گزارش زنده: ايران 1 - عراق 0

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21956
محل سکونت : مازندران

گزارش زنده: ايران 1 - عراق 0

 

ايران با گل سردار آزمون در نيمه دوم از عراق پيش افتاد.

ایران که در این مسابقه تنها از یک بازیکن اصلی خود بهره می برد نمایش مطمئن و قدرتمندانه ای برابر تیم عراق داشت و حریف باتجربه غرب آسیایی را کاملا کنترل کرد. ایران که در این بازی هم با سبکی شبیه آنچه که در جام جهانی نمایش داده بود، بازی کرد، در نیمه اول دو بار هم صاحب موقعیت‌های عالی گل شد که این توپ‌ها با خوش‌شانسی عراقی‌ها به گل تبدیل نشد. نکته جالب این بازی حضور دو بازیکن غیرتخصصی در پست قلب دفاع بود و اینکه آنها چندان هم بد بازی نکردند. ایران با نمایش فیزیکی، خطاهای حساب شده و سرعت فوق‌العاده در ضدحملات، تیمی است که می‌تواندعراق را در نیمه دوم هم بسیار آزار دهد.
 

ترکیب تیم ملی ایران:
 علیرضا بیرانوند (60 محسن فروزان)، مهرداد پولادی، مرتضی پورعلی گنجی، هاشم بیگ زاده، وریا غفوری، امید ابراهیمی، وحید امیری،‌ رامین رضاییان،‌سروش رفیعی،‌سردار آزمون، کریم انصاری‌فرد (کاپیتان)
سرمربی: کارلوس کی‌روش

گل: سردار آزمون 56 برای ایران
اخطار: سردار آزمون 33 از ایران و احمد ابراهیم 41 از عراق

ایران در این مسابقه با ترکیب ۲-4-۴ پس از مدت‌ها از دو مهاجم نوک استفاده کرده است. به نظر می رسد از جمع بازیکنان فعلی، تنها مهرداد پولادی بازیکن ثابت تیم ملی در جام جهانی باشد. کی‌روش در این مسابقه از پورعلی‌گنجی و بیگ‌زاده در قلب دفاع استفاده کرده که همین مساله نشان می‌دهد این مسابقه را چندان جدی نگرفته است.

اتفاق ویژه:
در ترکیب ایران بیرانوند،‌رضاییان، امیری و پورعلی گنجی اولین بازی ملی خود را انجام می‌دهند.

شرح گل:
1 ـ 0 (ایران): سردار آزمون مهاجم جوان تیم‌ملی در دقیقه 56 با پای چپ دروازه عراق را باز کرد. آزمون با جا گذاشتن دفاع حریف و یک استارت 30 متری به شکلی فوق العاده با پای چپ دومین گل ملی خود را در دومین بازی متوالی به ثمر رساند.

دقایق حساس:
دقیقه ۲۲: ضدحمله برق آسا و کار فوق‌العاده تیم ایران، وحید امیری را با دروازه‌بان حریف تک به تک کرد، اما شوت امیری در شرایطی که می‌توانست به گل اول بازی تبدیل شود، راهی به دروازه عراق نیافت.
دقیقه ۴۱: شوت امیری و دفع ناقص دروازه‌بان عراق فرصت خوبی را نصیب وریا غفوری کرد، اما غفوری توپ را از دو قدمی به بالای دروازه زد.

حواشی:
*گزارشگر بازی ضرغام اسماعیل مدافع تیم ملی عراق را بارها به اشتباه با نام مروان حسین معرفی کرد.
یک شنبه 14 دی 1393  12:27 ب.ظ
تشکرات از این پست
ali_kamali
دسترسی سریع به انجمن ها