میزان صادرات اسمارت فون شیائومی در سال 2014 اعلام شد

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7865

میزان صادرات اسمارت فون شیائومی در سال 2014 اعلام شد

لی جون مؤسس و رییس کمپانی شیائومی امروز در وبسایت اجتماعی Weibo چین خبر داد که این کمپانی نوظهور چینی 61.1 میلیون دستگاه در سال 2014 به بازار فرستاده است. شیائومی در اواسط سال پیشبینی کرده بود که تا پایان سال جدید 60 میلیون دستگاه به بازار می‌فرستد. 
این کمپانی چهارساله در سال گذشته فروشی 18.7 میلیون عددی را تجربه کرده بود که رشد 326 درصدی را در فروش به ثبت رسانده است.

این کمپانی همچنین توانسته درآمدی 11.97 میلیارد دلاری را برای سال جدید داشته باشد که دو برابر بیش از درآمد سال گذشته است. شیائومی از سود خود سخنی به میان نیاورده، اما شواهد نشان می‌دهد که این کمپانی در سال قبل با سود بسیار کم 56 میلیون دلاری مواجه شده بود که عمدتا به دلیل سیستم خاص فروش آن است.
رییس کمپانی شیائومی همچنین در پست Weibo خود افزوده که کمپانی‌های بزرگ، حالا از استراتژی فروش شیائومی کپی‌برداری می‌کنند. این گفته با واقعیت سازگاری دارد و اغلب کمپانی‌های بزرگ چینی چون هوآوی، لنوو و حتی اچ‌تی‌سی تایوانی نیز از سیستم فروش آنلاین استفاده می‌کنند. سیستم فروش آنلاین می‌تواند سرعت فروش را افزایش دهد و نیاز به فروشگاه‌های فیزیکی را به صفر برساند. 

شیائومی را به عنوان یک شرکت Flash Sales می‌شناسند که قادر است برای افزایش تبلیغات، هیجان و تشنه نگه‌داشتن بازار، هزاران دستگاه را در عرض چند ثانیه به فروش برساند. شیائومی ماه گذشته با افزایش 1 میلیارد دلاری سرمایه‌هایش، به یک شرکت 45 میلیارد دلاری تبدیل شد و جایگاه "با ارزش ترین استارتاپ دنیا" را از اوبر با سرمایه ای 41 میلیارد دلاری تصاحب کرد.

شیائومی گفته که در سال 2015 صادرات خود را به 100 میلیون دستگاه افزایش می‌دهد و به بازارهای جدیدی نفوذ خواهد کرد. اطلاع دقیقی از بازارهای جدید شیائومی در دست نیست، اما گفته می‌شود که کشورهای جنوبی شرقی آسیا، مکزیک، ترکیه و روسیه از جمله بازارهای هدف شیائومی در سال 2015 میلادی خواهند بود.

این کمپانی امروز از نسل جدید گوشی‌های پایین‌رده و بسیار ارزان‌قیمت Redmi S رونمایی کرد و در اواسط ماه نیز نسل جدید پرچمدار خود را به بازار معرفی می‌کند.

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

دوشنبه 15 دی 1393  12:29 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها