عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

***درختان قبل از مرگ جیغ می کشند!***

***درختان قبل از مرگ جیغ می کشند!***
یک شنبه 14 دی 1393  11:30 ق.ظ

درختان قبل از مرگ جیغ می کشند!

ه گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از مشرق، با توجه به تحقیقات دانشمندان فرانسوی، درختان در زمان مرگ و قبل از این که نقش بر زمین شوند، صداهایی منتشر می‌کنند که خبر از مرگ قریب الوقوع آنها می‌دهد.

آزمایش‌هایی که توسط محققان گرنوبل در فرانسه انجام شد حاکی از این است که درختان هنگامی که از خشکسالی رنج می‌برند، صداهایی فراتر از صوت از خود منتشر می‌کنند.

محققان نوعی درخت کاج مرده خیس را در یک هیدروژل برای شبیه‌سازی به صورت یک درخت زنده قرار دادند و سپس ژل را در یک محیط مصنوعی خشک قرار داده و به صداهای ناشی از حباب‌های ایجاد شده در هوا گوش دادند. در حال حاضر، محققان در حال ساخت تجهیزاتی هستند که قادر به گوش دادن صدای درختان باشد.

همچنین محققان در تلاش برای انطباق فناوری حسگرهای صوتی برای تشخیص صدای درختان هستند و نیاز به همکاری با زیست‌شناسان برای به دست آوردن اطلاعاتی در رابطه با حیات درختان دارند

لحظه لحظه زندگی را سپری میکنیم تا به خوشبختی برسیم ٬

غافل ازاینکه خوشبختی در همان لحظه ای بود که سپری شد.

این روزها انسان ها دل یکدیگر را میدرند و بیچاره گرگ ها که بیکار نشسته اند

ali_kamali

ali_kamali
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 2055
khodaeem1 borkhar تشکرات از این پست

پاسخ به:***درختان قبل از مرگ جیغ می کشند!***
چهارشنبه 1 بهمن 1393  06:10 ب.ظ

باسلام-من یه مطلبی خوندم درمورداینکه گیاهان از احساسات انسانی پیروی میکنند-اگه اونو بتونید پیدا کنید یه دناممنون میشم

mh5917

mh5917
کاربر تازه وارد
تعداد پست ها : 6
دسترسی سریع به انجمن ها