عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

استریل کردن مسواک با این کار

استریل کردن مسواک با این کار
یک شنبه 14 دی 1393  01:09 ب.ظ

با هیمن مسواک شما بسیاری از میکروبها و باکتری های آلوده وارد بدنتان می شوند پس سعی کنید همیشه قبل از مسواک زدن آن را استریل کنید.

مسواک ها محیط مناسی برای رشد و پرورش باکتری ها هستند.
محققان دانشگاه منچستر در مطالعه ای متوجه شدند که اکثر مسواک ها حاوی 10 میلیون میکروب هستند که درصد بالایی از آنها باکتری های بالقوه خطرناک مانند «ایی.کولی» هستند.
دکتر «ران کاتلر» متخصص میکروبیولوژی از دانشگاه «کویین مری» در لندن توصیه می کند که مسواک ها را باید چند روزی یک بار با آب جوش شست یا هر هفته مسواک اعضای خانواده را در ماشین ظرفشویی گذاشت و شست.
بررسی ها نشان می دهند، ضد عفونی مسواک می تواند از طریق قرار دادن آنها در محلول آب جوش و نمک انجام شود.
پزشکان اعتقاد دارند پس از بهبودی از بیماری های ساده ای مانند سرماخوردگی در بدن نوعی آنتی بادی تولید می شود که حتی در صورت تماس موهای قلم مسواک با سطح زبان سیستم ایمنی به کمک این آنتی بادی قادر به محافظت از بدن و جلوگیری از ابتلای مجدد فرد به بیماری خواهد بود.
پزشکان ضد عفونی مرتب مسواک ها و تعویض دوره ای مسواک و انتخاب نوع نرم یا زبر مسواک متناسب با نوع دندان ها و حساسیت لثه ها را به افراد توصیه می کنند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

nazaninfatemeh

nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 59246
f3080h517 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها