با باریک‌ترین و هنری‌ترین HDD قابل حمل دنیا آشنا شوید

 
tachberdee
tachberdee
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4133
محل سکونت : گلستان

با باریک‌ترین و هنری‌ترین HDD قابل حمل دنیا آشنا شوید

قطعا شما به خوبی قادر به تشخیص یک HDD از یک هارد اکسترنال هستید و ‌تمایزات و تفاوت‌های این دو را از یکدیگر تشخیص می‌دهید؛ اما گویا این موضوع دیگر مصداق ندارد، زیرا امروز شرکت Seagate هارد جدید را به بازار معرفی کرده است که مرزهای بین HDD و هارد اکسترنال را محو می‌کند.

این هارد HDD قابل حمل که نام آن Seven گذاشته شده، ‌تنها ۷ میلیم‌تر ضخامت دارد؛ ضخامتی برابر با درایوهای Internal. ‌این در حالی است که حافظه‌های کنونی لپ‌تاپ‌ها ضخامتی برابر با ۹.‌۵ میلی‌متر دارند.

از سوی دیگر، Seven طراحی فوق‌العاده داشته و در ساخت آن از آلیاژ استیل استفاده شده ‌و این بیش از هر چیز این هارد قابل حمل را شبیه به یک درایو Internal ساخته است.

نکته جالب اینکه برای رسیدن به یک چنین ضخامتی، Seven در داخل محفظه ای با ضخامت 5 میلی‌متر قرار گرفته ‌و همین منجر به آن شده که اکنون با باریک ترین هارد قابل حمل دنیا مواجه باشیم.

این هارد از پورت USB 3 پشتیبانی می‌کند. نکته جالب اینکه تنها از یک پورت برای تأمین الکتریسیته و انرژی و همچنین رد و بدل کردن داده بهره می‌برد. همچنین با پورت USB 2 نیز‌ کامل سازگاری دارد و از هر دو سیستم عامل ویندوز و Mac نیز پشتیبانی می‌کند.

 

اما به رغم ضخامت اندک، Seven بسیار مقاوم و محکم طراحی شده است. شرکت Seagate عنوان کرده ‌که این درایو به اندازه کافی محکم طراحی شده تا در برابر تکان‌های ناگهانی، ضربات و حتی رد شدن لاستیک یک اتومبیل از روی آن مقاومت کند.

این هارد قابل حمل، قرار است تنها در یک ظرفیت یعنی ۵۰۰ گیگابایت در ماه آینده روانه بازار شود و بهای آن تاکنون برای بازار ایالات متحده ۹۹. ۹۹ دلار قیمت گذاری شده است.

دوشنبه 15 دی 1393  06:25 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها