چگونه در آزمون تافل ibt ثبت نام کنیم؟

 
hadisamini
hadisamini
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : دی 1393 
تعداد پست ها : 6
محل سکونت : تهران

چگونه در آزمون تافل ibt ثبت نام کنیم؟

همانگونه که می دانید، تافل (به انگلیسی TOEFL و مخفف عبارت Test of English as a Foreign Language)، نام آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینهٔ برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون توسط موسسه ای‌تی‌اس (ETS) در سه نوع کاغذی، کامپیوتری و اینترنتی یا ibt برگزار می‌شود و در بیش از شش هزار موسسه از بیش از یکصدو سی کشور جهان  مورد پذیرش قرار می‌گیرد. تافل اولین بار در سال ۱۹۶۴ برگزار شد و پس از آن تا کنون نزدیک به ۲۰ میلیون نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند. 

مدرک تافل تنها دو سال اعتبار دارد. 

ثبت نام متقاضیان آزمون اینترنتی تافل یا TOEFL iBT در سایت رسمی آزمون تافل www.ets.org صورت می گیرد و تنها روش پرداخت وجه ثبت نام در این سایت از طریق کارتهای اعتباری بین المللی مانند ویزا و مستر می باشد. 

با توجه به عدم ارائه این کارت ها در کشور عزیزمان، متقاضیان می بایستی از طریق سایت های واسطه جهت پرداخت ارزی هزینه های ثبت نام آزمون تافل IBT امتحان اقدام نمایند. در ادامه مراحل انجام ثبت نام به ترتیب توضیح داده شده است:  

 

مراحل ثبت نام آزمون تافل اینترنتی

۱- چنانچه پیش از این در سایت ETS برای خود پروفایل نساخته اید، به آدرس www.ets.org  مراجعه کرده تا به صفحه مربوطه رفته و در آنجا مراحل ساخت پروفایل جدید را انجام دهید. حتما از نام کامل و واقعی خود برای ساخت پروفایل استفاده کرده و دیگر اطلاعات شخصی را نیز به درستی وارد نمایید. زیرا ویرایش برخی از این اطلاعات پس از انجام ثبت نام کمی دشوار خواهد بود. 

۲- وارد پروفایل خود شده و بر روی لینک Register/Order کلیک کنید. در قسمت بعد TOEFL Test را انتخاب نمایید.

۳- کشور و شهر محل آزمون را به همراه تاریخ مورد نظرتان وارد کنید تا مراکز دارای ظرفیت خالی در پایین صفحه نمایان شوند.

۴- نام مرکز مورد نظرتان را یادداشت کرده و در زمان پر کردن فرم در فیلد مناسب وارد کنید.

۵- هزینه سرویس را نیز می بایست از طریق مراجع معتبر و نمایندگی های ثبت نام کننده در ایران پرداخت کنید.

۶- فرم را به دقت پر کرده و آن را ارسال نمایید. در صورت تایید بانک مبنی بر پرداخت مبلغ فوق، سفارش شما در اسرع وقت انجام شده و یک ایمیل به همراه رسید ثبت نام (که حاوی تاییدیه دریافت وجه ثبت نام و همچنین شماره پیگیری می باشد) برایتان ارسال می شود.

 

توجه: در زمان ثبت نام آزمون TOEFL iBT شما می توانید ۴ دانشگاه را برای دریافت نمره آزمون انتخاب نمایید. ارسال نمره شما برای این ۴ دانشگاه به صورت رایگان صورت می گیرد و انتخاب آنها تا یک هفته قبل از آزمون در پروفایل شما امکان پذیر خواهد بود. بنابراین لازم نیست که حتماً در زمان ثبت نام این ۴ دانشگاه را انتخاب نمایید، ولی چنانچه مایلید این کار را انجام دهید کافی است در قسمت توضیحات بیشتر نام ۴ دانشگاه، کد ۴ رقمی آنها، نام دپارتمانهای مورد نظر و کد ۲ رقمی مربوط به آنها را وارد نمایید. 

برای ثبت سفارش لازم است حتما کد ۴ رقمی دانشگاه و کد ۲ رقمی دپارتمان مورد نظر را در فرم وارد کنید. شما می توانید این کدها را در سایت دانشگاه مقصد و یا سایت ETS بیابید. برای دیدن نام دانشگاه ها و کد ۴ رقمی آنها به سایت تافل مراجعه کنید. شما همچنین می توانید نام و کد دو رقمی دپارتمان ها را در آنجا مشاهده نمایید.

دوشنبه 15 دی 1393  02:02 ب.ظ
تشکرات از این پست
ali_kamali
دسترسی سریع به انجمن ها