عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ابداع روش جدید مهار سرطان با هدف گرفتن ساعت بیولوژیک

یک شنبه 14 دی 1393  03:11 ب.ظ

محققان علوم پزشکی در ترکیه3 ساوت وسترن ایالت تگزاس در آمریکا اعلام کردند با هدف گرفتن ساعت بیولوژیک بدن، روش جدیدی برای کشتن سلول های سرطانی ابداع کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر جری شی و همکارانش در بخش بیولوژی سلولی و دکتر وودرینگ رایت از بخش طب داخلی ترکیه3 ساوت وسترن آمریکا می گویند تلومرهای سلولی،‌ مولکول کوچکی به نام شش تیوید جی دارند که در کنترل ساعت بیولوژیک سلولی ، نقش مهمی دارد.

محققان می گویند این مولکول ،‌ قادر است رشد و نمو سلول های سرطانی را متوقف کند.

به گفته محققان ترکیه3 تکزاس ، اکنون می توان با ادامه بررسی روی این مولکول مهم و حساس ، راهکار جدیدی برای درمان سرطان و توقف رشد و نمو سلول های سرطانی ارائه کرد.

هنگامی که سلول‌ها توانایی تقسیم و رشد عادی خود را از دست می ‌دهند، این موضوع منجر به تسخیر، تخریب و فاسد شدن بافت‌های سالم می ‌شود و در نهایت ، سرطان ایجاد خواهد شد.

از اجتماع این سلول‌های سرطانی و تخریب سلول‌های بافت‌های سالم توده ‌ای به نام تومور ایجاد می‌شود.

اگر تومور به لایه‌‌ای محدود ختم شود و به سایر بافت‌ها و ارگان ها سرایت نکند، تومور خوش ‌خیم (غیرسرطانی‌) است و اگر تومور گسترده شده یا به طور بالقوه قابلیت پخش شدن و احاطه کردن سایر بافت ها و ارگان ها را داشته باشد بدخیم یا سرطانی نامیده می‌شود.

برخی از شکل های سرطان متاستاز (Metastasise) می‌کنند به این معنی که خصوصیت تهاجمی پیدا کرده و به سایر بافت‌های بدن، عمدتا از طریق خون و لنف، سرایت می‌کنند و تومورهای جدیدی را ایجاد می‌کنند.

بیش از یکصد نوع سرطان شناسایی شده است و این سرطان ها در هر قسمتی از بدن می توانند تظاهر پیدا کنند.

بس که دل‌تنگم اگر گریه کنم، می‌گویند:

قطره‌ای قصدِ نشان‌دادنِ دریا دارد

السلام علیک یا سلطان عشقــــ♥ علی بن موسی الرضا (ع)

fatemexry

fatemexry
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 5422
دسترسی سریع به انجمن ها