فرش10هزارمتری حرم امام حسین (ع)

 
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 17774
محل سکونت : اصفهان

فرش10هزارمتری حرم امام حسین (ع)

 
فرش‌۱۰‌هزار‌متری‌ حرم‌ امام‌ حسین(ع) +عکس
هنرمندان اصفهانی فرش ۱۰ هزار متری صحن حضرت فاطمه (س) حرم مطهر امام حسین (ع) را می بافند. از زمان آغاز بافت این فرش تا کنون ۱۱ سال می گذرد.
 

به گزارش فرهنگ نیوز، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان'علی حیدری' گفت: این فرش دستباف با هزینه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در یکی از کارگاههای فرش استان اصفهان بافته می شود.

وی بدون اشاره به مدت زمان بافت این فرش و تعداد هنرمندانی که این فرش را خواهند بافت، افزود: قرارداد بافت این فرش درحال نهایی شدن است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با بیان اینکه این ستاد از ۱۱ سال قبل فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: تجمیع کمک های مردمی برای کارهای ارزشمند و تهیه امکانات مناسب برای زائران عتبات عالیات در عراق از اهداف تاسیس این ستاد مردمی است.

وی اظهار کرد: در این مدت توانسته ایم پروژه های متعددی را در عتبات عالیات در شهرهای نجف اشرف، کربلا، سامرا و کاظمین عراق که قبور مطهر ائمه (ع) در آن قرار دارد، اجرا کنیم.

حیدری افزود: ۲۲۰ هزار متر مربع از فضاهای عتبات عالیات و مراکز بهداشتی و اقامتی این اماکن، توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان بازسازی و ساخته شده است.

وی همچنین به بیمارستان حضرت سجاد (ع) در کربلا که توسط این ستاد درحال ساخت است، اشاره کرد و گفت: این بیمارستان با ۱۲۰ تخت مراحل پایانی ساخت را طی می کند و بزودی برای ارائه خدمات به زائران امام حسین (ع) به بهره برداری خواهد رسید.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان، احداث درمانگاه حضرت زینب (س) و مجمتع اقامتی حضرت سیدالشهدا در کربلا همچنین مشارکت در بازسازی حرمین عسکریین (ع) را از دیگر اقدامات این ستاد اعلام کرد.

وی به ساخت کتیبه قتلگاه امام حسین (ع) که پنجشنبه شب در اصفهان رونمایی شد اشاره کرد و افزود: در ساخت این کتیبه که توسط ۳۰ هنرمند اصفهانی و به مدت یک سال و نیم پایان یافت، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی و نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاهها، ستاد عتبات عالیات را یاری کردند.

 

خدایا دلم به سان قبله نماست...وقتی عقربه اش به سمت "تو"می ایستد آرام می شود

"ان الله مع الصابرین ...همانا خداوند با صابرین است"

یک شنبه 14 دی 1393  10:27 ق.ظ
تشکرات از این پست
ali_kamali nazaninfatemeh mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها