عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

محاسبات برای مقاوم‌سازی پاساژ علاء‌الدین صورت نگرفت

محاسبات برای مقاوم‌سازی پاساژ علاء‌الدین صورت نگرفت
دوشنبه 15 دی 1393  02:48 ب.ظ

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا:

محاسبات برای مقاوم‌سازی پاساژ علاء‌الدین صورت نگرفت

 

1420183306868_kholousi-38.JPG رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: پاساژ علاء‌الدین پایداری و تحمل بار اضافه را نداشته است و در صورت تقویت این ساختمان می‌توانست باقی بماند.

 

سعید غفرانی - رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی تخریب طبقات پاساژ علاء‌الدین اظهار کرد: ساختمان پایداری و تحمل بار اضافه را نداشته است.

 

وی با بیان این‌که هر ساختمانی که ساخته می‌شود می‌تواند تقویت شود، تصریح کرد: ما اعلام کردیم در صورت محاسبه مهندس مشاور برای این پاساژ و همچنین داشتن مجوز از نظر شهرسازی و شهرداری امکان تقویت این ساختمان وجود دارد.

 

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران با اشاره به این‌که تقویت ساختمان‌ها یک امر نشدنی نیست و فقط باید سیر طبیعی آن طی شود، تصریح کرد: برای این ساختمان شرکت‌های مقاوم‌سازی که صلاحیت مقاوم‌سازی دارند می‌توانستند تقویت این ساختمان را برعهده بگیرند.

 

غفرانی تاکید کرد: برای این ساختمان‌ها اگر سیر طبیعی طی می‌شد این امکان وجود داشت که مقاوم‌سازی صورت گیرد، اما در حال حاضر با زیر سوال رفتن مجوز آن دیگر مقاوم‌سازی معنایی ندارد.

 

وی با اشاره به این‌که سازمان نظام مهندسی اعلام کرده بود که در صورت تایید مجوز شهرداری و حل شدن مباحث شهرسازی مقاوم‌سازی این ساختمان زیر نظر مهندسین مشاور و شرکت‌های مقاوم‌ساز مستمر می‌تواند صورت گیرد تصریح کرد: اما این اتفاق نیفتاد و محاسبات درستی صورت نگرفته و در نهایت به تقاضاها هم توجه درستی نشده است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی: www.isna.ir

 

 

بجای آنکه فکر کنیم که چرا گل ها خار دارند به آن فکر کنیم که چرا خارها گل دارند

 

amirhossein1392

amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 15081
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها