ادغام پایانه‌ های جنوب و غرب تهران

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 64160
محل سکونت : تهران

ادغام پایانه‌ های جنوب و غرب تهران

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهرداری تهران از آغاز فاز مطالعاتی جابجایی و ادغام پایانه جنوب و غرب پایتخت خبرداد.

محمدرضا حاجی بیگی در مورد آخرین وضعیت جابجایی دو پایانه غرب و جنوب گفت: به دلیل آلودگی هوا و ناهنجاری‌های این پایانه، در حال حاضر در فاز مطالعاتی جابجایی این دو پایانه هستیم؛ چرا که فضایی که این دو پایانه در شهر اشغال کرده است می‌تواند مورد بهره برداری بهتری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه نقطه برای ایجاد پایانه جدید در نظر گرفته شده است، گفت:‌ در بزرگراه قم مسیر فرودگاه امام و شهر آفتاب و مسیر تقاطع آزادگان – آیت الله سعیدی و محدوده‌ای در گرمدره بین اتوبان جدید همت و کرج در نظر گرفته شده است که مطالعات از سوی کارشناسان معاونت عمران و شهرسازی در حال انجام است و در صورت تعیین فضای مناسب، پایانه جدیدی که بتواند جنوب غرب، شمال غرب و غرب تهران را پوشش دهد ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه زمین 30 هکتاری تقاطع آزادگان – آیت الله سعیدی مکان مناسبی برای ایجاد پایانه جدید است، اظهارکرد: بزرگراه قم و منطقه گرمدره از تهران دور هستند و ممکن است دسترسی‌ها را محدود کنند، اما در محل تقاطع آزادگان خط 3 مترو عبور کرده و دسترسی‌ها بهتر است.

حاجی بیگی همچنین با اعلام استقبال شهرداری از ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاران برای ساخت و بهره برداری از پایانه‌های مسافربری گفت: بخش خصوصی می‌تواند از پتانسیل این پایانه‌ها استفاده کرده و در عوض شهرداری نیز می‌تواند از امکانات خود تسهیلاتی را برای این بخش در نظر بگیرد.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

یک شنبه 14 دی 1393  11:24 ق.ظ
تشکرات از این پست
ali_kamali tahmores
دسترسی سریع به انجمن ها