تکنولوژی در عین افزایش بهره‌وری، ساعات کاری را نیز طولانی‌تر می‌کند

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7865

تکنولوژی در عین افزایش بهره‌وری، ساعات کاری را نیز طولانی‌تر می‌کند

کارمندانی که در آمریکا با اینترنت سر و کار دارند، گمان می‌کنند که اینترنت باعث افزایش بهره‌وری آن‌ها شده، اما در عین حال ساعات کاری آن‌ها را نیز افزایش داده است.

The Pew Research Center از مراکز تحقیقاتی آمریکا، امروز نتیجه نظرسنجی خود از کارمندانی که روزانه با اینترنت سر و کار دارند را منتشر کرده (چه به صورت تمام‌وقت و چه پاره‌وقت) که دارای نتایج جالب‌توجهی است.

بر اساس این نظرسنجی، 92 درصد کسانی که در این تحقیق شرکت کرده‌اند، اعتقاد دارند که اینترنت به میزان بهره‌وری آن‌ها آسیبی نزده است. از این 92 درصد 46 درصد فکر می‌کنند که اینترنت بهره‌وری آن‌ها را افزایش داده و 46 درصد نیز اینترنت را در این امر بی‌تأثیر دانسته‌اند.


اکثریت افراد می‌گویند که اینترنت به بهره‌وری آنها آسیب نزده است

با این حال، کاشف به عمل آمده که بهره‌وری بیشتر بی‌ضرر نیز نبوده است. بر اساس تحقیق Pew حدود 35 درصد از کارمندانی که به شکل آنلاین کار خود را انجام می‌دهند، افزایش ساعات کاری را تجربه کرده‌اند. 61 درصد از کارمندانی که مورد تحقیق قرار گرفته‌اند، ایمیل نقش "بسیار مهمی" در فعالیت آن‌ها دارد و ممکن است ارسال همین ایمیل‌ها عاملی برای افزایش ساعات کاری باشد. 

جالب است که در مجموع تنها 54 درصد از این افراد گفته‌اند که اینترنت "بسیار مهم" است.

همچنین اکثریت این افراد می‌گویند که شبکه‌های اجتماعی در انجام بهتر کارها کمکی نمی‌کند و تنها 4 درصد از آنها شبکه‌های اجتماعی را برای کارهایشان "بسیار مهم" توصیف کرده‌اند.


درصد افرادی که رؤسایشان وبسایت‌های خاصی را مسدود کرده و یا قوانینی برای استفاده از اینترنت وضع کرده‌اند

در این بین حدود 46 درصد از آن‌ها نیز خبر داده‌اند که رؤسایشان وبسایت‌هایی خاصی را از دسترس آن‌ها قطع کرده‌اند. به هر صورت اجرای کارها در زمان مناسب، نیازمند حذف تعدادی از وبسایت‌های تلف‌کننده وقت است.

نتیجه تحقیقات جامع Pew در وبسایت این کمپانی موجود است. 

 

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

یک شنبه 14 دی 1393  12:26 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها