ساخت چاپگر 3 بعدی پیشرفته در دانشگاه علم و صنعت

 
tabalvor
tabalvor
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 58
محل سکونت : تهران

ساخت چاپگر 3 بعدی پیشرفته در دانشگاه علم و صنعت

پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت موفق به تولید چاپگر ۳ بعدی لیزری شدند که نسب به نمونه های مشابه خارجی بسیار به صرفه است.

یکی از محققان طرح پرینتر ۳ بعدی لیزری درباره این دستاورد اظهار کرد: برای تولید یک قطعه توسط چاپگرهای معمولی (اکسترودری) ۳بعدی که در باراز موجودند، باید هزینه بسیاری کرد. همین علت باعث شد ما به فکر تولید پرینتر ۳بعدی با قابلیت های بیشتر و صرف هزینه کمتر افتادیم.

ساخت چاپگر ۳ بعدی در دانشگاه علم و صنعت

 نوید مسلمی نیا توضیح داد: کار تولید این چاپگر در پژوهشگاه الکترونیک دانشگاه علم و صنعت رخ داد و ما موفق به تولید پرینتر ۳ بعدی لیزری شدیم که هر کیلو ماده اولیه آن ۶ هزار تومان است، در حالی که این مواد اولیه برای دیگر محصولات مشابه در بازار هر کیلو ۱۱۰ هزار تومان قیمت دارد.

وی اعلام کرد: سرعت این کالا در تولید یک قطعه به میزان ۱٫۵ برابر پرینترهای ۳ بعدی معمولی در بازار است. برای ساخت محصول توسط این چاپگر باید ابتدا تقشه تولید گوشی را طراحی کرد و پس از ارسال آن به پرینتر، محصول قطعه مورد نظر به صورت لایه به لایه ساخته می شود.

مسلمی نیا گفت: این پرینتر از دو مخزن مواد اولیه و ساخته شدن قطعه تشکیل شده است و با استفاده از این چاپگرها می توان از سمت نمونه سازی به قطعه سازی حرکت کرد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط این عضو از تیم ساخت و طراحی، ذقت چاپگر ۳بعدی ساخته شده، ۲۵۰ میکرون در سطح xy و ۴۰ میکرون در محور z است.

علی عبدالعظیمی، هادی حکیم اللهی، علی اکبر جلالی و امین مداح همکاران مسلمی نیا در این پروژه هستند.

آیت الله بهجت:
آمده ایم زندگی کنیم تا قیمت پیدا کنیم، نه به هر قیمتی زندگی کنیم
دوشنبه 15 دی 1393  05:43 ب.ظ
تشکرات از این پست
sayyed13737373 amirhossein1392
دسترسی سریع به انجمن ها