آزمونی زودهنگام برای تیم در حال رشد کره شمالی

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

آزمونی زودهنگام برای تیم در حال رشد کره شمالی

بازیکنان تیم ملی کره شمالی

ولی با توجه به حساسیت ویژه ای که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نسبت به موفقیت های ورزشی این کشور دارد، ناکامی غرور آفرین این بار دیگر برای فوتبالیست های چشم بادامی کافی نخواهد بود.

جو تونگ سوپ سرپرست کره شمالی می داند این تیم قدرت رقابت با تیم های بزرگ آسیا را ندارد اما باز هم چشم به صعود از مرحله گروهی دوخته است گرچه کار او با یکسال محرومیت یون جونگ سو سرمربی ثابت این تیم به دلیل رفتاری که در جریان شکست از کره جنوبی در فینال بازی های آسیایی داشت سخت تر شده است.

این تیم در گروه دوم با تیم های ازبسکتان، عربستان و چین همگروه است.

کره شمالی اولین بار در جام ملت های 1980 آسیا شرکت کرد و به عنوان تیم دوم گروه خود به مرحله حذفی صعود کرد. این تیم در نیمه نهایی نیز 2 بر یک از کره جنوبی باخت.

این تیم که چندین بار موفق به صعود نشده و یا اینکه تصمیم به شرکت نکردن در مسابقات گرفته است، تا کنون فقط دو باره به مرحله پایانی جام ملت های آسیا راه یافته است.

کره شمالی به دلیل رفتار نامناسب در مسابقات مقدماتی 2004، از شرکت در مسابقات 2007 نیز محروم شد.

مقامات مهاجرت کره شمالی در سال 2004 مانع ورود تیم اردن شدند و اعلام کردند اعضای این تیم ویزای معتبر برای ورد به خاک این کشور را ندارند. از این رو کنفدراسیون فوتبال آسیا اردن را 3 بر صفر برنده اعلام کرد و تیم کره شمالی را علاوه بر یک سال محرومیت، از شرکت در مسابقات جام ملت های 2007 منع کرد.

اما کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بعد از مرگ پدرش در سال 2011 تصمیم گرفته است این کشور منزوی را به یک ابر قدرت ورزشی تبدیل کند.

او به مدال آوران کره شمالی آپارتمان های لوکس هدیه می دهد، دنیس رادمن ستاره بسکتبال NBA را دعوت کرده و دستی هم بر آتش مربیگری زده است.

گفته می شود وی علاقه زیادی به فوتبال دارد و حتی یک مدرسه فوتبال تأسیس کرده و حدود 40 بازیکن جوان را برای دوره های مربیگری به اسپانیا و ایتالیا فرستاده است.

ظاهرا تأکید او بر توسعه ورزش در سطوح پایه است و نتیجه این سرمایه گذاری ها را در مسابقات آسیایی دیده است.

کره شمالی یک ماه بعد از نایب قهرمانی در مسابقات زیر 14 سال آسیا، در مسابقات زیر 16 سال آسیا با شکست کره جنوبی در فینال به قهرمانی رسید.

بنابراین گزارش، فوتبال کره شمالی بدین ترتیب در دو یا سه سال آینده پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت اما موفقیت در مسابقات فعلی جام ملت های آسیا هدفی دور از دسترس برای تیم بزرگسالان فوتبال این کشور است.

دوشنبه 15 دی 1393  01:53 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها