از ویژگی‌های اضافه و لازم که می‌توانند در مواردی بیشتر از نام خود برنامه به شما سرویس دهند. اگر آخرین نسخه ویندوز را دارید، پس می‌توانید از Microsoft Defender  استفاده کنید، ولی بهتر است نرم‌افزار قدرتمندتری چون Microsoft Security Essentials را تهیه کنید و از آن برای تون آپ سیستم بهره ببرید. این نرم‌افزار اگر بدافزاری مانع از سرعت دستگاه بشود آنرا شناسایی کرده و حذف می‌نماید.

اللهم عجل لولیک الفرج

یک شنبه 14 دی 1393  12:19 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها