سیستم عامل تایزن در تمامی تلویزیون‌های هوشمند سال 2015 سامسونگ

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7865

سیستم عامل تایزن در تمامی تلویزیون‌های هوشمند سال 2015 سامسونگ

سامسونگ در تابستان 2014 نخستین نمونه از تلویزیون‌های مجهز به سیستم عامل Tizen خود را رونمایی کرد. حالا به نظر مسیر توسعه این سیستم عامل پیشرفت داشته و سامسونگ امروز اعلام کرد که تمامی تلویزیون‌های هوشمند سال جدید را به این سیستم عامل مجهز می‌کند. 
 


اما این سیستم عامل چه توانایی‌هایی را به تلویزیون‌ها اضافه می‌کند؟ علاوه بر اجرای پلی استیشن ناو برای استریمینگ بر مبنای کلود، این تلویزیون‌ها می‌توانند در دستگاه‌های موبایلی نزدیک خود، استریمینگ ویدیو داشته باشند. تلویزیون از طریق بلوتوث LE دستگاه را شناسایی می‌کند و با کمک وای فای دایرکت به اتصال با آن می‌پردازد. جالب است که تلویزیون در حالت خاموش نیز می‌تواند چنین اتصالی را برقرار کند. 

هفته آینده می‌توانیم اطلاعات بیشتری در CES لاس وگاس از این تلویزیون‌ها بشنویم.

تصمیم سامسونگ مبنی بر تجهیز تمامی تلویزیون‌های هوشمندش به پلتفرم اختصاصی تایزن در حالی است که گوگل نیز پلتفرم تلویزیونی اش موسوم به اندروید تی‌وی را روانه بازار کرده است. 

هنوز از سیاست‌های سامسونگ در استفاده از سیستم عامل گوگل اخباری منتشر نشده، اما به نظر می‌رسد این تصمیم سامسونگ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تلویزیون جهان بتواند بر سیستم عامل گوگل تأثیر مهمی داشته باشد.

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

یک شنبه 14 دی 1393  12:22 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها