عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

9 دلیل که نمی گذارد وزن تان کم شود

9 دلیل که نمی گذارد وزن تان کم شود
یک شنبه 14 دی 1393  05:56 ق.ظ

 

برخی اوقات خود را بسیار به زحمت می اندازید و مقدار زیادی پول و زمان برای برنامه های غذایی و ثبت نام در باشگاه های ورزشی هزینه می کنید، اما عجیب است که نتیجه ای نمی گیرید! در این نوشته ۹ دلیل احتمالی را باهم بررسی می کنیم که شاید به آن خاطر وزن شما کاهش نمی یابد.

1 - شما در مصرف غذاهای سالم زیاده روی می کنید

زمانی که شما در حال اجرای یک رژیم غذایی شامل مواد غذایی سالم مانند آجیل ها، سبزیجات و پروتئین ها هستید، این به آن معنا نیست که نیاز دارید بیش از حد از آن ها مصرف کنید! بیش از حد خوردن، شما را برای کاهش وزن آماده نمی کند.

2 - صبحانه را قلم گرفته اید

صبحانه مهم ترین و مهم ترین وعده ی غذایی روزانه ی شماست! این وعده، سریع تر از وعده های غذایی دیگر هضم شده و انرژی مورد نیاز بدن شما را تأمین می کند. اگر شما صبحانه را نادیده بگیرید، در وعده های غذایی دیگر تمایل پیدا خواهید کرد که بیشتر بخورید، زمانی که متابولیسمتان پایین است.

3 - شما به مفهوم اندازه ی وعده ها آگاه نیستید

احتمالاً شما فقط ۳ بار در روز غذا می خورید و بین آن سه وعده، وعده های کوچک تری ندارید. در صورتی که اینطور باشد و هر بار وعده های غذایی کاملی داشته باشید، هیچ گاه نخواهید دانست که چه زمانی می توانید قاشقتان را کنار بگذارید و با چنگال غذا بخورید!

4 - ممکن است کم خوابی داشته باشید

نادیده گرفتن خواب کافی بصورت مستمر باعث می شود تا بیشتر احساس گرسنگی کنید، مصرف قهوه تان را افزایش می دهد و بدنتان به اندازه ی کافی برای تمرینات ورزشی نیرو نخواهد داشت. تمرین کم و بی کیفیت بر میزان کاهش وزن شما تأثیر خواهد گذاشت.

5 - شما مقدار زیادی غذاهای کم کالری می خورید

ماست، کشک و شیر کم چرب در هر فروشگاهی یافت می شود. اگرچه آن ها هنوز سرشار از چربی اشباع شده هستند. مصرف بیش از حد مواد غذایی کم چرب، همانند مصرف غذاهای پر کالری است.

6 - احتمالا برنامه ی منظم ورزشی مناسبی ندارید

آیا فکر می کنید اگر کار شما با سفر و پیاده روی های زیاد آمیخته شده است، این ورزش کردن را پوشش می دهد؟ اگر شما تصمیم جدی گرفته اید که وزنتان را کم کنید، بدنتان به یک برنامه ی منظم ورزشی مناسب احتیاج دارد.

7 - شما آب نمی نوشید

اگر شما آب زیادی بنوشید، معده تان پر خواهد بود و کمتر غذا می خورید، همچنین بر روی اندازه ی وعده های غذایی تان نیز کنترل پیدا خواهید کرد. کمبود آب در بدنتان باعث خواهد شد بیشتر غذا بخورید!

8 - رژیم غذایی پر سر و صدایی دارید

هر برنامه ی تناسب اندامی نیازمند این است که خود را فدای آن کنید! اگر شما در حال اجرای یک رژیم غذایی هستید، با خودتان روراست باشید. آیا نیمه شب بی سر و صدا به سراغ یخچال و شکلات ها می روید و پیش روی دیگران تظاهر می کنید که ناهار سالاد می خورید؟ همین می شود که دیگران به شما می گویند آن چنان که باید وزن کم نکرده اید!

9 - خیلی بیرون از خانه غذا می خورید

احتمالاً شما دوستان و بستگان زیادی دارید که نمی توانید در مقابل خواست آن ها «نه» بگویید! و به همین علت خیلی بیرون از خانه و در رستوران های فست فود غذا می خورید. این، به برنامه ی کاهش وزن شما آسیب می رساند.

tachberdee

tachberdee
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4131
محل سکونت : گلستان
papeli تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها