عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

2 راهکار طلایی پیشگیری از آلزایمر

2 راهکار طلایی پیشگیری از آلزایمر
دوشنبه 15 دی 1393  06:34 ق.ظ

مطالعات نشان می‌دهند که کنترل کلسترول و فشارخون و جلوگیری از افزایش سطح آنها، راهکاری مهم و اثربخش در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر است.

 مهیار مهین شفیعی متخصص مغز و اعصاب افزود: علت دقیق آلزایمر مشخص نیست به همین دلیل پیشگیری کامل از این بیماری تقریباً امکان پذیر نیست.

وی گفت: البته برخی از روش‌ها وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان خطر آلزایمر را کاهش داد که از جمله مهمترین آنها، تنظیم برخی از وضعیت‌های مرتبط با سلامتی است.

مهین شفیعی تأکید کرد: مطالعات نشان می‌دهند که کنترل کلسترول و فشارخون و جلوگیری از افزایش سطح آنها راهکاری مهم و اثربخش در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر است.

وی با بیان اینکه رعایت الگوی مناسب غذایی نیز می‌تواند در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر مؤثر باشد، تصریح کرد: داشتن رژیم غذایی سالم و غنی از آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها به ویژه ویتامین C ‌ و E و روغن ماهی از مهمترین راهکارهای غذایی در جلوگیری از آلزایمر است.

مهین شفیعی خاطرنشان کرد: افرادی که فعالیت منظم و برنامه ریزی شده دارند، تا حدودی کمتر در معرض خطر ابتلا به آلزایمر هستند.

tachberdee

tachberdee
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4131
محل سکونت : گلستان
دسترسی سریع به انجمن ها